SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Anüsten kan - alarm verici bir işaret

makattan kan defekasyon sırasında ya da bağımsız olarak o - anüs yakınında veya kolonda ortaya çıkan bir patolojik sürecin varlığını gösterebilir endişe verici bir belirti.

makattan kan en yaygın nedenleri şunlardır:

- Anal çatlaklar - anüs kedi düz kenarı bir boşluk ya da mukozal hasarı meydana getiren en yaygın proktolojik hastalıklar biri. Çoğu zaman bu ishal, kabızlık ve "hareketsiz" yaşam tarzı arka planı oluşturdu. Anal fissür sık sık sandalyeyi normalleştirmek ve yaşam yolunu ayarlamak gerekir, kendi iyileşir. Ancak, aynı zamanda hastalık kronik hale gelebilir olur. mevcut kusurları dışkı sürekli uzun süreli hasar iltihabı, yanma ve kaşıntı görünümünü, hem de anüs ifade ağrı tetikler. Aynı zamanda anüsten Kan, çeşitli türde olabilir - çamaşır izlerinden sırasında veya bağırsak hareketinden sonra kan akışı için. Bu da mümkündür, ve dışkı, belirgin bir neden olmaksızın iç kan lekeleri ortaya veya egzersiz ile kan pıhtılaşması seçimi.

- hemoroid - genellikle hemoroit damarlar ve rektum yakın düğüm görünüş bozuklukları ile karakterize edilen bir hastalıktır. Risk faktörleri insanlar yorucu tam tersi diyette hatalarla, obezite muzdarip ve "sedanter" yaşam tarzı başında veya dahil aşırı kendilerini yükler. Bu hastalık eşlik ve gebelik büyüyen fetusun damarların sıkışmasına bağlı meydana olabilir. kanama anüs - en kesin ve hemoroid gibi hastalıkların ana belirtisidir. Aynı zamanda kan ayrı sahiptir kırmızı renk. Anüs deri altında uzun süreli inflamasyonda ağrılı şişlikler (knot) koyu mor renkli, rahatsızlık bir çok teslim ve ciddi ağrıya neden oluşur. Farklı şiddette olabilir Kanama, ama her zaman aynı kırmızı renge sahip. Bu hastalık için tipik olmayan karanlık pıhtıları mevcudiyeti. Hemoroit kanama , akut iltihap sırasında daha sık.

- bağırsak tümörleri de makattan kan belirmesiyle karakterize edilir. Bu durumda anüs dışına kan farklı şiddette olabilir. kaşıntı, yanma ve ağrı olmaması ana tehlikedir. Bu nedenlerden ötürü, bir uzmana ziyaret ertelendi ve kanama nedenlerini belirleyen birçok. Daha hızlı hastalığı tespit edilecek olduğunu hatırlamakta yarar var, tam bir iyileşme şansı daha yüksek.

- işleminin bozuklukları ile ilişkili hastalıkların kan pıhtılaşmasının ya da kan, aynı zamanda kan görünümünü neden olabilir.

Her zaman anüs onu iç çamaşırı veya tuvalet kağıt parçası üzerindeki işaretleri algıladığında nedenle vücutta, hastalığın bir işareti alınan kan, uzmana ziyaretini gecikme yok. Sadece o hastalığın gerçek nedenini belirlemek mümkün olacaktır. Bilindiği gibi, tıbbi yardım zamanında yardım ciddi ve bazen yıkıcı sonuçlara önlemek için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.