SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Kalça eklemi hastalıkları. Kalça Hastalığın belirtileri

Tüm organ ve sistemler de çalışmalıdır. Sadece durumda normal bir hayat aktivitesini kurşun mümkündür. Bu yazımda kalça eklemi hastalığının başlıca belirtileri incelemek istiyorum.

Bu nedir?

Başlangıçta, terminolojiyi tanımlamak gerekir. Kalça nedir? Yani, bu başını femur ile temas halindedir kemiği. Başlıca özellikleri:

 • fleksiyon-ekstansiyon egzersiz;
 • tarafına bacak almaya fırsat;
 • pronasyon ve supinasyon, t. e. olasılığı dönme hareketlerini yürütmek için.

başlıca nedenleri

Mutlaka o nedenler kalça eklemi hastalıklarının çeşitli neden olabilir nelerdir anlamak için gereklidir. Yani, doktorlar aşağıdaki gibidir:

 1. Mekanik hasar. Bu kırıklar, şiddeti yaralanmaları değişen.
 2. Hastalığın Bulaşıcı doğası. Genellikle kalça eklemi ile ilgili sorunlar çeşitli kışkırtmak.
 3. Mikrobiyal ve viral enfeksiyon, örneğin, grip ve (daha çok Perthes hastalığı durumunda) boğaz ağrısı.
 4. kalça eklem hastalığı bir başka nedeni - genetik yatkınlık. Bu durumda, sonuçların bulunması için kişinin en yakın akrabaları tıbbi kayıtları incelenmiştir.
 5. Çeşitli metabolik bozukluklar, vitamin eksikliği, kalsiyum. Bu durumda, vücut kemikleri yeterince güçlü hale zayıflar. Ve kalça eklemi meydana gelebilecek çeşitli problemlere yol açabilir.

başlıca belirtileri

Başlangıçta, kalça eklem hastalığı belirtilerinin çeşitli düşünmeye istenebilecektir. Yani, çoğu durumda, rahatsız edici insan vücudunun bu kısmının yenilgiyle:

 1. Ağrı. Farklı nitelikte olabilir. ağrı, keskin ve künt, güçlü ve ılımlı. Her hastalığın tipine ve gelişiminin derecesine bağlıdır. Genellikle hastalığın seyri sırasında ağrı doğası değişir olur. o ağrı kesici çeşitli olabilir çıkarın. Ancak, onun oluşum nedeni yok olmaz hala.
 2. Kalça eklemi göz önüne alındığında, aynı zamanda oluşabilir belirtiler söylenmesi gereken hareket bozukluklarının bu çeşitliliği söyledi. Bu sorun oluştuğunda kalça eklem hastalıklarının tüm. Bazı durumlarda, bu ihlaller, yani çok görünür değildir. E. Hastanın yürüyüş neredeyse değişmez. Diğer durumlarda, o da çok utrudnennoy (destek olmadan yürümeye yetersizlik) olabilir. Hastalık ihmal halindedir, lütfen tüm motorlu hastanın aktivite ve imkansız olacaktır.
 3. kalça eklemi hastalığının bazı belirtileri nelerdir? Yani, bu dış değişikliklerin çeşitli gösterebilir. Çoğu zaman, bu durumda yürüyerek gevşek, pripadanii ifade eder. Bazen hatta iki ayak üzerinde yürümek veya bir tarafa gövdesini tahrif etmeye zorlar Etkilenen bacakların, kısalabilir.
 4. Diğer göstergeler: iltihap varsa, sıcaklık da ciltte kızarıklık olabilir (genellikle subfebril işaretlere) yükselebilir.

eklem

Başlangıçta, bir hastalık "kalça koksartrozun" diye bir sorun hakkında konuşmalıyız. günlük yaşamda, ortak bir dil konuşan artroz olarak basitçe ifade bir hastalıktır. Hastalığın insanın lokomotor aparatın çeşitli sorunlar arasında ilk sırada olduğuna dikkat etmek önemlidir.

Bu eklem kıkırdağı lezyonlarının bu hastalığı başlar. O yavaş yavaş kendi özellikler amortisman kaybına neden tükenmiş, parçalanmış. Bu durumda da kemik ve eklemi etkiler olarak, kemik büyümeleri görülebilir. Ayrıca koksartrozun dolayı ortaya çıkabilecek diğer konular:

 • uyluk kemiğinin baş kisti oluşumu;
 • Kistler kemiğin baş yerleştirilir asetabulum, dokusunda da oluşturabilir;
 • skleroz genellikle tabak eklem yüzeyini meydana gelir.

