Haber ve ToplumKültür

Etnik - antika bir kaleci

Literatürde sıklıkla adayı etnik grup, ulus ve medeniyet karıştı. Bu konuda Terminoloji ve kavramlar teorik biraz çalıştı. insan topluluğunun sembollerin birkaç çeşit Coexists. Ama en bir şey üzerinde hemfikir: etnik grubu - bir ekip kendi kökenli bir ortak ve Aziz kuşaktan kuşağa mitiyle. daha kolay kavramların sistemini kullanmayı yapmak için, "yerel medeniyet" terimleri sınıflandırmak gerekir, "insanlar", "ulus", "etnisite". Bu küçük bir kültürel ihtiyaç analizi. Etnik - en küçük boy bir grup. Bu tür bir ilişki, aralık, bir ülkede dahil edilebilir. Son birkaç grupları kavramını birleştiren "insanlar." Ve son olarak, ortak bir medeniyet yoktur. Çoğu zaman bu durumu. etnik gruplar oluşturulduğu kazan olduğunu.

Shirokogorov ve Gumilev

Sosyal, bir birim demografik süreç olarak kültürel, biyolojik topluluk - etnik köken için iki egzersizleri teriminden sentezlenir. Bu mevcut kaynaklar (Shirokogorov) ve bir güç kesintisi (Gumilyov) ile ilişkili işlemi Demografikleri.

etnik grupların türleri

Etnik - öncelikle doğar kan ilişki bazlı kişilik bir topluluktur. Böylece, toplumun ilk günlerinde ilkel insanlar kabileler toplandı. Bu ba˘gıntılardan kademeli olarak ulus kurdu. Ayrıca, medeniyet faktörlerinin gelişimi ile tamamen coğrafi bazda ulus kurdu. En doğrudan yol birleşmesi giden evlilikler bu kadar uzun genetik sadece dış benzerlikler, ancak birçok özellikleri düzeltmek için zaman var bu ayrı gruplar halinde hazır olduğunu tam olarak demografik olarak tarif edilebilir. Fiziksel şekil ve ortak uygulamalar olduğunda, bir grup çağrı makul etnik grup olabilir. Orada güçlü öz farkındalık, kimlik, ve en önemlisi rol kendi başlarına yabancı net bir ayrım tarafından oynanır. Bu topluluğun kültürel çekirdek - kollektif tatil, efsanelere ve mitlere, dil, gümrük, yaşam bütün yolu toplam alanı.

nesillerin hafıza

Bilgi sürekli ve sürekli yaşlıdan gence doğru köreltilmelidir, süreklilik bağları güçlendirmek, yalnızca bu etnik sisteminin istikrarını sağlayacaktır. Aksi halde, toplum bölünür. Yani, etnik köken - öncelikle biyolojik ilişki (endogami), ritüeller ve kültürel birlik, ortak bir dil, hayatın ve ekonominin aynı şekilde, siyasi oybirliğiyle aracı olarak festival olaylardır.

Demografik malzeme kimlik üç tip veya

Herhangi bir siyasi oluşum tarımın oynadığı rol ve svyazuya toplumun tüm kurumlarını birbirine bağlayan, etnik köken dayanmaktadır. Basit siyasi formdan - kabile - daha karmaşık büyür - etnisite bir devlet - "İnsanları" dediğimiz topluluğun küçük bir parçası kamu rolleri ve sınıfları kadar sürebilir, tümüyle kapsayıcı olduğunu. Bu sanki bir din (Ortodoks insanlar veya ortodoks) ve seküler kültürün olarak birleştirebilirsiniz. ortak gelenek ve göreneklerine veya genel siyasi harekete bağlı gibi ulus, - bu sadece kavramını tayin edilen formların, biri "insanlar." Önemli ortak tarih ve ortak bir vardır milli kültürü. Önemli olan - anlamak o etnik grup, insanlar (ulus) ve medeniyet - toplumun farklı katmanlarında tanımlanan bir fenomen.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.