SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Ben geri çekti - ne yapmalı? arka kasları Esneme. sırt ağrısı

Tabii ki, hiç kimse sırt kasları germe gibi hoş olmayan problemden bağışık değildir. Özellikle sık profesyonel bazda spor kişilerde ortaya çıkar. kasları Esneme böyle bir hasar şiddetli ağrıya neden olduğunu ilk tatsız aslında arka. neden düşünün daha detaylı arkası orada acı.

nedenleri

Yani, insanlar bu durumda ne yapacağını, o bilmiyor, geri çekildi. Yaptığınız önce Ancak, bu konuda herhangi bir önerileri bu sorunun nedenlerini anlamak olmalıdır. Bunlardan en yaygın - omurga üzerindeki aşırı yük nedeniyle meydana intervertebral disk, ofset edilir. Çoğu durumda, sadece güçlü bir destek yok, bu yüzden bir arka kaslarının gerilmesini yoktur.

Biz intervertebral disk değiştirme konuşursak doku organlar ve kasların derinlemesine yayıldığını keskin ağrı var bu yüzden, sinirler patolojik değişikliklerin sonucu, sıkıştırılır. Ağrı Sendromu neden olabilir ve kaymış disk çevresel kas çekme olması olabilir. yavaşça geri başınızı öne eğmek düz bir oturma pozisyonunda ise intervertebral disklerin kusur deplasman mümkündür hissedin. Ağrı patolojik değişikliklerin hızlı meydana geldiği zaman, ve keskin olur.

semptomlar

Adam geri çekti. Ne yapmalı? Sorunun nedenleri çok farklı olabilir unutmayın. Bu suşların ve deplasmanlar lokalizasyon nörojenik, omurga, disk, kas olmasından kaynaklanmaktadır.

Akut ağrı, sınırlı hareket ve şişlik: a, arka, bu hastalığın belirtilerinin uzanan bir kural şöyle varsa.

Doğru tanı sadece mevcut tüm özelliklerin analizi yoluyla mümkündür. Bazı durumlarda, kasları germe arka kas dokusunun rüptürü kışkırtır.

Yukarıdaki hastalıklar hemen hemen her zaman farklı şekillerde kendini gösterebilir ve her yerde ortaya çıkabilir şiddetli ağrı, eşlik eder. birçok kişi sorunun cevabını bilmek istiyorum nedeni budur, "Ben geri çekti - ne?"

tedavi

yani hekim-vertebrologist - Tabii ki, söz konusu sorunun çözümünde kalifiye insanı yardım etmektir. Sadece o geri kasları, doğru tanı germe nedenlerini belirlemek ve uygun tedavi reçete mümkün olacak. teşhis etmek Hasta tomografi ve ultrasonografi geçmesi gerekecektir. Bu sorunun net bir cevabı olacaktır Yalnızca sonra: "adam geri çekti - ne?" Kural olarak doktorun problemi NSAİİ atar çözmek için.

ambulans önce Yardım

Hiç kimse doğru uzman gelmeden önce hastaya ilk yardım uygulayın sürer. Yaralanmadan kaynaklanan yan etkilerin riskini en aza indirmek mümkün olmaktadır.

Hasta kaslarınızı gerginlik olmamalıdır her durumda, aynı pozisyonda geri kilitlemek için denemek için önemlidir. Bu durumda optimal - düz bir yüzeye (örneğin, kanepe ona koymak, çok yumuşak ise levhalardan bir kalkan) sırt kasları dinlenme sağlamak için yalan olduğunu. etkili bir ağrı geri tedavi etmek amacıyla, ani hareketler ve asansörler kaçının. Böyle şiddetli hastalık olarak bel ağrısı, lumbago, siyatik gider bu sorun genellikle çoğu durumda geri kasların germe ek olarak, iltihap şeklinde bir komplikasyonu yol açar unutmayın.

Nazik masaj

Neden tedaviye başlayabilir sırt ağrısı? bir ısıtma pedi ya da sıcak su şişesi: Sorun alanı tarafından sıcak bir şeyler yapmak için tavsiye edilir. Hiçbir zarar hafifçe sırt kasları masaj olacaktır.