Çoğu zaman bu hastalığın nedeni bir hastalık, displazi gibi (tabii ki, kalça eklemi) olur. kemik bu gerilik ve asetabulum ve baş büyüklüğü arasındaki fark. Böyle bir durumda, örneğin artroz gibi bir soruna neden yetersiz kan dolaşımı vardır.

Hastalığın nedenleri arasında, doktorlar, çürükler farklı yaralanmaları tanımlar. o mikrotravmalar gelince onların düzenlilik de bu sorunun bir nedeni olabilir. Ve tabii ki, özellikle önemli zaman çeşitli inflamatuar değerlendirmek gerekmektedir. Sonuçta, onlar da artroz dönüşebilir.

Semptomatoloji ve adım koksartroz

Ne hastalığın geçmişini söyleyebilir? Kalça koksartroz en sık semptomlar aşağıdaki görülür:

 • kalça ve kasık bölgesinde ağrı veya rahatsızlık;
 • diz ağrısı (bu durumda çoğu durumda akut aşamasında koksartroz gelir);
 • Ayrıca sorunu ve omurga yanıt verir.

Tıbbi Uygulamada, hastalığın üç ana aşama vardır:

 1. İlk. Ağrı sporadik ağırlıklı aktif egzersiz sonrası yoktur. diz veya kalça en sık lokalize. dinlendikten sonra rahatsızlık kaybolur. Bu aşamada Yürüme ve lokomotor aktivite hala değişmemiş.
 2. İkinci. Bu durumda, ağrı daha güçlü olurdu. Bu kasık veya uyluk ağırlıklı lokalize edilir. Rahatsızlık bu aşamada bile geri kalanı gerçekleştirildiğini unutmamak önemlidir. eklem işlevselliği bozulur, yani kendi motor aktivitesi azalır. (- kontraktürü tıpta) eklem pasif hareketin bir sınırlama yoktur. Ayrıca femur başı deforme, kaslar güçlerini kaybederler.
 3. Üçüncü aşama. Bu durumda ağrı her zaman istirahat ve gece bir kişinin eşlik eder. destek almadan yürümek imkansız. Ortak hareketi büyük ölçüde onlar çok zordur, kısıtlı. Yavaş yavaş, hasta ekstremite kısalması, insan yürüyüş değişir. Sen yanlara eğilip trafiği dengelemek için ayak üzerinde durmak gerekiyor.

Bir sorun daha geliştirir, bu eklem hareketi tamamen yok olmasından yol açar.

Tanı ve koksartrozun tedavisi

kalça eklemi hastalığının yukarıdaki belirtiler dikkate alarak, sorun radyografi kullanılarak teşhis edilebilir olması gerektiğini söyledi. orta derecede ağrı olursa, (bu çalışmalar inflamasyon olup olmadığına karar için bir fırsat sağlayacaktır) bile ultrason veya MR yardımcı olabilir.

Biz hastalığın ilk iki aşamada bahsedersek, burada tedavi dikkatli olacaktır. doktor temel amacı - Normal eklem hareketliliğini sağlamak. Üçüncü aşama, farklı bir tedavi gerektiren: iltihap kaldırır olarak tatbik edilen ilaçlar, aynı zamanda eklemlerde çeşitli yedek sıvı kullanılabilir. Özel durumlarda, bu iç-protez gösterilebilir.

Perthes hastalığı

Mutlaka da hastalık Perthes kalça düşünmek zorundayız. Hastalığın en sık 3 ile 12 yaş arasında çocukları etkileyen fazlalaştı. Aynı zamanda erkeklere oranla daha sık muzdarip. Ancak, kızlarda hastalık oluşumu daha ciddi.

Kalça eklemi Perthes hastalığı nedir? Bu nedenle, bu belirli bir patolojik proses zaman nekroz gibi bir soruna neden olur kalça kafasında normal kan dolaşımı, rahatsız. Hem tek taraflı ve iki taraflı hasar olduğuna dikkat etmek önemlidir.

Günümüzde doktorlar henüz ortak bir sonuca henüz bu hastalığın ana nedeni budur. Aşağıdaki hastalık Perthes Aşaması:

 1. femur başı nekrozu normal kan temini kaybının başlangıcı geliştirir sonra.
 2. imha alanında ikincil baş kemik kırığı.
 3. Nekrotik doku yavaş yavaş emilir. Bu femur boynunun bir kısalma olduğu gerçeğine götürür.
 4. Site nekroz bağ dokusu büyür.
 5. Bağ dokusu yavaş yavaş kemik ile değiştirilir.

Bu durumda kurtarma işlemi hastalığı ihmal evresine bağlıdır. Zaman tedaviye başlamak için ise tam iyileşme mümkün olur. Aksi takdirde, kafa sık kötüye götürür birkaç parçaya, içine yıkmak olabilir, ekleme deforme.

