Sanat ve EğlenceLiteratür

Baloo, Bagheera, Mowgli: Rudyard Kipling Kahramanları

Uzun bir süre Mowgli için Baloo'nun, Bagheera ve ormanın diğer sakinleri farklı ülkelerden çocukların favori karakterlerdir. Bu karakterler genelde kitaplarda çizgi film, resimlerde görünür. Ben vahşi hayvanlar huylu çocuğu, İngiliz yazar Rudyard Kipling yaşadığı bu büyülü dünyayı yarattı.

Çocukluk R. Kipling

yazar bu romanlarında aşağı kalır değil, çünkü kitabın kendisi layık kaderi. Lockwood Kipling ve eşi Alice doğdu ve İngiltere'de çekildi. Onların Rudyard Gölü'nde orada karşılaştı. Ama sonra hayat bu ki, bunlar sömürge Hindistan'da idi. Lockwood okulda başındaydı ve Alice, bu arada, çiftçilik yapan ve yerel biliyordu kime tüm en aktif kadın oldu. Orada, Hindistan'da ve gelecekteki yazar doğdu.

Lockwood Kipling oğlu hayatında her şey kendi deneyimlerine denemek ve değişim korkmayın için düşündük dikti. Bu macera ve seyahat Rudyard büyük fan yaptı. Hindistan, orman ve yaban hayvanların gizemli bir dünya bilinci iltihaplı ve hikayeler yaratılmasına ilham kaynağı.

Gelecekteki yazar altı yaşında iken, o ve kardeşi bir eğitim almak için oraya, velilerin evine gitti. Hayatının sonraki altı yıl o gerçek korku düşündü. Hindistan özgürlüğü sonra ciddi biçimde herhangi bir hata için cezalandırıldı iffet taslayan İngiltere, elindeyeniden içinde buldu. Kipling sonra harp okulu Devon çalışmalarını sürdürdü. Onun hatıraları çok daha sıcak bir tonda boyanmıştı. Sonra Rudyard düzene ve askerlik bakımından doymuş. Ve ilk kez bir yazar olarak onun yetenek orada görüldü.

Olgun yıl Rudyard Kipling

Mezun olduktan sonra, Kipling Hindistan'a döndü ve gazete çalışmak için oraya yerleşti. Sonra İngiltere yine oldu son hedef olan uzun bir yolculuk yaptı. O soğuk ve ulaşılmaz ülkeyi fethetmeye karar verdi. Ve o başarılı. Ve sadece ülke fethedildi, ama aynı zamanda güzel Karolina, Kipling evli evlenmeyi kabul etti. O çok sevdiği yazarın kızı Josephine, doğurdu.

yazarın hayatında İngiliz-Boer Savaşı başından beri siyah şerit başladı. Emperyalist görüşleri bazı hor neden oldu. İlk hasta dayı ve kardeş Kipling, sonra ve Josephine. Hastalık kız atlatamadı. Kipling uzun sevdiği kızının ölümünü yıkmak için bilerek, bu demek korkulan oldu.

Aynı zamanda Kipling ölümünden sonra ün sağladı romanı "Kim", yazılmıştır. Uzun bir süredir yazar görme okuyucuların çıkmıştı. Hatta bazıları öldü inanıyordu. Ama o sadece artık yazabiliriz. Josephine ölümünden sonra kaybolduktan oğlu bile ölümünü hayatta kaldı.

Rudyard Kipling tarafından yazılmıştır Onun son çalışması, otobiyografi oldu. Ancak, yazar yapamadım bitirmek için. O 1936 yılında öldü.

işin, "Ormanın Kitabı" nin yaratılış öyküsü

Bagheera ve Mowgli birçok çocuk tarafından ekledi. Birçok için "Jungle Book" dan Kipling aşina başlar. Bazıları için bu iş biter. Uzun bir zaman ve büyük bir aşkla yaratıldı. Ve onun yaratılış tarihinin izlemek için, yazarın çocukluk çevirmek için gereklidir.

yerel bir kadınla - Kipling Hindistan'da yaşamış, o bir dadı vardı. O onu Hintçe öğretti ve eski masalları ve mitleri anlattı, yüzyıllardır yaşadı. gizem Hindistan'ın dünya ile birleştiğinde Bebek bakımı anlatı, gelecekteki yazar üzerinde büyük bir etkisi vardı.

