SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Renk zoster - Tedavi ve Önleme

Bir zayıf bağışıklık sistemi, yetersiz beslenme, elverişsiz çevre koşulları ve diğer birçok faktör sağlığımızı etkiler. Her gün bir kişi sürekli sağlıklı vücuda saldıran enfeksiyonların binlerce maruz kalmaktadır. kötü kişiyi örneklenir, ama bu ifade sadece bir şaka olduğunu yapmak istiyorum - Modern doktorlar sağlıklı kişi diye şaka. Ancak, son bir yılda deriyi etkileyen hastalıkların sayısı birkaç oranında artmıştır. Özellikle hızla yayılması temasla bulaşan olanlar. Özel bir yaklaşım gerektirir tedavi olan renkli zona, - en yaygın hastalıklardan biri. Ama önce, belirtileri ve bulguları dikkat edin.

Renkli liken - bir hastalık değil, hoş bir. saç köklerinin ve cildin üst tabakasını enfekte eden bir mantar tarafından neden, kaşıntı ve kızarıklık eşlik. vücuda önemli zarar mahrum olmamasına rağmen, büyük ölçüde görünümünü uğrar. Renk zoster (veya pitiriyaz), kepek gibi bir kabuk, bu nedenle ikinci adı oluşturur. sonunda boyutu artacak pembemsi-kahverengi lekeler, olabilir öğrenin. Onlar her yerde bulunabilir: bacaklar, sırt, omuzlar, boyun.

hastalığını önlemek için (bu çok ciddi olduğunu, ancak bunların çoğunun ihmal edilir) kişisel hijyen gözlemlemek gereklidir; Uzun süre güneşte (karaciğer problemlerine yol açmadı asla iyi bir şey) güneşlenmek değil ve alkol tüketmek gerekmez; sokak hayvanları ile temastan kaçının ve zaten hasta lishaom ile temasa geçin.

enfeksiyon meydana gelmişse, doktorunuza başvurun. Etkili tedavi kurulması gerekiyor : sıyırma formu o renkli ise zona, tedavi (- yarım savaşı öylesine yetkin tedavi reçete, çeşitlerinin çok sayıda) ondan planlanacaktır.

Nasıl renkli zona tedavisi için?

Derinin bir ön inceleme ve sonra doktorunuz bir şikayet iyot testi yapacak keşfetmek. Noktalar altında incelenecek devam edecek Wood lambası. Eğer gerçekten perişan chromophytosis ise cilt bu hastalığın karakteristik bir sarı renk, sahip olacaktır. Doktor mikroskopi için kazıma terazi olun ve yalnızca sonuçlar temelinde tedavi reçete üzerinde olacaktır.

Renkli liken Muamele

Tedavi süresi renk sıyrılması size bağlıdır, ve hastalığın kendisinden. önerilerin hepsi tabi iki hafta içinde tedavi edilebilir. Eğer ihmal yapmak mahrum zaman eziyet - relaps kaçınılmazdır. Ne zaman tekrar kontaminasyon kurtarma birkaç hafta daha için sürüyor.

Bir renk zona tedavisi de yaptığı gibi bu hastalıkta ile, ana şey - sizin için uygun olacaktır düzen seçin. Ne olursa olsun, aynı öğelerin devrelerin sayısının her yerde olacak.

birini gösterin. Yeni enfeksiyonları önlemek için, hasarlı cilt pul pul gerekmektedir. Mantar çok inatçı patojenleri, mahrum olan sporlar ve zayıflamış bağışıklık yeni tanımını oluşturmak için - dolayısıyla bu bedende varlıklarını uzatmak. Tipik olarak, sporlar bir kazıyıcı (hasarlı cilt kaldırmak mümkün olan herhangi bir nesne) ile çıkarılır.

İkinci nokta. antifungal ilaçlar işe yaramaz olmadan. içeriden Tedavi hiçbir topikal tedavinin daha az önemlidir.

Üçüncü para. Antibiyotikler sadece çok ciddi vakalarda ihtiyaç vardır. Mümkünse antibiyotik kullanımının komplikasyonları açan zoster daha tehlikelidir, çünkü bunları kullanmayın. Tedavi böylesine güçlü ilaçların kullanımı olmadan gerçekleştirilebilir.

Biz bu üç kuralların temelini alırsak mağlup yoksun kılmaktadır edecektir.

Hastalık aşağıdaki önerileri dikkate yakın olduğunda: onlarla temastan kaçının; İyice onun dışında yıkanmış banyoları ziyaret etmeden önce; yatak kaynama tabi olmalıdır; mobilya, oyuncak, katlar klor ile tedavi. Hastalık tedavi için daha önlemek için daha kolay olduğunu unutmayın!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.