ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Mutfakta çalışan alanın aydınlatma. Mutfak: LED ışıklar

Mutfak - evdeki en önemli odalarından biri. İnsanlar onu çok fazla zaman harcamak: yemek yapmayı, yeme, bu odanın önemi büyüktür vb bir fincan kahve ile gazete okuyor, özel dikkat ile iç tüm detayların düzenlemesini seçmek çok önemlidir, bu yüzden ... Mutfakta çalışma alanını vurgulama dikkatli bir yaklaşımı gerektirmektedir. örneğin yıkama, ocak, tezgah olarak yeri, genellikle gölgede kalır. Bu da duvar dolapları, aralık davlumbaz, üstünde yer aldığını başlıca nedeni olduğunu süzgeç. Bu kullanım sırasında bazı rahatsızlık neden budur. Güzel bir LED ışıklar çalışma mutfak alanı - Çözüm oldukça basit.

aydınlatma Ortak türleri

 1. Avize. ana ışık kaynağıdır. Çoğu zaman merkezde, tavana monte. Onun rolü - fonksiyonel daha estetik.
 2. Floresan lambalar. duvar dolapları altındaki monte edilmiştir. Onların ışık yumuşak ama parlak. Yeterince tüm çalışma yüzeyi aydınlatmak.
 3. LED şerit. Bu en uzak yerlerde kullanılabilir. Bu dekoratif bir fonksiyonu ve pratik olarak gerçekleştirir. Onun ışığı klasik beyaz olması ve gökkuşağının tüm renkleri olabilir. Tamamen mutfak dönüştürülmüş olduğunu iyi gibi - karartıcıları yükleniyor. LED çalışma ışığı oldukça maliyetli ve özgün tasarım kursu olarak kabul edilir.
 4. Skinali - dekorasyon mutfak apron kullanılan özel cam paneller,. Onların özelliği yerleşik LED ışıklar. Bu etkili özgünlük alanı vererek, onlara görüntüleri süsleme vurgulamaktadır.
 5. Nokta ampuller LED yumuşak dağınık bir ışık yayarlar. Eh ana hedefi, ancak, ürünlerin doğal rengini bozabilir.
 6. Asma ve dönen fikstürler tavana hem yüklü ve mobilya eklenebilir. Onların avantajı çalışma alanı yakalamak değil, aynı zamanda genel aydınlatma için idealdir sadece gerçeği yatar.
 7. Noktalar açıkça ışık yönlendirilmektedir. Mobilya çıtaları, dolaplar, tavan yapılarında yüklendi. Bu cihazların çoğu belli bir alanı kapsayacak şekilde tasarlanmıştır.

Mutfakta çalışma alanı aydınlatma seçimi

Düzgün ışıkları konumlandırmak amacıyla, bazı nüansları aşina olmalıdır. Ilk şey nota - Bu kademe düzenlemeye. mutfak 5 seviyelerinde bir kural olarak:

 1. İlk seviye - tavan. Onlar spot gelen avizeler veya farklı kompozisyon asılı olarak kullanılabilir. Onların yerini hesabı belli içine almalıdır bölgeleri: Bir yemek ve çalışma. İlk seçenek İdeal avizeler için. Onlar mutfak alanı uyumu ve rahatlığı verir. Ve çalışma alanı iyiliği için spot, hangi aydınlatma ile başa çıkmak için yeterince iyi.
 2. İkinci Seviye - duvar dolapları üst bölgesi. mobilya tasarımı özel bir korniş varsa, ideal bir seçenek ayrıca dönen ışıkları kullanabilirsiniz, noktalar kurulum olacaktır. Bunların avantajı, gerekli, bu tip cihazlar, belirli bir yönde dağıtılan hareket vardır. Yüksek kaliteli anda gerekli olan çalışma alanı, o kısmını kapsayacak izin verir.
 3. Üçüncü seviye - kabinenin alt kısmı. Burada, mutfakta çalışma alanı lambaları değiştirilebilir. Bu LED ışık şeridi, floresan lambalar, spotlar ve diğerleri. Kural olarak, sadece bu konuda kişisel tercihleri tarafından yönlendirilen.
 4. Dördüncü seviye - tezgah. Çalışma alanına uygun tek su geçirmez LED şerit bu kısmı için.
 5. Beşinci seviye - zemin. Tablonun alt kısmı tezgah aynı şekilde dekore edilmiştir.

LED şerit her seviyede montaj için idealdir unutulmamalıdır.

aydınlatma için seçenekler nelerdir?

En etkili çözümler:

 • Genel aydınlatma tam olarak tüm mutfak alanını kapsayacak şekilde tanır. Bu seçenek, rahat ve ışık gibi oda yapacaktır. nokta ışıklar, kurdeleler, avizeler: Aşağıdaki kaynaklar sığdır. Tercih LED lambaların verilir.
 • mutfak çalışma alanının lokal aydınlatma, yani - tezgah, örneğin, bir et, vb marul, kesme bulaşık yıkama, yıkama, çubuk, ocak kastedilmektedir belirli bir süreç boyunca rahat koşulları sağlar ...
 • uzayın Dekoratif aydınlatma bir dekorasyon olarak hizmet vermektedir. farklı renklerle mükemmel sonuçlar, en uygun LED şerit ışıklar ulaşmak için. Bu tavan düzeyli tasarım, üzerine monte edilebilir mutfak dolapları kulaklık, masa.

