FormasyonÖykü

Evreni fethetmek: Ay'a uçuş

evren uzun ilgilenen insanlık vardır. Ve tabii ki, çoğu insan aziz o gol Dünya'nın her sakininin tarafından görülebilir ay oldu.

Tarihte ilk defa aya bir uçuş Amerikalılar tarafından yapılmış olması, tüm bilinmektedir. Öncesinde Sovyetler Birliği'nin, gemi «Apollon 11" indi bir gök cismi Ay aradı. ilk insan olan ayak yüzey Luminaries geldi Neil Armstrong başladı ve arkasından başka ABD astronot pilot tarafından takip uzay aracı - Edwin Aldrin. Geminin kaptanı ve pilotu, bu araştırıldı, iki buçuk saat hakkında ay yüzeyinde kaldı yaklaşık 23 kg toplanan ay taşlarının ve gemiye döndü. Doğal olarak, Amerikan mürettebat Ay'da yüklü bayrak, sadece Amerikalılar milyonlarca kalpleri heyecan, aynı zamanda, onlar tarafından gerçekleştirilmiştir aya ilk uçuşunu yapmak için çok çalıştık tüm Sovyet bilim adamları, çileden çıkardı sözde "Ay yarışı" Çünkü Amerika Birleşik Devletleri ve Sovyetler Birliği arasındaki uzun yıllar sürdü. daha sonra biraz anlatacağım bu konuda daha fazla bilgi.

Neden aya uçan durdu? gezegende milyonlarca insanın kaygıları. Bu konuda versiyonları ve düşünce, binlercesi var. Bunlardan en inanılmaz insanlar aya bir uçuş yaptı son kez onlar çok yakın olduğu gerçeği yatıyor uçan daireler, demek uyarı ateşi açıldı "bir ayak daha çok burada!". Bu gerçek güya 2002 yılında bir İngiliz korsan Harry Makinon hakkında raporlar bir yeri vardır bulmak için, Pentagon ve NASA üssü kırık gerçeğiyle doğrulanmıştır aya uçan neden durduğunu. Bazı kaynaklara göre, bu raporlar ABD Kongresi tarafından gizlice yapılan ve metinlerin resmi listesinde yer almıyorsa. Bu sürüm uzaylılar hakkında bir Hollywood filminin senaryosuyla benzerdir. Ama aslında, insan hayal gücünün bütün buluşlar ve nedeni oldukça farklıdır.

bunların aniden uçan durdurmak çünkü bu gizli, ne? insanlık ay hakkında hemen her şeyi öğrendim mı ve şimdi bilim için çalışmanın ilginç obje haline gelmiştir? Hiç de değil.

Uzay - bu meçhul bucaksız, aynı zamanda iki güçlü dünyevi güçler kendi aralarında kavga yapılan bölge, sadece bu. Bu siyasi kavgalar alanı ve savaşır ABD ve Sovyetler Birliği her zaman ilgi ve ülke ne para ne de birbirlerine sollamaya çabadan vermedi söyledi.

Normalde, uzay teknolojisi alanında SSCB lideri kalmasına rağmen ayın mükemmel Apollo 11 ilk uçuş, Birlik için gerçek darbe oldu. Sovyet ve Amerikan hem füzeler aya uçmak ve fotoğraf çekmek için çalışıyorlardı - Elbette Sovyet Cumhuriyeti sadece o aya ilk iniş olduğunu iddia farkındaydı. Ve ilk başarılı SS ait bu görevi gemisi "Sonda" gerçekleştirdi. Ve Amerika da, uçuş yapmak için milyonlarca dolar harcadı. Apollo mürettebatının ilk testler bile maliyet ömürleri üç astronot öldürdü. Sovyetler Birliği Amerika Birleşik Devletleri karşı zaferden sonra neredeyse ay yüzeyinde çalışmalarında ilgisini kaybetti.

"Ay yarışı" Amerikalılar için zaferiyle sona erdi. Tabii ki, bir yıl sonra, Sovyet bilim adamları aya gönderilen yere getirdi ünlü Aysal korsan, Amerikan astronot seferi çok daha faydalı bir bilgidir. harcanan para karşılığını olmazdı Ancak, Amerikalılar karar bundan sonra, riske girmemek. Yarışma anlamını yitirmiştir çünkü Sovyetler Birliği'nin çöküşü, ay yarışta mantıklı noktasıydı.

aya uçuş gerçekleştirilecek asla mı? Hiç de değil, bazı ülkelerde araştırma planlarında hala dünyada uçuş projeler vardır, yüzden kalın noktasını ayarlamak, doğru bu durumda olduğunu söylemek mümkün değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.