SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Viral boğaz ağrısı - belirtileri, tanı, tedavi

Viral boğaz ağrısı genellikle vücut üzerinde etkileri sonucu meydana gelir enterovirüs enfeksiyonunun yani coxsackıe virüsü. Havadaki damlacıkları tarafından hastalık Dağıtılmış. Bu bir bulaşıcı doğası vardır. yayılması hızla kalabalık grup kapsayan ani yanıp olduğunu. Viral bademcik onlar çok eğilimlidir olarak, okul öncesi çocuklar için en tehlikeli.

semptomlar

Kuluçka süresi 2-14 gündür. Sonuç olarak, karmaşık
zamanlaması ve enfeksiyon sitesi. bulaşma riski inkübe edildikten sonra, 5-7 gün için saklanır. Önemli bir zaman bir teşhis koymak ve bir viral verebilir komplikasyonları önlemek için tedaviye başlamak için boğaz ağrısı. belirtileri aşağıdaki hastalıklardan:

  • ateş;
  • Genel zayıflığı;
  • lenfadenopati;
  • Mukoza yutak lezyonların ortaya çıkması;
  • boğazın şişmesi ;
  • ağrı yutma;
  • kas ağrısı;
  • migren;
  • karın ağrısı, ishal, kusma.

hastalık teşhisi

Viral boğaz ağrısı, hastanın semptomları ve muayene sonuçlarına dayanarak teşhis edilir. Doktorunuz çok sayıda çalışma atanabilir. Örneğin, beyaz kan hücresi analiz için kan örnekleri sayısı. Buna ek olarak, olasılığı boğazından bir karalama hastanın bakteriyel florayı değerlendirmek. Bu prosedürler, doğru bir teşhis ve enfeksiyonun doğası açık bir tanım oluşturmak amacıyla gerçekleştirilmektedir. Onların sonuçlarına göre en kısa sürede hastalığı yenmek yardımcı olacak ve ciddi komplikasyonları önlemek için özellikle tedavi ayarlanacaktır.

Hastalığın tedavisi

Viral bademcik entegre bir yaklaşım gerektirmektedir. Hasta, anti-inflamatuar ilaçlar reçete edilmiştir. Buna ek olarak, gerekli enfeksiyon odaklarının bastırılması için antiviral ajanların kullanımı. ısı artar antipiretik ilaçlar kullanıldığı zaman. Terapötik prosedürlerin hasta ultraviyole ışınlama atanabilir. boğazında ağrı itibaren ilaç aerosol eylem kurtulmak yardımcı olur. gargara için, propolis ve nergis tentür uygulayabilirsiniz. çay, süt, puding - Bol sıvı tüketmek de önemlidir. Jöle kullanılabilir nitelik vurgulamak değer. Bu yumuşak boleuto üretir boğaz ince film saran -governing eylem. diyet soğuk yemekler, sıcak baharatlar veya soslar ortadan kaldırmak için gerekli olan yiyecek protein ve C vitamini içeren gıdalar yemelisiniz. Hastalığın dönemi için, alkol ve sigarayı bırakmak için arzu edilir. Viral boğaz sürer 4-6 gün için, sürekli bir hasta bakım sağlamak için gereklidir. Tedavi yatak istirahatı ile sürekli uyum şartları altında gerçekleştirilmelidir. Bu durumda, hasta başkalarıyla temastan korumak için mümkün olmalıdır. boğaz ağrısı bulaşıcı bir hastalıktır olarak da, ona bazı kişisel etkiler vermek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.