"Ormanın Kitabı", Bagheera, Mowgli, Baloo ve diğer karakterlerin anlatıldığı dünyada rağmen ABD'de doğmuştur. yazar kariyerinin en önemli eserlerinden biri yazmaya başladı orası. O mitlere büyüdü gerçeğine rağmen, kimin tam olarak hikaye "Ormanın Kitabı" belirtilen olacağını en az birini bulmak zordur. Aksine, yeni mit söylemesin, ve yazarın kendi deneyimlerine dayanıyordu. Ve o dünyanın her yerinden insanlarla aşık oldu. Özellikle kitapların anda bu Hindistan'ın nedenle neredeyse değildi. daha böyle ilginç.

Mowgli

İki "Ormanın Kitabı" ana karakterlerden biri küçük bir çocuktum. O uzakta medeniyet, hayvanlar dünyasında olduğunu kanıtladı onun ilk yıllarında olduğunu. Ailesi kurtlar hallettim. Yıllar içinde, Mowgli ona tüm hayvanları alıştım ve ondan korkmak yok büyüyor. Ve kurtlar sürüsüne oğlan birini düşünün başladı. Ancak bu tür tüm barışçıl akla uymayan.

Kaplan Sher Khan, onun suç tütün ve diğer küçük uşaklarının almayı reddetti "insan yavrusu." Yani Mowgli ormanda dünyasında bir engel haline geldi.

Baloo'nun, ayı

Bagheera, Mowgli ve Baloo iyi arkadaş olduk. Bu üç özel aşk çocuklar arasında ayıyı memnun.

Topu - ormanın en eski sakinlerinin biri. Mowgli, o bir baba haline gelmişti. o çocuğun kurallarını öğretecek biri olarak seçildi çünkü eski bir ayıdan daha iyi kimse, "Jungle Book" bilmiyordum. Topu gücü temsil eder. O cesaretle onun küçük koğuş için her defasında tehlikesi ayağa kalkar.

Kendini Kipling karakter için adı Hintçe ödünç olduğunu söyledi. Bu kelimenin dilinde birkaç ayı türü anlamına gelir.

Bagheera, siyah panter

Baloo'nun Tek kalan eğitimci "insan bebek" değildir. çocuğun başka sadık bir dost Bagheera adında bir panter haline geldi. Aşkın kişileştirme - Bu rakamın inanılmaktadır. Ve bu tarih iyi bilinmektedir birkaç karakterlerden biridir.

Onun geçmiş Bagheera bahsetmek sevmiyorum. Mowgli, ancak, onun güvenini neden oldu. Bir gün o zengin ve nüfuzlu racaya ait hayvanat bahçesinde doğdu söyledim çünkü. Uzun bir süre o bir zincire yaşadı. Ama sonra Bagheera annesi öldü. Ve Panther ızdırap içine daldı. Yalnızlık Bagheera kaçmaya karar o kadar ağırlığını koydu. girişimi başarısız oldu. Orman Dünyanın yeni sakini kabul etti. Ancak, Sher Khan Bagira sevmemiş batırılmış. Düşmanlık hayvanların dünyasında çocuğun görünümü ile kötüleşmiştir.

Bagheera dediği gibi, Mowgli hayatının bütün hikayeyi bilen tek kişi oydu. Hatta Baloo'nun bir devre üzerinde bir zamanlar olduğunu tahmin etmedi. diğerlerinden daha iyi, "Ormanın Kitabı" nin bu kahraman erkeklerin dünyası ile tanıdık. Daha ucuz olduğundan ve ona yaşamak istiyor karar vermeye Mowgli'yi açın. Bagheera dünyaya onun göz bebeği hakkında anlattı. Onun çocuktan bile korkar Sherkhan oldu "kırmızı çiçek" hakkında öğrendiği edildi.

Birçokları için, ana soru, panter Bagheera kim. Erkek mi kız mı? Aslında, Kipling Bagheera erkek cinsiyet bir temsilcisi olarak tasarlanmış. Ancak, Rus kelime "Panter" dişil olduğunu. ve Bagheera Çünkü bir kadın olmak. Aynı metamorfoz Polonya'da kahraman oluştu.

Bagheera, Mowgli ve Baloo'nun, yoldaşları ve düşman, sadece Hindistan'ın gizemli dünyasını açığa değil, aynı zamanda barış insanlara yaşamak için çocukları hazırlamak. Öğretici ve ilginç hikayeleri okumak ve tekrar okumak için uzun bir zaman için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.