FormasyonÖykü

Autonumbers SSCB Ithor boyutları

devrim öncesi Rusya'da kendinden tahrikli mürettebatı toplam sayısı çok küçüktü. Yani, hatta Moskova, 1914 ile resmiyet benzinli araba sayısı sadece 2200 adet idi.

otomobillerin Ekim Devrimi özellikle artmadığını sonra, bu yüzden sayılarla oldukça yeterli tabletler olduğunu ve kendini tanımlayabilir araçların tescili için her şehrin kendi görünümü. Ancak ülkedeki geç 20-ler gerçek Avtobum başlar, ve odadaki bazı numaraları artık yeterli oldu.

1931 yılında Biçim numaraları

1931 autonumbers yılında SSCB ülkenin tüm bölgeler için zorunlu tek bir standart, indirgendi.

Şimdi araba beyaz bağlıydı metal plaka, tire - - siyah boya bir harf ve dört basamaklı çiftleri çizildi bir tire hangi. Örneğin, G-41-73.

Ancak, bu formda, kayıt numaraları sadece üç yıl boyunca var.

Kayıt işareti 1934

1934 yılında altı ay boyunca ülkenin tüm sürücüler yeni ve daha bilgilendirici ile eski plaka alışverişinde zorunda kaldılar. ülke şartlı kırkbeş bölgeye ayrılmış iken - güncellenen standartlara göre sermayelerini, isim olan, Dortrans ve plakanın altına çekti. Mektupta ayrıca, indeks bir dizi ile değiştirildi, iptal edildi. 1-23-45 MOSKOVA: Yani şimdi SSCB bu benziyordu autonumbers.

Bölgede araç sayısı yeterli olmazsa işareti dört basamak içerebilir. beyaz zemin üzerinde siyah indeksleri: Boyama işaretler aynı kaldı.

Ama kayıt "teneke" nin bu formu kısa ömürlü oldu.

Standard 1936 yılında Lisans plakaları

Sadece iki yıl oda yenilendikten sonra araç sahipleri bir kez daha makinelerinden eski işaretler geri çekerek, yeniden monte son standartlarına uygun zorunda kaldılar.

Şu anda işaretler oldukça kuvvetli değişti. Odalar şimdi "olumsuz" bir tür edindikleri: Ana plan siyah oldu ve sayılarla harfleri - beyaz. Değiştirildi ve yazıt formu. Şimdi USSR (aşağıda gösterilmiştir) bir çizgi ile ayrılmış bir dijital kodları, iki çift içermesi gereklidir, ve bunun yerine, adı Dortrans sadece iki harf ve bir taşıt, bir bölge ya da bir başka ait göstermek zorunda edilmiştir autonumbers.

Buna ek olarak, ön ve arka çelik plakalar görünüm ve boyut olarak farklılık gösterir. AB 56-78: Ön oda altı endeksleri tek bir satır yazıldığı uzun bir şekle sahiptir. Arka işareti - neredeyse kare, üst satırda harfidir ve alt - sayılar.

D, J, L, N, b: Bu arada, bu standart ile, ve günümüze kadar bu değişmez gösterimde hiç kullanılmamış harf karar

1936 yılında standart Siyah beyaz autonumbers az veya hiç güncellemeleri ile 10 yıl sürdü. harflerin bir çift tam işareti merkezinde bulunan Savaştan önce, daha sonra da sola kaymıştır eğer: tek değişiklik "kutular" arkasında meydana geldi.

Autonumbers SSCB 1946

sicil numaraları ile Savaştan sonra bir karmaşa başladı. Savaşın başlamasıyla birlikte sivil araçların büyük bir sayı sırasıyla Ordusu, ihtiyaçlarına aktarıldı ve hesabına zaten numaralandırılmış ordunun altına alındı. kazanmasının ardından hayatta kalan ekipmanı "vatandaşa." döndü Sadece burada eski "savaş öncesi" belgeler yeniden inşa edilmesi çok sorunlu oldu. Ayrıca, çok sayıda bildirilmemiş kupa taşıma vardı.

Kısacası, autonumbers Sovyetler Birliği acilen 1946 yılında yapıldığını ortak bir standarda, yol gerekiyordu.

Tabletler şekli değişmez, ama bu sefer onlar siyah endeksleri ile, sarı hale gelmiştir. Odanın ön planda, bunlar ortada kalmıştır, sol üst kısmında yazmaya başladı üzerinde çok ek olarak, yeni sürümde alfabetik karakterler, sayılar önemli ölçüde küçüktür idi.

Ülkenin yol ağının yoğun gelişme alfanümerik kombinasyonları bazı bölgelerde tükendiğini gerçeğine yol açmamıştır ise sarı işaretler Otomobil, ellili bitmeden Sovyetler Birliği için skated. Yeni arabalar için oda yeterli değildi ve bir şeyler yapma acil olduğunu söyledi.

