FormasyonÖykü

Aşil'in topuğu nedir

Zayıf noktası - deyim, güçsüzlük, herhangi bir şirket veya kişinin açığını gösteren. bütün bu, zaten beklenmedik oluşur ve tüm kartları karıştı bir gizli kusur - Bu kişilik özelliği, iş organizasyonunda hayatını veya kusurları kılan bir özellik olabilir.

Diyelim ki orijinal anlamının ne bu ifadeyi, nasıl gördükleri hakkında konuşalım.

Achilles efsane

ifade "zayıf noktası" Romalı şair Hyginus tarafından iletilen efsane poslegomerovskoy çağında, kaynaklıdır. Düşman okları kılıç yenilmez oldu Aşil denilen büyük kahraman, kaderi ile ilgilidir. onun büyülü koruma sırrı çocukken, annesi, deniz tanrıçası Thetis, sularına kendisini daldırma olmasıydı Styx nehrinin. Oğlunun ölümsüz ve tanrılara eşit olmak istedik. Ancak, koruma bitmemişti. sonsuz nehir ise banyo Aşil, anne kuru kalmıştır topuk ile onu tuttu. Bu kahramanın zayıf noktayı gizlendi kim o oldu.

Truva kuşatması sırasında, Aşil on için savaştı. silahlar ona bir zarar neden olabilir, çünkü şaşırtıcı değildir. Truvalılar yenilginin eşiğinde idi. Ama burada cüret sadece ölümlü öfkelendi ve Apollo için durdu. O sadece Aşil topuğunda, Paris tarafından çekilen bir ok gönderdi, kahraman yenildi.

O zamandan beri, zayıf noktası herhangi bir iş için bir tehdit sunabilirler görünmez ve önemsiz görünen bir özelliktir.

Bu arada, Aşil tendonu Yunan mitinin kahraman için adlandırılır, 400 kg ve daha bir yükü taşıyabilecek kapasitede olduğunu ve insan vücudunun en hassas noktalarından biridir.

Modern işletme Aşil topuğu

Bize modern işletmelerin örnek üzerinde daha ayrıntılı olarak gizli açıkları kavramını ele alalım.

Herhangi bir şirket bir yerde köklü kusurları ulaşılmaz yüzeysel bakış anlamına karmaşık bir sistemdir.

Şirketin Aşil topuğu - işletmenin yıkımına başlayabilir hangi zayıf noktasıdır.

Sıradan bir işçi resmi görevleri yeterince ilgi olmadığında, onun dikkatsizlik özenle inşa yaptıklarının etkileyip etkilemeyeceğini en acı nokta tüm yapısını yok edebilir bilmiyor.

Bu tür riskleri önlemek için, büyük Batılı ve yerli şirketlerin çoğunluğu disiplin ve motivasyon teşvik eden bir kurum kültürü yaratılmasına çok dikkat.

Başarılı bir büyük şirketin herhangi sahibi nerede bu nokta anlamamız gerekir. O Burası stres olamaz iken, daha sonra en azından o bunu özel önem vermelidir edin.

Her sektör en zayıf bağlantı vardır. Örneğin, havacılık güvenliği için ana tehdit insan faktörü olduğu varsayılmıştır, yani güvenilmez ve öngörülemeyen insanlar, karmaşık makinelerin üzerine yönetimidir.

Bazen böyle bir kusur zincir toplam çökmesine yol açabilir küçük olay olabilir. sonuç tahmin etmek neredeyse imkansızdır, rasgele kontrol etmenin tek yolu önleyici tedbirlerin giriştir. Örneğin, kurulması kurumsal etik, davranış kuralları, farklı durumlarda vb.

Zayıf noktası - çocukluğundan birçok tanıdık mit, yarattığı tehlikeleri konusunda uyardı anda aşırı dikkatsizlik ve aşırı güveni. Herhangi bir kaza, sözleşmelerinde belirsizlik zayıf bir bağlantı haline ve kurumun varlığının tehdidi dönüşebilir.

Murphy kanunları devletler: "arıza meydana biri varsa, o olacak." Bu size son derece uyanık olmak zorunda, bu sıkıntılardan herhangi şans vermeyecektir anlamına gelir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.