SağlıkAlerjiler

Vücut burun spreyi sık kullanılması nasıl yanıt?

Sıcak aylarda havadaki polen konsantrasyonu büyük ölçüde mevsimsel alerji birçok insanın ortaya çıkmasına yol açan artar. Burun mükemmel semptomlarını kaldırır püskürtün. Ama sonunda o bağımlılık olabilir ve burun yollarının genel durumu daha da kötüleştirebilir.

Yararlanabilir veya zarar?

oksimetazolin - en etkili nazal sprey malzeme ana karakteri olan bir "Afrin" dir. O genişleyen sinüsler, burun pasajda iltihaplı kan damarlarını daraltır. Böylece daha havada geçebilir. Bütün bunlar, elbette, iyi, ama New York Eye Dr. Madeleine Shaberg ve Kulak Hastanesi hastalık durumları o yarardan burun spreyleri fazla zarar sık kullanılması. kan damarlarının düzenli kullanımının birkaç gün sonra ilaca alışması. Ve zamanla, kullanılmadan önce çok daha fazla genişlemeye başlar. Bu nedenle zor burundan nefes ve böyle bir hastalık rinit gibi, mevcuttur. Bu dar gemilere sprey dozu artırmak gerekir.

Ama bu önlenebilir! Shaberg göre, burun spreyi ama sadece kısa bir süre ve küçük dozlarda, uygulamak hala gereklidir. alerji yanında kapsamlı ele alınmalıdır. Bu sprey ek olarak antihistaminikler kullanılan ve tuzlu burun lavajı yapmak edilmesi gerektiği anlamına gelir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.