SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Nasıl hasta korkusunu yenmek için? Ne denir?

Wise insanlar korku hayatta kalmak için yardımcı olan bir temel anlamda, kabul edilir söylüyorlar. Birçok yönden, bu doğrudur, yani tamamen korku yeteneğini ortadan kaldırmak için çalışmayın. Korku birçok hastaları dadanan, korku şiddeti hayatın hipertrofik ciddi zarar kaliteye makul değişir ve normal sosyalleşme engel olabilir. Bu fobi kurtulmak için nasıl, yaşam ve dünya normale algısını yeniden kazanmak için?

Neden insanlar hasta olsun bu kadar korkuyorsunuz?

Bu korku en eski biri olarak kabul edilebilir. biz bile antik dünyada ve ortaçağın başlarına tarihsel bağlamı göz önüne alacak olursak, hastalık sosyal bir serseri olmak için en kolay yolu olmuştur. Ve hesaplama alınmaya uygun değildir rahatsızlıkları çeşitliliği. Şimdi ne antibiyotikle tedavi ediliyor ya aşılamaya başarıyla tüm şehri biçmek nedeniyle tamamen kayboldu. Bu hasta korkusu küresel bir boyut aldı hiç şaşırtıcı değil.

Örneğin, cüzzam kategorisinde tanımlanabilir olmayan herhangi bir cilt hastalığı, düştü. Tanı çoğu durumda aynı büyücüsü ve hatta yerel rahip koymak olduğunu. ölü aleminde olduğu gibi, ama sürekli ızdırap ve toplumun şiddetli ret - sedef hastası bir kişi, bir cüzzamlı kolonisinde görünür.

Şimdi, ne zaman hastalıkların büyük bir sayı hala tedavi edilebilir, insanlar alışkanlık sezgisel korkar ya sadece kendi duyarlılık üzerinde can. Tabii ki, bedenin bozukluklarda hoş bir şey yok, ama çoğu zaman şekli gerçekten tuhaf biçimler alarak korkuyorlar.

Hipokondri: Bir simülasyon ya da hastalık?

Bir kişinin herhangi bir kişisel tezahürü korkunç hastalığın olası bir semptom olarak kabul ölçüde şüpheli ise, genellikle hastalık hastası olarak adlandırılır. Bu kelime, hor ve duygusal nüans alay alındığında, çünkü yüzyıllar ve hatta binlerce yıldır kötü bilinen korkusu. Bir kişinin görünüşe sağlıklı olduğunu, ancak gerçekten hasta hissediyor ya, risk altında sonra diğerleri, er ya da geç bir sıkıntı ve sinirlilik kritik hacimlerde toplanır kim olursa.

Onlar hastalık hastası ararım ve bir şey sağlıklı değildir gibi gerçekten hissediyorum, o da suçluluk duygusu ekleyebilir. Nasıl bu sorunun üstesinden nasıl? Doktorlar öncelikle onun obsesif marazi durumun üstesinden gelmek için çalışıyor öneririz. Bir tanı hata olduğunu mümkündür ve iç sistemlerinin bazı bozukluk yoktur. Bazen hormonların düzeyini analiz yardımcı olur. Genç bir adam hissi ağrı kritik ulaştığı bir vaka sinir krizi nispeten istikrarlı sağlığının arka plan üzerinde. Hormon seviyelerinin Analizi o ciddi hormonal dengesizlik vardı ve düzgün seçilmiş terapi sadece bir ay tamamen mutlu sinirli ve zayıf kişiyi döndü ve sağlıklı erkekler pyshaschego olduğunu gösterdi. Ama korku sınırı ne gelirse?

Ciddi psikiyatrik tanı olarak Nozofobiya

Bazen insanlar sorabilir: "Hasta korkusu - Bunun ne kadar bir fobi" Bunu nasıl gidip psikiyatrist verme zamanı olduğunu nereden biliyoruz? Çoğu durumda, bu sorular mağdurlar kendi aralarında görünmez panik, ve sevdiklerinin söyledi. aileden birisi uygunsuz davranıyorsa, bütün o er ya da geç tanı düşüncesi olacak, sinsi mikropları şüpheleniyor.

