SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Yetişkinlerde kasıkta Pişik. nedenleri ve tedavileri

İnsan derisi oldukça hassastır. Aynı sabit bir buharlaştırma yeri ve çevresi ile cildin etkileşimi, için kan damarları, yüzeye oldukça yakındır. İnsan derisinin bazı olumsuz iç ve dış faktörler olarak iltihaplı olmaya başlar, kızarıklık, denilen pişik vardır. Özellikle rahatsızlık bir sürü erişkinlerde kasıktan pişiği teslim etmek.

o dermatoz bu türü sadece bebeklerde mevcut olabilir farz, ama olsa da bu doğru değildir. Kesinlikle tüm insanlar maruz cilt iltihabı, kasık oluşabilir, alt karın, koltukaltı ve cilt kıvrımları sadece. Onlar yanma hissi, kaşıntı, sadece rahatsızlık eşlik farklı ebatlara sahip olabilir, ancak en ağır rahatsızlık ve ağrı kta kızarıklığa neden.

Yetişkinlerde kasıkta Pişik: nedenleri

uymak 1. Başarısızlık kişisel hijyen kurallarına. Zorunlu olarak özel hijyen için özel araçların kullanımı ile günlük olarak yıkamak gerekir. Böylece bakteri sayısı azaltılır ve aslında, genellikle yetişkinlerde kasıkta pişik nedenidir.

2. Güçlü terleme. pişik Bu nedeni de günlük olarak basit temizliği ile uzaklaştırılabilir. Sıcak havalarda daha sık bu işlemi yürütmek için daha iyidir. Ter cildi aşındıran, ancak vücudun bölümlerini sürtme güçlü kasık olduğunu göz önüne aldığımızda, bu daha da durumu ağırlaştırmaktadır ve dermatozlar yardımcı olur.

3. Aşırı vücut ağırlığı kadardır. vücut yağ miktarının fazla güçlü terleme nedeni ile, yürüyüş yanında doktorlar sıklıkla erişkin şişman kişilerde kasıktan bebek bezi döküntü ilgili şikayetleri duymak böylece sürtünme, birbirlerine karşı uyluk yoktur. Bakım genellikle yetişkinlerde kasıktan bebek bezi döküntü görünür, özellikle özellikle yaz aylarında artmaya izin vermemeye çalış, aşırı kilo ile mücadele için önlemler alınmalıdır.

4. Sıkı kıyafetler. Çoğu zaman, yetişkinlerde kasıkta pişik yapılmış aşınma ürünlerinin bir sonucu olarak meydana gelen sentetik kumaşlar. Gerçekten de, bu durumda, cildin nefes yoktur, bu nedenle artan terleme yoktur. O yılın en sıcak zamanı, özellikle pamuk lehine böyle şeyler vazgeçmek daha iyidir. Ayrıca sürtünme çok güçlü ve cilt çabuk yaralı ve iltihaplı olduğunu giyerken aynı, çok sıkı ve kalın giysiler için de geçerlidir.

5. Yanlış iç çamaşırı. Yine sentetiklerin bahsediyor. doğrudan cinsel organlarına temas halinde olduğundan Keten her zaman doğal nefes alabilen kumaşlar yapılmalıdır. Giysi türü boyutuna kesinlikle olduğunu seçip hareket halindeyken hassas cilde zarar verebilir büyük ve kaba dikişleri ile giysi satın dışlamak için gereklidir.

kasık yetişkin pişik Tedavi

Tabii ki, ideal bir seçenek dermatoz bu tip önlenmesi olacaktır. Ve bu demektir - hijyen, sentetik kumaştan yapılmış ısı ve iç sıkı giyinmezler.

Ama yetişkinlerde pişik zaten ne göründüyse? Sen papatya, meşe kabuğu veya her eczanede satın alınabilir sarı kantaron, bir kaynatma kullanmak gibi durumlarda tavsiye edilmektedir geleneksel tıp kullanabilirsiniz. Bu bitkiler çabuk sakinleştirici ve iyileştirici, cilt tahriş ve iltihap rahatlatmak, anti-enflamatuar ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir.

Suyu oldukça basit hazırlanır. kuru ot veya ağaç kabuğu bir çorba kaşığı yaklaşık yarım saat kadar bir bardak su ve kaynamaya dökülür. bu sırada oda sıcaklığına kadar soğutuldu, sonra ve filtre edilmiştir. pamuk veya gazlı bez ile hafifçe sonuç sıvısı günde iki kez iltihaplı cilt yağlanması gerekir.

Eğer bebek bezi döküntü meydana olsaydı etkilenen yüzeye hava erişimi sağlamak için gereklidir. Sürtünme sadece sürüş sırasında olayı daha kötü çünkü tedavinin zamanda, uzun yürüyüşler ya da spor oynarken terk etmelidir.

Ve iyi eski toz hakkında unutmayın! Büyük ölçüde çocuklarda hem de erişkinlerde değil, pişik iyileşmesinde yardımcı olur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.