SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Kalp hastalığı: Liste ve belirtiler, tedavi

Kalp - tüm organizmanın motorudur. Küresel ekolojik felaket, hayatı, dengesiz beslenme ve günlük stresin artmış düzeyde modern hızı bu hayati organın çalışmasında bozulmasına yol açar. kalp hastalığı Çoğu durumda tıbbi cihazlar veya uyuşturucu bağlı olarak yaşamın bozulmasına yol açar. Ve bazı durumlarda - hastanın ölümüne - zor durumlarda engelliliğe. Bu yazıda kalp hastalığı bilinen ne odaklanacaktır: semptomlar ve resmi ve halk hekimliği tedavisinde modern yöntemleri listesini.

Genel belirtiler

Biz kalp hastalığı ne söyleyecektir: Liste ve belirtiler, tedavi - hiçbir şey dikkatini olmadan bırakılacaktır. Birçok türleri ve kalp hastalığının alt türü vardır. Her vaka kendi özellikleri ve spesifik belirtiler vardır. Ama ortak özellikleri temel alarak kalp hastalığı, sınıflandırmak tıbbi çevrelerde sorunu tanımlama kolaylığı için. Nedenle bir kişinin derhal daha fazla inceleme için bir kardiyoloji uzmanı tarafından muayene edildiğini belirttiği kalp sorunları belirtileri, çoğu için karakteristik ayırt etmek mümkündür:

 1. Yorgunluk ve halsizlik. Ne yazık ki, bu belirti bir şehirde yaşayan hemen hemen her saniye kişiye oluşur. Birisi bir Kısa hastalık dönemleri dikkat edecek olası değildir. Eğer böyle bir durum varsa Ama daha önce norm oldu ve hiç beklenmedik bir şekilde ortaya çıktı ve uzun bir süreye yayılmış, bu kalbin sağlığı hakkında endişe ciddi nedenidir.
 2. Yapılan hızlı ve kalp atışı. Böyle bir durum, normal egzersiz, duygular, korku ve heyecan esnasında gözlenir. aritmi nedensiz günlük veya hatta günde birkaç kez görünür Ama eğer, bir uzman tarafından muayene geçer.
 3. Nefes darlığı - komplike nefes, nefes darlığı hissi. Bu belirti, bazı kalp hastalığında muzdarip kişilerin% 90'ında görülür.
 4. Baş dönmesi, mide bulantısı, bayılma, terleme, ödem. diğerleri tamamen yok iken bazı hastalarda bu tür belirtiler düzenli görünür.
 5. Göğüs ağrısı genellikle yaklaşan uyarmak kalp krizi. semptom çeşitli görünümleri vardır: ağrı uzun veya keskin kısa olabilir göğüste ağır hissi, gerginlik görünür "sıkıştırarak". Rahatsızlık omuz kemeri, sol kol veya bacak yayılabilir.

Bu insanlar genellikle vücudun sinyallerin en dikkat ödemezseniz gerçeğini dikkati çekiyor. Buna ek olarak, her zaman değil şiddetli ağrı öyle ya da kalp hastalığı vardır. Liste ve her durumda semptomlar. Onların sağlığı için Disregard sağlık istatistikleri göstergelerini kötüleşir: Tüm ölümlerin yaklaşık% 40 kalp hastalığı kaynaklanmaktadır.

nedenleri

Ne kalp hastalığı neden olur? isimleri, bu tür sorunların listesi her geçen gün daha uzun oluyor. Kalp hastalığı nedenleri çok farklı. Öncelikle bu Fetal kalp kasının patolojilerin oluşumunu teşvik kalıtsal faktör, hem de bir kadının gebelik çeşitli ihlallerini etkilemektedir.

Edinilmiş kalp sorunları yanlış beslenme nedeniyle ortaya çıkar. Ne olsun gıdalar kardiyovasküler sistemdeki bozukluklara yol boyunca, doktorlar tartışıyorlar. Bazı yağlı gıdalar ve basit karbonhidratların aşırı tüketimi olumsuz sağlığını etkiler inanıyoruz. bilimin diğer armatürlerin tam da hayvansal yağların yokluğu olduğunu iddia ederken, bir organizmanın çoklu doymamış asitler bolluğu kalp kasının sorunlara yol açar. Neyse, biz önlenmesi için şu sonuca varabiliriz vasküler ve kalp hastalığı beslenmesinde altın ortalamaya bağlı ve farklı besinleri vücut doyurabilecek.

