Sanat ve EğlenceLiteratür

Yazar Yuri Nikitin: biyografi, fotoğraflar, yorumlar

Yuri Nikitin (1939 s.) - ayrıca takma Julius Orlovsky altında büyük hayranlarının tanınan Rus bilim kurgu yazarı. Bu yazar Richard Long Eller bilim kurgu romanları bir dizi yayınladı, 2001'den 2004'e kadar bu isimle oldu.

Yuri Nikitin: biyografi

kimin çocukluk Anavatan Savaşı korkunç yıllar vardı Kharkov'un yerlisi, ve günlük tutma ve keşif için orada çalışan o Far North (Uzak Doğu, Primorye, Ussuri tayga, Sikhote-Alin) geçirdiği Sovyet insanlar gençlik yıllarının çoğunluğunun kaderini yinelenen biyografisi , Sikhote-Alin dağ silsilesinin vahşi hakim. Ukrayna Nikitin, neredeyse, 1964 yılında fiziksel aşırı efor, geri belirgin ve güçlü bir adam öldü bir döküm fabrikasında çalışmaya başladı. Harkov'daki, kano, o spor ustası haline Sambo, atletizm ve boks ilk birkaç basamak var. O bilim kurgu kulüpleri taraftarların oluşumu ve aktivitesi katıldı ve bu dönemde kurgu hikayeleri yazmak ve bunları yayınlamaya başladı.

Her şey nasıl başladı

Mitolojiye ile Belki cazibesi - aslen çocukluktan sevdiklerinize genellikle kötü ruhlara hakkında çok az Yurochka ilginç hikayeler anlatılır, vampirler, mezarlarından ölüler, cinler ve cadılar dan çıkarlar. Bu arada, gelecek yazar okul olmadı: Birincisi, o sekizinci sınıfta, sürekli devamsızlık ikinci yılında ahlaksız davranışlarından ötürü sınırdışı üç kez bırakıldı ve okul dışında savaşır. Bu nedenle, Yuri memleketi Kharkov gıyaben ortaöğretimi almak zorunda kaldı. yaratıcı yetenekleri için iyi bir kullanım bulmaya çalışıyorum Yuri Nikitin (Bu derlemede sunulan fotoğraf) bir sanatçı olarak çalıştı ve keman çalmayı öğrendim. Ayrıca ben kurguyla kariyerini, eski sevdiği okuma başlamış olan, yazarın kariyeri kendilerini test etmeye karar verdi.

literatürde ilk adım

Bir süre daha sonra dönüştürülmüş bilimkurgu yazarları bir grup, bir üyesiydi "Efrayim Okulu." "Dünyayı değiştiren adam" - İlk yayın Yuriya Nikitina hemen bilimkurgu öyküleri bir koleksiyon içeren ve okuyucuların ilgi gördü.

yazarın Resmi tanıma romanı (işçi tekerleri sert günlük yaşam hakkında) "Ateşe tapanların" üretimine yayınlanmasından sonra 3 yıl içinde gelir. Ben Yuri Nikitin Sovyet Yazarlar Birliği'ne kabul edildi ve en yüksek edebi ödül verildi bu iş için olduğunu. 1979 yılında yayınlanan, macera-tarihsel roman "Kılıç Aleksandra Zasyadko" Yuri Nikitin tabi tutulmuş zulüm, öngörüyordu. Sovyet sansür Yorumlar öncesinde yeniden yapılandırılmasına yedi yılda edebi hayattan kovulmasına sebep oldu.

hayat Sermaye

yazar Yuri Nikitin Kharkov taşındı Moskova, yılında yüksek edebiyat derslerinde Edebiyat Enstitüsü'nden mezun oldu. 1985 yılında, akciğerleri içeren başka bir kitap "Uzak Işık kulesi", yayınlanmış nostaljik hikayeler grustnovato. O baş yayınevi "Vatan" editörü bir süre çalıştı.

eşi ile 90'ların başında Lily Shishkina kendi yayınevini 'Dragon' organize yabancı roman yayınlayan ve yavaş yavaş Yuri Nikitin eserlerini basmak başladı. Şu anda yayın işleyen ve Nikitin kitap yayıncılığı "Eksmo" ve "Tsentrpoligraf" değildir.

popülaritesinin zirvesinde

yazar, bilinen bilim kurgu karşılaştırılabilir genel dolaşıma - Yuri Nikitin dolayı Sergei Lukyanenko 60 yayınlanmış kitaplar üzerinde ve Vasili Golovachev. Nikitin bir as olduğu fantezi yanı sıra, yazar açıkça felsefi romanı ( "Garip Bilim"), tarihsel klasikleri fantezi serisi ( "Üç Krallık"), ostropoliticheskogo gerilim serisi ( "Rus go") olarak türünde yaptı. kurgunun en popüler eserler serisinin "Orman Üçlüsü" Slav fantezi türünde yazılı ve ülke çapında ün başlamış ilk yayındır. Nikitin bu döngüde filmlerin çekim stüdyo "Noel Baba" haklarını sattı.

fanlar kendi aralarında sık sık onu aramak JNA, ayrıca çocuk serisi var aralarında bilim kurgu romanları, ek olarak, bir manuel olduğu yazar, yaratıcılık "bir yazar olmak nasıl" ve bir otobiyografi, "Ben - 65".

Yuri Nikitin eserleri üzerinde bilgisayar çevrimiçi oyun "Üç Krallık" kurdu. Bu tarayıcı tabanlı rol-ürün oyunu evren eski Rus tarzında sürdürülür ve dünyanın pek birbirleriyle savaşan aittir ve Kujawy Artania Devletler.

Yuri Nikitin Kitaplar

Döngü "Üç Orman" yazarı en büyük yüceliğe getirdi. macera kahramanlığı tarzında başladı, sonunda bir mitolojik kurgu dönüştü. arsa orman kabilesinin yerlileri ve ondan sürgün üç kahramanların maceralarını etrafında döner. Bu dünyayı görmek dönmelerini sağladı.

"Megaworld" döngüsü. Sert bilim kurgu bilim adamları tarafından teknolojinin gelişimi üzerine gezegenin aşırı nüfusu önlemek amacıyla insan böcek boyutunu azaltmak için. Düzenlendi megaworld tehlikeleri çok sayıda barındırıyor ve yeni özellikler kapı aralandı. ahlaki ve etik, bilimsel ve pratik ele sorunların bir seride.

"Hyperborea'nın" döngüsü. Tarihsel geleneksel olarak birbirine Bilim "Altın kılıcı" içeren kurgu, "ve Alder Ingvar", "Prens Vladimir", "Prens Müh." kendi tarzında yazar çeşitli dönemlerde Rusya tarihini yorumlar.

Döngü "Rus go". Alternatif çalışır ve vatansever doğa yakından Yakın geçmişte Rusya'nın tarihsel olaylarla ilgili.

Döngü "soylu bayram". Prens hükümdarlığı altında Kiev Rus ayarlanır tarihsel bir fantezi, tarzında, iki roman Vladimir Kırmızı Güneş Bu Dobrynya, Murom ve acımasız ve sinsi bozkır sayısız ordularını kendi topraklarını savunmaya hazır onlar gibi yüzlerce başka bir çift gibi kahramanların zamanıdır.

döngüsü "Dişler ardına kadar açık". İçinde mizahi tarzda yazar ticari kurgu, Hollywood'un aksiyon filmleri ve bilgisayar oyunları klişeleri parodisini yaptı.

"Üç Krallık" döngüsü. Macera-fantazi epik.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.