LED aydınlatmalı aracılığıyla dekorasyon örnekleri mutfak

 1. Skinali - en yaygın ve başarılı bir seçenek.
 2. monte LED lambaları ile çeşitli düzeylerde Kompleks tavan yapısı farklı renkte.
 3. Böyle lambalar, spot ışıkları ve LED şerit olarak ışık kaynaklarının, kombinasyonu.
 4. Tabloların altındaki mobilya özel aydınlatma monte edilerek etkiyi Yüzer.
 5. Cam ve ayna ekler civarında ek ışıklar eklenmesi tavsiye edilir. Bu yalnızca boşluk güzelleştirmek değil, aynı zamanda görsel olarak boyutunu artırmaz.
 6. Mutfak tezgâhı ve lambaları ve LED şeritleri kullanılarak çalışma alanının aydınlatılması.
 7. İdeal bir gol üst ve alt düzey dolapları örneğin kaynaklarının paralel dağılımı, olurdu.
 8. Cam üst durumunda belli bir renkteki LED şeridi kullanabilirsiniz. skinali etkisi ile bağlantılı olarak çarpıcı.

Aslında bu tür seçenekler mutfak alanı aydınlatmak için LED'ler çok daha büyük kullanım hayal gücü ve deney geniş kullanımına izin vardır.

Nasıl LED'ler nelerdir? çalışmaları

elektriğe bağlandığında LED'ler yarı iletken, bunlar ışık yayarlar. Kimyasal bileşimine bağlı olarak parlaklık ve doygunluk değişiyor. o aşırı ısınmaya yol açacak ve LED yanacak gibi Doğrudan ağa bağlı yasaktır. sabitleyici - O, Ağ gerilim stabilize özel bir cihaz kullanılması önerilir. LED'ler, kızılötesi ultraviyole, sarı, beyaz ve diğer renkler. kendileri arasında, onlar emisyon tipi, boyutu ve kristal sayısında farklıdır.

LED arka ışık: onuru

 1. Önemli enerji tasarrufu.
 2. mekanik hasarlara karşı direnç.
 3. Mutfakta çalışma alanının LED aydınlatma renkleri çeşitli bir palet var.
 4. Çevre güvenliği.
 5. neme karşı yüksek koruma seviyesine sahip modeli vardır.
 6. 15-20 yıllık uzun hizmet ömrü.
 7. Parlak ama yumuşak ışık.
 8. Uygun fiyat.

arka tezgahı

mutfak donatmak, bunun size bir çok şey yapmak gerekir burada olduğu gibi, mutfak tezgahı yüksek dereceli kısmını vurgulamak önemlidir. Ancak, araçlarının seçiminde dikkate konumu özgünlüğünü almalıdır. masa üstü, su, yağ, kurum ve diğer kir etkisiyle sürekli olarak. Özel teknik özelliklere sahip LED şerit seçmek için bu nedenle çok önemlidir. özel bir katman var modeller bu nem, buhar ve kirlilikten lambayı koruyan kim odur vardır.

LED arka aydınlatması montaj çeşitli türleri vardır. En yaygın:

 • Eklenti alüminyumdan yapılmıştır gibi, yeterli ışık, LED-profili üzerinden gerçekleşir. o da tam güvenlik saklanacak telleri sağlamaktadır.
 • Yapıştırma. Son zamanlarda, yüksek talep kendinden yapışkanlı LED şerit kullanmaya başladı. Onların kurulum yeterince basit, ama kalite her zamanki modellere ödün yoktur. Ancak, avantajı açıktır: yerlerde basitçe profil, kendinden yapışkanlı bant kilitleri kurmak imkansız olduğu.
 • LED armatürleri yükleniyor. Kural olarak, onlar tezgahı köşelerine yerleştirilir. Bunlar küçük, bu yüzden herhangi bir ek çaba harcamadan bunları yükleyebilirsiniz. LED profili kullanarak bir gizli tel.

profesyonel danışmanlık

LED yükleme sırasında sahiplerini memnun etmek uzun bir süre olabilir mutfakta çalışma alanı, ışıkları için, bu kurallara uymalıdır:

 1. Güç kaynağı ünitesi ve bant eşit olmalıdır.
 2. havya bağlamak daha iyi iletişim kurun.
 3. bandı Dilme sadece imzalı kişilerle bir yerde izin verilir "+/-".
 4. parlaklık kontrolü için bir sönük yüklemek için önerilir.
 5. teyp kişileri bağlayan tamamen izole edilmelidir, o, birbirleri ile temas etmedi edilir.

Mutfakta çalışma alanını vurgulama: kuruluş şerit

 1. Kaldırma boyutları bantla oluşur.
 2. Kasette temaslarda bulunmak üzere 1-1,5 cm marjının gerekli uzunlukta kesilir.
 3. olmak tamamen yüzeyi yağdan arındırmak gerekir yapıştırılması önce.
 4. Kablo segmentlerinin uçlarına lehim, daha sonra güç kaynağına bağlanabilen bir konnektör.
 5. Profili ve diğer teller gizleme olacak özel bir kutu, yüklemeniz gerekir.
 6. LED şerit Anahtarı ve bağlı ayarlayın.

Bu aydınlatma Verimliliği, esneklik ve dayanıklılık lider konumunu getiriyor. Ancak, onun zayıf bir nokta da var - güç kaynağı. Oldukça sık başarısız olduğunu belirtmek gerekir, bu nedenle sadece yeni veya tamir ile değiştirilecek bir yerde yüklemeniz gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.