GOST 1959

1959 yılında, autonumbers SSCB için yeni bir standart.

plakalarının boyutları, modifikasyonlar dışıdır, ancak renk kaydı plakası değişti. Savaş öncesi desen olduğu gibi, beyaz harfler ve rakamlar siyah arka plan üzerinde uyguladı.

Ön odada harfler sağ alt köşesinde sol üstten taşındı. araba sahibi bölgeyi azalmak, çok daha basittir: Adını ilk iki harf kısaltmasıdır. Örneğin, Leningrad ile "MO" (MOS, MPA, ILO), ile başlayan plakalı sürülen Moskova makinesi KR " "LE 'ile sırasıyla Kırım (LEN lay)".

Ancak, birkaç yıldır, otomobillerin yeni numaraları ile birlikte bu sarıdır, hatta eski moda kayıt not aldı. Bu 1960 yılına kadar sürdü. Bir motosiklet kadar 1965 olarak çalıştırıldı.

1967 yılında tek bir modele araç plakalarının uygulanması konusunda bir karar yayınladı, ama düzen olduğunu ve belirli bir son tarih göstermedi eski ile yeni işaretler yerine çok değil coşkusu özel araç sahipleri geçirildi, aynı zamanda trafik polisi bu özellikle ısrar edilmez.

Ancak, kafa karışıklığı ile 100. yıldönümü V. I. Lenina için intihara karar verildi. trafik polisi kaydı plakaları alışverişi yapmaya zorladığı sürücüler ile aktif olarak denetim çalışmalarını zorlayacak yönünde talimat verildi sürecini hızlandırmak için. Bununla birlikte, sarı sayılar, nadir olsa da, yine de 1980 yılına kadar ülke yollarda meydana gelir.

Odalar 1981

Moskova Olimpiyatları autonumbers SSCB arifesinde biçimi üzerinde değişiklikler yapılmıştır. renk düzeni geri getirilmiştir: siyah karakterler beyaz zemin üzerine yazılmıştır. Buna ek olarak, iki çeşit ayrılır plakalı tarihinde ilk kez: Özel sahipleri ve toplu taşıma araçları için.

Sigara bireyler şekilde sunuldu - küçük harf, iki basamak, tire, iki sayı ve iki büyük harfler. son iki harf Kayıt bölgeye ait göstermektedir. Onun ilk harfi değişken ve (istisnalar hariç) alfabetik listenin herhangi biri olabilir.

Devlet taşıma biçiminde konaklama imkanı sağlandı - iki basamak, bir tire ve üç büyük harflerle iki basamak.

Kamyon, otobüs ve motosiklet arka plaka kare oldu. Bu durumda, rakamlar plaka ve ilk üç büyük harflerle alt kısmını işgal eder.

Autonumbers SSCB boyutu

hayır, önce 1936 makinede yüklü edildi odaları boyutlarına ilişkin doğru bilgilerin. Ve burada GOST 3207-36 belirtilen daha sonraki tescil plakalarının parametrelerine. sayılar, harfler boyutunu ve hatta sınırındaki: Her şeyi dile getirdi. Sonuçta, farklı büyüklükte standart ön ve arka çelik plakalarla.

Bu nedenle, ön plaka numarası en 58.5 cm 12.5 cm genişliğinde arka olarak bulunmuştur -. 36h34,5 cm.

SSCB araç plakalarının Sarı Boyutları GOST 3207-46 yılında sundu. Bu işaretler savaş cephesinde önce biraz daha az olmuştur - 38,5h11 cm arka - bkz 28,5h18,5.

Sözde Siyah Odası (1959) parametreleri üzerinde GOST 3207-58 yılında belirtti.

46,5h11,2 cm arka - - 29h17 cm bir işaret çelik önden görünümünün standart boyutta serbest bırakılmasından sonra.

1980 yılı başından itibaren, yani 1 Ocak, Sovyetler Birliği GOST 3207-77 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Bu standard Tabletler için aşağıdaki parametreler kuruldu :. Ön - 52h11,2 cm arka - bölgesini gösteren bu ZİYARETÇİ sürücüsüne, şekilde görmek ve endeksinizi şifresini 28,8h22,6.

Gürcü SSR - Örneğin, SSCB vardı autonumbers üzerinde "Teach" bir dizi araba Çeçen-İnguş Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyetinde kayıtlı ve "UHR" ile ifade edilmek.

ilginç gerçek

Soçi, bilindiği gibi, Krasnodar'da olduğunu ve buna göre bir sınır gönderme vardır. Ancak, buna rağmen ünlü tatil kendi Odaları vardı sadece bölgesel şehir oldu. Bütün makineler "KK", Soçi'de hesabına duran arabanın bir dizi kenarına giderse, "CO" bir dizi vardı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.