Onlar kalça eklemi Perthes hastalığı, fotoğraf bakmak için nasıl bahsedeceğiz. Sadece bu hastalık da görünüşte değişikliklere neden olduğunu anlamak için hasta çocukların resimlerine bakmak (yani. E. topallama ve bacak kendisini kısaltarak olabilir). Bu hastalık aynı zamanda ağrı eşlik eder. İlk o sıkıcı olacak anda, yürüyüş sırasında görülmeye başlar. Belli belirsiz bir gevşek olabilir ya yaralı bacak üzerinde pripadanie olabilir. Diğer klinik semptomlar görülmektedir. Bu ve tüm tehlike olarak, benzer şikayetleri olan kişilerin nadiren bir ayak hastalıkları uzmanı dönüp çünkü. Bir kompresyon kırığı varsa, ağrı önemli ölçüde açıkça herkes görebilir, topallık keskin gördü geliştirilmiştir. hareketlerin bir sınırlama yoktur, yürüyüş zordur. göstergelerini subfebril için vücut ısısını artırabilir.

Hastalık radyografi kullanılarak teşhis edilir. Tedavi bundan Ortopedi Bölümü'nde gerçekleşir - Hastayı. yaklaşık 12-14 ay: konservatif tedavi süresi. Cerrahi müdahale sadece en şiddetli vakalarda endikedir.

Sonunda biz çocuklarda kalça eklemleri çeşitli hastalıkları düşünürsek, sık sık hastalık bahsediyoruz dikkati çekiyor.

femoral asetabular sıkışma sendromu

Bu kalça eklemi ile ilgili olabilir anomaliler, biri olduğunu belirtmekte fayda vardır. Bu durumda, insan hareketi sırasında bir çarpışma veya kemik yapılarının uyumsuzluk olduğunda (dolayısıyla adı - sıkışma, yani yanlış çarpışma ..). Bu duruma neden olabilecek Kesin nedenleri, modern tıp henüz bilinmemektedir. aşağıdaki gibi bu durumda kalça hastalığının belirtileri şunlardır:

 • bükme sırasında çoğu zaman, bir kişinin belli bir pozisyonunda ortaya ağrı;
 • Belli hareketlerin sınırlamalar.

Sorun rentgtenografii kullanılarak teşhis edilir. Bu hastalık diğer hastalıklara çok benzer Ancak, doktorlar genellikle yanlış ve yanlış tanı koydu. Bu sorunun Muhafazakar tedavi tamamen işe yaramaz. Cerrahi müdahale gereklidir. Ancak bu şekilde hastalığı ile başa çıkabilir.

bursan iltihaplanması

Ayrıca dikkate alınması gerekmektedir başka hastalık - kalça bursit olduğunu. Bu durumda biz asıl görevi bursa, inflamasyon söz ediyoruz - sürtünmeyi önlemek için.

Ayrıca biz kalça eklemi gibi insan vücudunun bir parçasını düşünün. bursit aşağıdaki Hastalığın belirtileri:

 1. Ağrı. Bu akut, şiddetli yanma hissidir. Yerelleştirme: daha sık uyluk dış kısmıdır.
 2. Olarak ağrı sorunu mat hale gelir. Ancak, dağıtım kapsamı arttırır.
 3. Kalça esneme-uzama sırasında gelişmiş acı. Ayrıca, bir kişi yenilgiden onun tarafında yalan zarar edilebilir.
 4. irinli bursit ağrı yapar o kadar güçlü olduğunda imkansız bile normal hareket etmek.

Tanı ana yöntemleri: Klinik muayene, palpasyon, şikayetlerin auscultation. Hastanın daha doğru teşhisi için bir X-ışını ya da MRI yöneliktir. Temel olarak, tedavi konservatif olduğunu. Nadir durumlarda, cerrahi ileri hastalıkta gerekebilir.

tendinit

Biz ayrıca kalça eklemi, belirtileri, tedavi etkileyen çeşitli sorunları düşünün. Biz kesinlikle tam tendinit nedir hakkında daha fazla konuşmalıyız. Örneğin, yerinde tendon iltihabıdır kemik ile bağ. Bu durumda ana belirtiler:

 1. tüm inflamatuar süreçlerde olduğu gibi, kızarıklık ciltte görünür.
 2. Ağrı ortaya çıkacak emin olun. Bu etkilenen ligament alanda lokalize edilir.
 3. Ve tabii ki, hastanın motor aktivitesinin azalacaktır.