Olumsuz bizim yerli doğal motorlu fiziksel hareketsizlik, alkol ve nikotin sağlığını etkiler. Ortak sinir sisteminde kalp hastalığı vardır. Bu sağlık sorunlarının listesi her gün artmaktadır.

kalp hastalığına yol ve hastalık ile ilgili olabilir. örneğin, metabolik bozukluklar, kan ve hematopoietik için.

kalp hastalığı: Liste

Kalp hastalıkları sendromu gezegen neredeyse her üç sakini oluşur. sebepsiz At yarışı nabız ve kalp hızı aritmi veya ihlal kalp hızı denir. kendi içinde böyle bir durum bir hastalık değildir, ancak hoş olmayan semptomlar vardır ve ilaçların toksik etkileri olan kan akımının kaybından farklı kökenli şiddetli kalp sorunları bir işareti olarak kabul edilir.

aritmi tedavisi

Bu sorunu çözmek için, kök nedenini belirlemek ve onunla mücadele etmek gerekir. kalp atış hızı, örneğin, "Dizopiramid", "timolol", "Verapamil", "Magnezyum sülfat" ve diğerleri alt ilaçlar da vardır. Bu eylem yönteminde farklıdır ve yan etkiler, kontrendikasyonlar bir dizi vardır. aritmi karşı Öz reçete sağlık için güvenli değildir.

Yaygın decoctions ve otlar infuzyonlannın kalp atış hızını normalleştirmek için kullandı. Onlar hakkında daha fazla ilgili bölümde bulunabilir.

kalp yetmezliği

Böyle bir durum, kalp yetmezliği, hem de aritmi gibi bir hastalık kabul edilir, ama düzensiz kalp bir sonucudur değildir. Nefes ve hızlı uncharacteristic yorgunluk darlığı - Bu durumda, kişi kalp daha sık sorunların belirtileri hakkında ilgiliydi. Bu, aynı zamanda, dokuların dolaşım bozuklukları tırnak plakası ve nazolabyal üçgenin siyanoz not edilir.

Enflamatuar hastalıklar: perikardit, miyokardit, endokardit

kalp hastalığı ve iltihaplı karakteri ile aşağıda listelenmiştir belirtilerin bir listesi vardır:

 1. Perikardit - zan boşluğuna bir enflamasyon. Bu tür sorunların nedeni özellikle, oto bağışıklık ve bulaşıcı diğer vücut hastalığı vardır. Ayrıca bir yaralanma sonrası gelişebilir perikardit. kas kasılması, çalışmasının bozulmasına zorluğuna yol açar kalp, belirli kısımlarında sıvı tutma yoktur. kardiyak tamponad - şiddetli formları geliştirmeden önce sadece birkaç saat içinde bu komplikasyon. durana kadar artan sıvı ve enflamasyon duvarları neden perikard bölgede basınç, azaltmak için vücudun sınırlayabilir. Perikardit hemen aynı zamanda olumsuz hasta için tıbbi prognozu etkileyen belirgin belirtileri, değil. Hastalık ölümcül belirtmektedir.
 2. Miyokardit - mıyokardıyumunun bir iltihabı. Hastalık virüs, mantar ve bakterilerin etkisiyle geliştirir. Genellikle hiçbir belirti gider. Bu durumda Kurtarma otomatik olarak gerçekleşir. ifadesi, antiviral, antibakteriyel, bağışıklık düzenleyici terapi için uygun olarak kullanılabilir. Tehlikeli hastalık kardiyomiyopati (germe kalp kasının iç bölgesi) olası bir gelişmedir.
 3. Endokardit - endokardiyumun bir iç yüzeyinin iltihaplanması, kalp astar. enfeksiyöz kökenli hastalığı. Hatta diş çekimi gibi ilk bakışta cerrahisi, bir küçüğün sonra ortaya çıkabilir. Semptomlar oldukça belirgindir:
 • ateş;
 • yüksek ateş;
 • eklem ağrısı;
 • Gri ten rengi;
 • falanks koyulaştırıcı;
 • hepatosplenomegali;
 • böbrek problemleri geliştirilmesi;
 • Bir kalp mırıltısı steteskop dinlerken.

Tehlikeli bir hastalık değildir, sadece ihlal etmesidir kalbi, aynı zamanda diğer organlardaki komplikasyonların ihtimalini. antibakteriyel maddeler kalp hastalığı gibi geniş bir spektruma elendi. belirtileri ve tedavisi şiddeti ve hastanın genel durumuna bağlıdır. antibiyotik aldıktan iki hafta daha az değildir. elverişli 70% olarak hastanın prognozu için doktora zamanında tedavi ile. Ama düzenli hastalıktan ölümleri kaydedildi. Ve sık sık ölüm değil çünkü sadece kalbin bozulma meydana gelir, fakat karaciğer ve böbrek yetmezliği.

komplikasyonlara kalp kası potansiyel müşteri dokularında Enflamatuar sorunlar gelişebilir ölümcül hastalıklara kalbin. Böyle patolojilerin bir listesi düzenli olarak güncellenmektedir.

koroner kalp hastalığı

Yaygın aterosklerotik kalp hastalığı. Liste ve tedavi yöntemleri semptomlara bağlı belirlenir. Örneğin, iskemik kalp hastalığı - çok tehlikeli bir durumdur. Karakteristik bir özelliği miyokarda besleyen koroner arterlerin dahil olmak üzere vücudun büyük damarlarda kan akımının aykırıdır. Koroner kalp hastalığı, tüm kalp hastalığı% 90 oluşturuyor. Böyle bir problemin oluşumunu genetik yatkınlık, ileri hasta yaşı, kilosu, diyabet, bazı ilaçlar, kötü alışkanlıkları ve sağlıksız yaşam tarzı alımı teşvik edin.

