KanunYasal Uygunluk

Kırım insanlar için Annelik sermayesi: Kırım Cumhuriyeti'nde programının uygulanması

Kırım ve Sivastopol Cumhuriyeti Mart 2014'te Rusya Federasyonu'nun bir parçası haline geldi. 1 Ocak 2015 den düzenlenen Kırım analık sermaye verilmesi için programı, bu "annelik sermaye Üzerine" yasa hükümlerine dayanmaktadır. hukuk, ikinci, üçüncü ve sonraki çocukların doğum / Vesayet / Kabul nakit alma hakkını verir.

Demografik uyaranın Ukrayna sistemi

katılmadan önce Rusya Federasyonu içine Kırım cumhuriyetin topraklarında Ukrayna sivil düzen teşvik harekete geçti. altı yıllık bir dönem içinde 470 592 ruble - ilk çocuk için maddi destek şarj dört yıllık dönemine ve sonraki çocuklar için ikinci çocuk için 235 296 ruble sözde Bienal 117 648 ruble Grivnası ile hesaplandı.

2014 yılı sonuna kadar 21 Mart döneminde doğmuş çocukların anneleri için korunmuş Kırım için Annelik sermaye. Ancak, gelecek yılın başından itibaren ödeme 453.026 ruble oldu.

Rus aileler için destek önlemleri

Annelik sermaye "annelik sermaye Üzerine" yasalara göre tüm Kırım Kırım yarımadasında ödenecek. Aile sermaye annelere destek için aşağıdaki tedbirler için gerçekleştirilmiştir.

konut:

 • Satın alma, inşaat ya da yeni veya mevcut konut yeniden inşası için;
 • Bir kredi veya ipotek için peşinat ödeme olarak;
 • Bir kredi veya ipotek anapara ödemesi olarak.

eğitim:

 • devlet akreditasyon ile bütçe eğitsel faaliyetlerin ödeme olarak;
 • uzman kurumlarda çocuk bakımı veya çocuk bakımı için ödeme olarak;
 • eğitim döneminde yurt içinde konut ve toplumsal hizmetler için ödeme.

Emeklilik tasarrufu:

 • ne kadar acil (hesaba Emeklilik Fonu onun hesabına yatırılır sertifikanın sahibinin emeklilik tasarruflarının tüm fonları alarak analık sermaye ödemeler hariç hesaplanmasında,) emeklilik ödemesi;
 • Bir götürü ödeme olarak (boyutu yaşlılık, kurtulan ve sakatlık sorunu tek bir ödeme tarafından ödenen emekli miktarı% 5'ten az ise verilen vatandaşlar nedeniyle zorunlu sigorta süresi eksikliğine yaşlılık emeklilik sigortası ödemelerinin randevuya hakları yok ise) .

Kırım'da destek programlarının uygulanması

analık sermaye ödenmesine hakkı Kırım'da var:

 • doğum yapan veya ikinci ve sonraki çocuklar benimsediler Rusya Federasyonu yurttaşı anne;
 • (Erkek) vasi, ikinci çocuk evlat;
 • anne (vasi) nedeniyle, bir çocuğun suç, ya dolayı ölüm ebeveyn hak mahrumiyeti hükümetten sivil desteğine hakkından yoksun edilmişse başka vatandaşlığa sahip baba (veli).

Bir eğitim kurumunda tam zamanlı olarak eğitilmiş Minör çocuk (ve yetişkin çocuk), fonlar eğitimin tamamlanmasına, fakat ebeveynler (veliler) ya da tek ebeveyn (veli) sivil desteğin hakkından mahrum edilmişse yirmi üç yaşına kadar uzamamalıdır durumundan.

Ödeme için kayıt ve sertifikasyonu için gerekli Kırım insanlar için analık sermaye belgeler şunlardır. Bunlar:

 • vatandaşın kimliğini teyit eden bir belge;
 • ebeveynlerin milliyeti gösterir çocukların doğum belgesi (evlat edinme);
 • Rusya Federasyonu veya başka bir Devletin çocukların vatandaşlık kanıtlayan belgeler;
 • kimlik belgesi, ikamet yeri ve yasal proxy veya yetkili temsilcisine hakkı.

Kırım'da Bölgesel analık sermaye

çocuk yardımı ödemelerinin olumlu tarafı Ukrayna tarafının daha önce ödenen faydalar korunmuş olmasıdır. Rusya Federasyonu'nun devlet bütçesinden gelmeye tahakkuku sırasında. Sosyal güvenlik makamları citizenesses hamilelik ve doğum, ve evlat edinme sırasında bakım, bir çocuğun bir kerelik doğum, ailelerin çok çocuklu yayınladı.

yarımadasında Demografik eğilimler

1 Ocak günü, 2017 yarımada 2340921 kişilik bir nüfusa sahiptir. Şu anda, Kırım Rusya'da en küçük doğum oranıdır. doğum oranı Kırım'da azalmaya devam etmektedir. 2017 yılında çocuk 2016 yılında daha az 426 doğumlu. Ama o reddetti ve 172 kişi tarafından ölüm. Ek mali destek tedbirleri önemli ölçüde bölgedeki doğum oranını artırmalıdır.

Son değişiklikler

2017 yılında ana sermaye Kırım'da bölünmez kalacaktır. devlet yetkililerine göre, daha küçük ödemeler içine sermaye bölme nakit yardımı verimsiz harcamaları ile sonuçlanacaktır. ipotek gelince, o sadece Merkez Bankası tarafından kontrol edilen bankalar ve şirketler alınabilir. Kırım için Annelik sermaye dahil 2018 yılı sonuna kadar ebeveynleriyle (vasilerinin) verilecektir. Bu o zamana kadar, aile, ikinci veya daha sonraki çocukları görmek gerektiği anlamına gelir. Çalışma Bakanlığı bölgede doğum oranını teşvik gereken başka altı yıl analık sermaye proje hesaplama genişletmek için önermektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.