Bu sorun muayene ile konulmaktadır. ultrason daha fazla teşhis için görevlendirilebilir. Tedavi çoğunlukla tutucudur. Ancak, nadiren de olsa, ameliyat için işaretler bulunmaktadır.

cinsel kimlik

Genellikle hastalar sorusu ilgilenen kadınlarda kalça eklemleri en sık hastalık nedir? Başlangıçta böyle kesin bir ayrım var olmadığını belirtmek gerekir. Herhangi biri, yukarıda tarif edilen bir hastalık hemen hemen eşit her iki cinsten kişiyi etkilemektedir. Bu artrit ve artroz olduğu - Bununla birlikte, istatistik kadınlarda kalça eklem ana hastalık olduğunu göstermektedir. Ayrıca, bu hastalıklar ileri yaş kişilerde görülür.

Erkeklerde Ana kalça eklemi hastalığı - bursit ve tendinit. Ve çocuklar çoğunlukla sıkı çalışma yapan ve onlar vücut üzerinde daha ciddi bir yük var olan tüm çünkü. Bütün bunlar genellikle kalça eklemi ile bu tür sorunların ortaya çıkmasına yol açar.

tanılama

Başlangıçta, kalça eklemi ağrı çeşitli durumunda derhal tavsiye için doktorunuza danışmalısınız unutulmamalıdır. Gerçekten de, durumda erken bir aşamada hastalığı teşhis etmek mümkündür. Ve bu kolaylaştırıyor ve önemli ölçüde hastanın iyileşme sürecini kısaltır. Aksi takdirde, etkilenen ekstremitenin tam immobilizasyon riski vardır.

endişe kalça olduğunu çeşitli sorunları teşhis etmek artık mümkün bazı yolları nelerdir?

 1. Hastanın incelenmesi. Büyük bilgi, tek başına "anlatmak" olabilir yani. E belirtileri. Hasta şikayet ettiği için olanlar problemleri. Onlara dinledikten sonra, sık sık doktor, hastalık hastada mevcut ne olduğu konusunda bile ön sonuçlara yapar.
 2. Palpasyon. Bazı durumlarda, yenilgi yerlerin hastanın duygu da bazı soruların cevaplarını sağlayabilir.
 3. radyografi - kalça ekleminin çeşitli hastalıklar için en yaygın olarak kullanılan tanı yöntemi.
 4. Hastalar aynı zamanda, hasta iltihabı olduğu takdirde, (bazı hastalıklar için) ultrason veya MRI (manyetik rezonans görüntüleme) tayin edebilir.

tedavi

Bu hastalığa bağlı kalça eklemleri bırakabilir? Tedavi - Bu bu durumda çok önemlidir. Sonuçta, başlangıç zamanı, eğer herhangi bir sorun ve hastalık ile başa çıkmak için çaba olmadan mümkündür. Doktor ne yazabilir?

Konservatif tedavi.

 1. Terapötik egzersiz, fizik tedavi ve masaj. Bu hastalığın herhangi derecesi için tüm ihtiyaç vardır. Hastalık ilk genellikle sadece bu yöntemleri kullanarak, göründüyse Ancak, baş mümkündür.
 2. Ağrı kesici. Bu yüzden sık sık non-steroid anti-inflamatuar ilaçlar kullanılarak ağrı kurtulmak için. Ancak, onlar hastalıkla mücadele olmadığını netleştirmek, ama sadece hoş olmayan semptomlar rahatlatmak için önemlidir. Onlar farklı kontrendikasyonlar oldukça büyük bir liste var olduğu unutulmamalıdır "Teksamen" "CelebrexTM", "Nimulid", "Bonifen", "Diklak" vb. D. Fakat bu ilaçların kullanımı gibi ilaçlar olabilir .
 3. Hodroprotektorler. Kıkırdak dokusunun durumunu iyileştirmek ilaçlardır. onların orada üs, glukozamin ve kondroitin sülfatın anda. Ampuller: İlaçlar "Mukosat", "hondrolon". Haplar: İlaçlar "Chondroxide", "Struktum". Merhem "Elastenga", "Chondroxide".
 4. Diz eklemi kafasından kan dolaşımını artırmak için araçlar. Bu "stugeron" gibi ilaçlardır "PENTOKSI'FİLİNİN."
 5. Bunlar aynı zamanda farklı eklem içi enjeksiyon, eklem sıvısı yerine geçen atanabilir.

Cerrahi - Bu sorunun kurtulmak için başka bir yoludur. Sorun o imkansız olan konservatif yöntemler başa son çare olarak atanır. Böyle bir durumda genellikle endoprotezi oluşur. Yani hastalıklı eklem çıkarılır, ve onun yerine normal işleyişine müdahale etmeyen özel protezi kurdu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.