Filmde "Asla daha iyi" Dzhek Nikolson pislik-korku muzdarip olan bir adam, mikrop korkusu panik oynadı. Bu olgu nozofobii ayrılmaz bir parçası olarak kabul edilebilir. Bir defada yerleşebilirsiniz mikropların bir parça kullanmak çünkü O'nun karakteri, onun eller daha sonra atar sabun, sadece yeni bir parça yıkar. Belki de patolojik korku, en iyi örnek.

Nozofobiya panik atak, obsesif-kompulsif bozukluk kışkırtır saldırılarına getirebilir. Bu tam olarak sürekli kaynamaya kuvvetlerin var ve demir-iki tarafına aktarma iç giyim, zemin suyu ile ve böylece her santimetre yıkayın. aileden birisi böyle aşırı temizlik gösterirse Bunu yardım için bir uzmana danışın daha iyidir, rahatsız olmamalıdır. Unutmayın sadece o sebepten uyumlu olmamakla kendini topla ve durduramaz.

Ön öz sınama

Eğer bir fobi huzurunda kendini şüpheleniyorsanız ne yapmalı? Belki de bir psikiyatriste gitmek, bozulma beklemeden onu takip ve kendine bir ön tanı koymalıdır. Değil bir psikolog, o sorun yok profil buysa yani psikiyatr, doktor diğer uzmanlara tavsiye ve gerekli tüm test ve incelemeleri atayacak. Zaten hasta korkusu adını biliyor - o Bu temel olması ya da genel bir ilke olarak diğer küçük fobilerin bir dizi karmaşık oluşabilir nozofobiya.

Fobiler bu yoktur hatta korku kaynağı için irrasyonel arama belirtisi olarak kabul edilebilir. Örneğin, kendi kendine hiçbir potansiyel tehlike var olduğundan emin olmak için çevrelerindeki insanların her teşhis amacıyla kendini yakalayabilirsiniz. Eğer korkmuş ise bunun nedeni birinin yakın hapşırdı gerçeğine nabız hızlanır, ve kliniğe girişinde, sadece nöbet tutuyorlar diğer hastalara, gelen korkunç bir şey ile enfekte olduğu kesin olanı düşün.

yaşam kalitesi üzerindeki olumsuz etki korkusu olarak

Acı nozofobiey kişi kendini kandırma tarafından tutsak edilebilir. Gerçekten de, kendi sağlıkları için endişe tehlikeli olmayabilir, kendinize şaşırtıcı sorumsuz etrafında insanlar, yanlış gıdaları yeme, hijyen kurallarına uymak kötü alışkanlıklar, ihmal günlük rutin bir sürü yok. Sadece bunu düzeltmek için her şeyi gerekir ve sonra her şey yoluna girecek, hiçbir sinsi virüs yakın almak değildir! Bir erkek, grotesk içine yuvarlandı, uygulamada, yel değirmenleri ile yaptığı amansız savaş o yaşam kalitesini artırır düşünüyorum, ama olabilir.

Semptomlar değil aslında hastalığın gerçekten göstergesidir olduğunda tedavisi olmayan bir hastalığa yakalandı Panik korku, psikosomatik belirtilere yol açabilen. imkansız olduğundan ateşli girişimi, bir sonuca ulaşmak asla diyette vitamin ideal miktarda getirmek için - doktorlar fazlalığı ve eksikliğinin arasında çok bulanık kenarları olan norm, kavramı uymaları ne olduğu konusunda açıkça konuşmak. Sonuç olarak, hayat korku ile tecrübeli yanılsama ağrılı çatışma, ve inatla kişisel kaygıları çerçevesini itaat etmek istemiyor gerçeği haline gelir.

