SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Bartholinitis disease: evde tedavi

Bartholinitis'e Bartholin bezinin inflamasyonu denir . Vajina yolunda cilt altı yağ dokusunda bulunur. Bartholinitis ortaya çıkarsa , evde yapılan tedaviler tehlikeli olabilir, bu nedenle doktora gitmeniz zorunludur.

Genel bilgi

Hastalığa, sağlıklı insanların derisinde bulunan mikroorganizmalar da dahil olmak üzere, çeşitli bir floranın neden olduğu hastalıktır. Kışkırtan faktör hipotermi, soğuk algınlığı, stresli durumlar, kişisel hijyen kurallarına uyulmaması, cinsel hastalıklar. Buna ek olarak, bartolinit kürtaj veya ameliyat sonrası komplikasyon olarak ortaya çıkabilir.

Klinik hakkında konuşursak, önce kanal gelişir. Bu durumda, sadece kanallar iltihaplanır, ancak tedavi edilmezse, patolojik süreç tüm bezin tamamını kaplar. Dış genital bölgede şişme vardır, sıcaklık artar, kızarıklık ve yanık etkilenen bölgede belirir ve kasık lenf düğümleri artar . Apse kırıldığında, hastanın durumu iyileşir.

Bartholinitis: evde tedavi

Bartholin bezinin iltihaplanmasının kendi kendine ilaç vermemesi gerektiğinde, çünkü bu patoloji tedaviye uygun değildir. Bartholinitis geliştiğinde, evde yapılan tedavi kronik inflamasyona ve kist oluşumuna neden olabilir ve bu da daha ileri tedaviyi zorlaştırır. Evde, sadece pürülan bir süreç olmadığında, ilk aşamalarda tedavi edebilirsiniz.

Ne kullanabilirim? Kural olarak, ödemi ortadan kaldıran ve süpürme riskini azaltan hipertonik salin solüsyonu ile losyonlar hazırlayın. Genellikle hasta kadınların kendileri iktiyol veya huş ağacı merhemi kullanır, ancak bu oldukça tehlikelidir. Bu tür ilaçların kan dolaşımının artmasına ve hatta daha yoğun intrüzif hale gelmesine neden olan güçlü bir tahriş edici etkisi vardır. Patolojik sürecin evresini göz önünde bulundurarak bu yollar kullanılmalıdır. Aksi takdirde kesim yapmak neredeyse imkansızdır.

Geleneksel tıp

Bartholinitis teşhisi konduğunda, evde yapılan tedaviler, ısırgan ekstraksiyonu, yarrağa yaprak, siyah yaşlı çiçekler içeren losyonları kapsayabilir. Papatya, meşe ağacı kabuğu veya okaliptüsün kaynatılmasıyla sıcak banyolar kullanışlıdır. Bartholinitis olduğunda, halk ilaçları ile tedavi, farmakolojik tedavi (antibiyotik almak) ile birlikte etkili olur.

Daha önce bir su banyosunda tutulması gereken aloe, kırmızı şarap ve baldan oluşan bir karışımın alınmasını ve daha sonra gergin olmasının faydalıdır. Ayrıca ısırgan otu, sporrows, at kuyruğu ve pikulnik kaynatma kullanılması tavsiye edilir.

Yöntemlerin arasında hirudoterapi adı verilmelidir, ancak dermatolojik hastalıklarda, alerjilere duyarlılık ve anemide kontrendikedir. Buna ek olarak, optimal tedavisi ve bartolinit semptomlarının hızla ortadan kaldırılması için geleneksel tıp yöntemleri yeterli olmayacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.