Hastalık ölüme yol açabilir patolojik durumların gelişmesine tehlikelidir:

 1. Kalp yetmezliği.
 2. Aritmi.
 3. Anjin.
 4. Miyokard enfarktüsü - kalp kasının iç kaplama kısmı nekroz.
 5. Kardiyak arrest.

Koroner arter hastalığının tedavisi

Hastalık yaygın bir problemdir olduğundan, kalp kasının iskemik hastalığın tedavisinde kullanılan modern yöntemler özellikle dikkat edin. semptomlar bağlı olarak doktor yeterli tedaviyi seçer, ancak aşağıdaki gibi genel kurallar vardır:

 • fiziksel aktivite azalması;
 • diyet (su ve tuz tüketiminin azaltılması).

ilaçlar

ilaç, kalp hastalığı ile tedavi. kan akışını iyileştirmek ve kolesterol plakların bölme katkıda yardımcı ilaçların listesi aşağıdaki:

 • antiplatelet ajanları "Trombopol", "Klopidogrel";
 • blokerler "Koronal", "Betalok", "Dilatrend";
 • nitratlar;
 • antikoagülanlar;
 • diüretikler.

cerrahi yöntemler

cerrahi yöntemlerle aşağıdaki koroner kalp hastalığının tedavisi için kullanılır:

 1. Koroner arter bypass cerrahisi.
 2. Tıbbi balon uygulanması.

Ne yazık ki, tamamen bugün mümkün değildir hastalığını ortadan kaldırır. tedaviler kalp krizi de dahil olmak üzere komplikasyonların gelişimini önlemek ve koroner arter hastalığının ilerlemesini yavaşlatmak için kullandı.

konjenital hastalıklar

Karşılaşılan konjenital kalp hastalığı. İsimler listesi, belirtiler patoloji doğasına bağlıdır. olumsuz faktörlerin varlığında fetal gelişim sırasında kalp kası oluşumu bozuklukları ve çevresindeki damarların çeşitli gelişebilir. Böyle doğum kusurları yaşamın ilk yılında bebek ölüm ve çocukların ana nedenleridir. Genellikle doğumsal kalp hastalığı olan bebekler derin engelli bulunmaktadır.

Ana risk faktörü genetiktir. çevre, transfer hamile bir kadın ve viral enfeksiyon hastalıkları, kimyasal zehirlenme, nikotin, alkol, uyuşturucu kullanımının istismar, gelecekteki anne: İkincil faktörler şunlardır.

belirtildiği zaman yenidoğan kalp kası anormalliklerin tespit edilmesi üzerine, genellikle cerrahi reçete edilir. Ama bu kadar önemli bir yöntem, yüksek bir risk seviyesine sahiptir. Ne yazık ki, tahminler hayal kırıklığı vardır, ölüm ya da sakatlık olasılığı ciddi bir hastalığın teşhisinde çok yüksektir.

kalp hastalığının tedavisi için halk ilaçları

Kalp hastalığı tedavi ve halk ilaçları tatsız belirtiler. aşağıdaki gibi otlar ve meyveler isimleri (liste), durgun sıvı kurşun, kalp kası üzerindeki baskıyı azaltmak, kalp hızı normale yardımcı kan akışını ve metabolizmayı, sakin geliştirmek, uyku geliştirmek ve bağışıklık sistemini geliştirmek için:

 • nane;
 • melisa;
 • alıç;
 • çalı;
 • valerian;
 • nergis.

kalp hastalığının engellenmesi

Ne yazık ki, genetik ve kalıtsal faktörlerden, kimse bağışık değildir. Nedenle, konjenital kalp hastalığı önlemek mümkün değildir. hastalık ve belirti listesi herkesi bilmek gerekir ve ilk şüphe profesyonel bir inceleme için bir kardiyoloji uzmanı tarafından muayene gereklidir. Bu büyük ölçüde tam bir iyileşme şansı artar.

Buna ek olarak, sağlıklı bir yaşam tarzı kalp hastalığı riskini azaltmaya yardımcı olabilir. aktif özellikle tansiyon, kolesterol düzeyleri ve kan şekeri tanısı dikkat, düzenli bir tıbbi muayeneye tabi, boş vakit geçirmek, kilonuza dikkat, uygun bir diyet uyun.

doktora zamanında referans sadece yaşam kalitesini artırmak, ancak birçok durumda böyle değerli bir hediye kazanmak için - Vücudunuzun sinyallerini izleyin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.