Haklı ve haksız fobi: savaşmak için bir yol olarak mantıklı bir anlayış

Herkes bir şekilde kendimi elbirliği ve zoraki gerçek riski ayırmak için, tüm seçenekleri tartmak için olabilir. Örneğin, hastalığın açık ve aktif formu olan biriyle iletişim kurmak için eğer tüberküloz aktarılmasını sağlamak iyi bilinmektedir. Ama bu tanı her fırsatta kashlyanuvshego kişiyi şüpheli - bu spekülasyondur. Aslında, hasta korkusu - fobisi olan doğal, (bir kişinin bir Ördek onu izliyor korkuyor olduğunda) anatidaefobiya kadar tuhaf değil.

mantıklı anlamak ve bu durumda o korku çocukça veya saçma değil kabul edersek, bu biraz daha kolay hale gelir. Biz sadece zoraki ve kısa ömürlü gelen hediye ayırmak için öğrenebilirler.

Cancerophobia bilinci ve onunla başa yolu

Ayrı olarak, kanser oldukça güçlü fobi sahip tonu kıyamet korkusu olarak kabul edilebilir. Hatta oldukça başarılı bir farklı tipte kanserler ile baş tıbbın hızlı gelişimi ile, tanı korkutmak devam ediyor.

Biz kanserden ölenlerin yakınlarına en zor cancerophobia konu itiraf etmeliyim. Doktorlar kanser bir yatkınlık miras edilebileceğini kabul ediyoruz, ancak bu her durumda ayrı ayrı düşünülmelidir ki bireydir.

o toplumda var olmaya zorlaşır böyle bir ölçüde kendini kontrol yoksun değil cancerophobia için, doktorların tavsiyelerine uymak yardımcı olmak en iyisidir. Yani - Hayatınızın kansere neden olan faktörlerin olasılığını dışlamak için, düzenli check-up olsun, sigarayı bırakmak. Bu ana şey - erken tanı bile tümörün saptanması durumunda, en olumlu bakış açısı üzerinde saymak izin verdiğini hatırlamak.

Farkındalık: nozofobiyu kolaylaştırmak için bir yol

Yukarıda belirtildiği gibi, doğru bilgileri asılsız korkularıyla başa çıkabilir. Sadece korku tutuşabilir profesyonelce makale ile şüpheli web sitelerini - Dikkatlice bilgi kaynaklarını seçmek için arzu edilir.

korkutucu bilgiler korunmak için deneyin, size kendini kontrol altında tutmak için izin verir. salgın sırasında medya histeriyi kamçılamak başlıyor ve ilaç şirketlerinin cepleri doldurur kanıtlanmamış etkinlik, tıbbi ilaçların tüketiminin bir baraj provoke tek amacı ile yapılır bilmek yararlıdır. Bu daire ve güven hiçbir birinde gizlemek zorunda anlamına gelmez - doktorlar genellikle etkili ilaçlar reçete. Ama "internette tedavi" kendi ve üzerinde tanı koymak için değmez.

Profesyonel tıbbi yardım

Neden psikiyatriste ele önerilir? kendi kendine yardım ve non-çekirdek: insanlar kendilerini fobi varlığında şüpheli oluşturan iki ana hatalar vardır. Kanser korkusu işkence ise, yalnızca korku çünkü, nasıl, mücadele gibi görünüyor? şiddetlenir olabilir çünkü profesyonel tedavi koşulu olmaksızın, bu nedenle insanları demek ve tuzağa düşmek - O zaman birlikte kendimi çekip durmaları gerekir. Psikoloji, çok az bir yardımcı ve fobi, özellikle çalışan çünkü - bu kapsamlı tedavi edilmesi gereken ciddi bir sorundur. Her zamanki ruh kazandıran konuşmaları burada yapamaz. Doktor, genel anksiyete azaltmak yardımcı olabilir ve gerçekten gerekli olması halinde, psikoterapist gönderecektir.

Korkan hasta olmak üzere - normalde

Tüm korku gerçekten bir fobi olduğunu. Aslında, korku kesinlikle normaldir ve korku kudurmuş ise sadece inme garip sokak köpeği veya oldukça zararsız görünüyor sevimli tilki, reddetme, bu bir fobi değil. Bu sağlığını korumaya yardımcı olur sadece makul bir endişe var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.