SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Midede ağırlık nedenleri ve geçici çözümler

midede ağırlık , rahatsızlık getiren tam bir hayat önler ve genel refahını etkilemektedir. Hastalık ne olursa olsun yaş ve cinsiyet, herkes oluşabilir. fizyolojik ve psikolojik faktörler mide yalanda ağırlık nedenleri. hastalık ve nasıl bunu düzeltmek için neyin sebep düşünün.

fizyolojik nedenler

Çoğu zaman, epigastrik bölgede bir ağırlık fizyolojik faktörler neden olmaktadır. bunlar İlk başta, sindirim sisteminin işlevselliği ihlal eder. çeşitli hastalıklara sebebiyet: gastrit, ülser, duodenit, ve diğerleri. Bazı durumlarda, nedenler olduğu çocuklarda bulunur bağırsak patolojilerin içine midede ağırlık. Bu yanlış beslenme Fizyolojik faktörlere bağlanabilir. mide olumsuz etkileri aynı anda kullanımını sağlamaktadır uyumlu ürünlerin, örneğin, et ve patates. şiddeti derhal bir yemekten sonra, bundan daha, bu pankreatit ve diğer çok tatsız hastalığın gelişimini tehdit oluşur.

psikolojik nedenler

Psikolojik midede ağırlık yapar neden - bu stres ve duygusal sıkıntı var. Sinir sistemine doğrudan sindirim ile ilişkili olduğu bilinmektedir. Ve güçlü darbelere ya da stres bir süre içinde tüketilen tüm gıda, pratik olarak emilmez, fakat sadece midenin alt kısmında yerleşir. Ardından gıda sindirilmemiş parçaları enflamasyona yol açan, bağırsak ve çürüme sıkışıp kalabilirler. Düzenli olduğunda mide ağrısı, nedenleri çok hızlı yiyecek kullanımında aranan olabilir. Bu genellikle yaşam ve stresin aceleci ayak etkiler.

Adresleme

midede nedenleri ağırlığını öğrenin yalnız neredeyse imkansızdır. Bu hastalık odağı belirlemek için özel bir inceleme gerektirmektedir. Erken teşhis ve hastanın yaşamı tehdit eden hastalıkların tedavisi için gereklidir. Eğer sindirim sistemi normaldir, acı ve şiddeti muzdarip değil yedikten sonra yardımcı olmak için birkaç kuralları takip etmelidir.

 • kesirli, küçük porsiyonlarda bulunmaktadır. Tablodan iyi beslenmiş kalkmak, ancak birlikte hiç aşırı yemek bir duygu.

 • Sen bunu en az bir saat vererek aynı anda yemek gerekir.

 • diyette hızlı sindirim için sebze olmalıdır.

 • Birbirinize uygun ürünlerden münhasıran yemek hazırlamak gerekir.

 • kızarmış ve çok yağlı yemekler hariç tutun.

 • Sabah sucuklu sandviç süt lapası ve bir bardak suyu değiştirin.

 • Kahve kötüye kullanma.

 • Sigara ve alkolü bırakmak için.

 • Bunların dışında münhasıran elma ve meyve suyu kullanılabilir oruç günleri düzenleyin.

 • yatmadan önce yüklemeyin. Ama aynı zamanda açlık duygusuyla dinlenme gitmek gerekli değildir. Bu bir elma yemek ve sıcak bir bardak süt içmek için bir saat uyku en iyisidir.

 • Suhomyatku - Bu neyin sebep olduğu karın ağrısı, uzun ve maliyetli olacaktır tedavi bundan sonra. Bunun yerine hızlı bir atıştırma için ekmek, kek ve diğer ürünlerin, meyve veya çiğ sebze yemek daha iyidir. Bütün bu organizmayı yardımcı olur, ama aynı zamanda güç ve enerji katacak vitamin ile zenginleştirmek sadece.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.