Kendini yetiştirmePsikoloji

Kendine güven nedir

Psikolojide birçok çalışmaların sonuçları aşağıdaki sonuca varmak için izin: kararda Hatanın nedeni insanların aşırı kendine güvendir. Böyle kalitesi, işin garibi, hedefe ulaşmak müdahale. Ama buna tamamen amaca odaklanan çünkü kendine güvenen bir kişinin eksikliklerini fark değil, bir sürü elde edebilirsiniz inanılmaktadır. Özgüven ve çoğu insan doğasında kendine güven karıştırmamak çok önemlidir - bu büyük bir sorun olduğunu. Böyle insanlar onlar, onların görüş iletişimin yalnızca doğru araçları düşünün çatışmalar ve yanlış anlamalar olması muhtemel, onların hatalarını fark yoktur. Farklı durumlarda, her zaman anlamlı bir şekilde hareket etmelidir ve bu özellikler overconfidence gibi gelişmesini engellemektedir. Belirli koşullar altında, bu kalite hatta artı olabilir, ama oldukça aşırı bu tür daha iyi orta yol bu.

Çok kendine güvenen insanlar tabii olarak gerilemeler ve başarısızlıkları almayacağım, bunları gidermek için, bu nedenle, kendi hataları fark ve mümkün değildir.

Tabii ki, bir kişinin zarar ve düşük benlik saygısı. Bu durumda, ben kurtulmak çok zor olan sistemler vardır eminim. Aslında, aşırı güven - bu aşırı özgüven var. mali konularla ilgili söz konusu olduğunda özellikle büyük zarar o anda neden olabilir. Yani, çok kendine güvenen yatırımcılar kendi çıkarlarını etkileyen mantıksız kararlar ve genel piyasada güçlü bir etkisi alabilir.

Bu insanlar için tek çözüm nedenlerini bulmak olacaktır şişirilmiş benlik saygısı ve onları ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. Sadece durumda size hayatta geliştirmek için gerekenleri anlamak mümkün olacaktır. Bazen kendine güven, fiziksel durumunu izlemek engelleyebilir. diğeri üzerinde üstünlük inanarak insan insanın olası vahim sonuçlara neden onların sağlığını izlemek için yeteneği overestimates.

Böylece, aşırı özgüven sağlık riskleri düşük tahmin yol açar - Böyle insanlar, kanser ya da ciddi hasta şey, riski altında olamaz inanıyoruz hazımsızlık. Ama anlamak ve herhangi bir ciddi durum zamanın öneminin tam ölçüde farkında olmak çok önemlidir. Sigara ve alkol ve aşırı yemek gibi zararlı alışkanlıkları ile ilişkili risklerin farkında ise daha hızlı onları vazgeçmek mümkün olacaktır. Bir kişinin o her şeyin üstünde olduğu ikna olduğunda, o istediği zaman o ciddi sonuçlara yol açacak bazı hata yapmak ihtimalini tehlikeye değildi.

Aşırı Güven doktor işlevini almak, kendi kendine ilaç etmeye zorlar. Bir uzmandan yardım isteyin zamanı, hızlı hastalığı tedavi edebilir, çünkü ciddi bir hastalık habercileri, sadece kendinize zarar veremez olabilir belirtilerin çeşitliliği hiç dikkat edilmedi.

Gerçekten görüş parçası dinlemek, gerekirse kendine bakmak gerekir. Ve sonra, belki de bazı orta yol bulacaksınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.