SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Nasıl çivi ayakları üzerinde mantar tedavisinde: farklı yolları

Mantar - insan vücudunda çok iyi hayatta ve herkes hayatını zehir edebilir bir mikroorganizmadır. Bu parazit yanı sıra cilt ve saç üzerinde, çivi bacaklarda ve kollarda yerleşir genellikle. En yaygın enfeksiyon - Ayak mantarı. Özellikleri arasında: soyulması, deride çatlaklar, tırnak rengi değişir.

Nasıl ayaklarının üzerinde mantar tedavisi için?

ayak tırnaklarında bir mantar tedavisinde önce, doğru tanı yapmak gerekir. dermatolog - en iyi şey bir uzman görmek yapmak. kendi ayakları üzerinde bir mantar ile başlar karakteristik işaretler vardır. ayakları üzerinde en savunmasız alanları - ayak parmakları arasında deride katlanabilir. Bu yerlerden bir mantar enfeksiyonu kaşıntı ve soyulma başladığınızda. Sonra acı kızarıklık, kıvrımları çatlaklar vardır. Sen küçük sulu veziküller karşılaşabilirsiniz. Yavaş yavaş, enfeksiyon ayağın tırnakları yayılır.

tırnak plakası çarpması durumunda bir mantar enfeksiyonu, o renk değişmeye başlar. Zamanla, desteler ve peeling vardır. Nerede bu hastalık ve nasıl ayak tırnakları üzerinde mantar tedavisinde geliyor?

Çoğu zaman, hastalık banyo veya havuzda takılabilir. bu mikroorganizmalar Ayrıca ayakkabı ve içinden iletilen kişisel hijyen ürünlerinin. Sauna, spor salonu ve güzellik salonu ayrıca enfeksiyonların büyük konsantrasyonlarda yerlerdir. Mantar parazitler çok esneklik vardır. Bunlar eksi 60 sıcaklıkları artı 100 dereceye dayanabilir. Ayrıca, deterjan kaldırmak için neredeyse imkansızdır.

enfeksiyona karşı en hassas insanlar arasında diyabet, dolaşım bozukluğu olan hasta olanlar vardır ve aynı zamanda fazla kilo muzdarip.

Ayak mantarı: tedaviden daha

Hastalığın ilk aşamasında sabun-tuz banyoları ve özel mantar karşıtı merhemler kullanılarak hastalığı tedavi deneyebilir. Eğer merhem uygulamadan önce, banyoda ayaklarını tutmak için gereklidir. Merhem "Mikospor", "Canison", "nizoral" ve "Lamisil" gibi uygun.

Ev tedavi başarısız olursa, doktor, oral uygulama için özel hazırlıklar reçete edecektir. muamele esnasında, daha sonra kurutuldu, sonra iki saat için paketin kapatılması, sirke çubuk% 30 çözeltisi ıslak ve ovmak ayakkabı, işlemek genellikle gereklidir, iyi havalandırın.

Nasıl ayak tırnakları üzerinde mantar tedavisi için? Biz geleneksel yöntemler kullanıyor

Ev yapımı için bir reçete vardır mantar karşıtı bir merhem: bir yumurta, 1 çorba kaşığı. bitkisel yağ ve dimetil fosfat, 1 çorba kaşığı. % 70 sirke kaşık. kapalı bir kap içinde malzemeyi ve yer karıştırın. aksi takdirde hasar görebilir, merhem buzdolabında gereklidir tutun. 3 hafta boyunca her gün uygulayın. paketin koymak ayak ve üst çorap sonra etkilenen tırnak uygulayın ve bütün gece sol ve. Gerekli mitten (eldiven uymuyor) Eğer elinden mantar kaldırmak gerekiyorsa, o zaman yöntem aynıdır, ancak paketin üst üste koymak olduğunu. Hastalık çok çalışan ise, gerekli sabah prosedürü tekrarlayın ve bütün gün çiviye krem bırakmak. Tamamen tedavi tüm kurallarına uymak önemlidir.

Şimdi ayak tırnakları üzerinde mantar tedavisi için neyi nasıl biliyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.