Yaralanma ölçüde başlangıçta size önemsiz görünüyordu, ama bir hafta içinde ağrı geçmezse, orada bir tendon yırtılması olduğunu ve bu durumda, zaten bir doktorun yardımı olmadan yapamaz mümkündür. Genel olarak, bir geri yaralanma minör görünüyordu bile, bir uzmana gitme için bir neden olmadığını akılda tutmak gerekir. Böylesine tehlikeli hastalığın Kendi kendini ilaçla tedavi, en iyi profesyonellere bırakılmalıdır böylece, sağlık için daha da büyük bir tehdit yol açabilir sırt kaslarını germe gibi.

terapötik maddeler

adil seks bir çok sayıda aşağıdaki söz ilgilenen: "Kocam geri kas çekmesi - ne?" Bunu kas gerginliği geldiğinde ağrı düzeltmek için ne odaklandık özel jeller ve kremler gibi tavsiye ederim. "Fastum jel", "Bystrum jel", "Viprosal": Bugün, onların yelpazesi oldukça geniş, ama en popülerdir. Onlar belirli bir koku yok, bu yüzden bile işyerinde, her yerde kullanmak uygundur.

Bir kişinin sırtında bir kas çekmesi, o da bir ısınma etkisi ile ağrı merhem ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır. Onlar oldukça etkili olmakla birlikte, özel bir kokusu vardır, bu yüzden daha iyi evde kullanmak. Bu "Kapsikam", "Efrakom" gibi formülasyonlar ile ilgili öncelikle "Espoli." sırt kasları burkulma tedavisinde iyi bir sonuç arı veya yılan zehiri içerir bir merhem, verir. Onlar bir tahriş edici etkiye, şişme azaltmak ve ağrıyı azaltmak, kan akışını arttırmak var.

profesyonel masaj

Geri kasların tedavisinde özellikle etkili masaj olduğunu bir sır değil. Tabii ki, bu sadece profesyonel bazda bu ilgilenen bir uzman tarafından ele alınmalıdır. Eğer şifalı otlar temelinde merhem kullanarak bu işlemi yaparsanız, o zaman kurtarma çok yakında gelecek. Yalnızca sırt ağrısı rahatlatmak değil, ama aynı zamanda hareketlilik geri yükleyin.

tabletler

dayanılmaz acıyı pestered, bu tür "diklofenak" veya "Ortofen" olarak anti-inflamatuar ilaçlar, almalıdır. Ancak, bu tür ilaçların sindirim hastalıkları bulunan insanlar için kontrendike olduğu akılda tutmak önemlidir.

Bununla birlikte, bunların kas içi giriş üzerinde bir yasak yoktur. Size dozaj, doktorunuza söyleyin.

Fizyoterapi ve kiropraktik

Eğer sırt kaslarını germek zaman vertebrologist genellikle hastalar fizyoterapi için reçete: elektroforezi ve iyontoforez. kaslar nedeniyle uzak geçmişte aldığı yaralar boğaz ise, tedavi manipülasyon teknikleri kullanmak gereksiz değildir. Bazı durumlarda, insan bu alanda uzman normal hayata döner. Ama biz Chiropractorlar gelen, böylece onların hizmetlerine başvurmadan önce tedaviye kontrendikasyon hakkında unutmamak gerekir, bunu doktorunuzla danışmanız tavsiye edilir. Geri çünkü gerilmiş kaslar, bu çok önemlidir, böylece sorunun kök nedenini belirlemek için gerçeği sadece zarar unutmayın.

önleme

sorunun ortaya çıkma olasılığını azaltmak için, bazı kurallara uymak önemlidir. Özellikle, kaldırma dahil, özellikle fiziksel egzersiz ile devam etmeden önce, ısınma yükleri kasları hazırlamak için zaman belirli bir miktar verilmelidir. işaretleyici ve yalnız ağır konuları taşımayın. Ancak, yine de kendimi yerçekimi sürüklemek varsa, bıçak azaltmak için çalışıyor, düz sırtı bunu. Böylece, yaralanma riskini azaltır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.