SağlıkTıp

Puanlama Glukometreler. Nasıl bir kan şekeri ölçer seçilir? Genel bakış Glukometreler

Böyle kan şekeri metre olarak bu cihazlar, geçtiğimiz günlerde hayatımızda göründü ve büyük ölçüde diyabetli hayatını kolaylaştırmak olmuştur. Kolayca onlarla başa: Kanın test çubuğu damla yeterli uygulayın - ve ekran şeker seviyesini gösterecektir. kan şekeri ölçüm, onların parametreleri geniş bir yelpazede ve kullanışlı çeşitli seçenekleri, bizzat sekteye teslim bir cihaz seçin edebiliyoruz. Bir değerine sahip bir cihaz seçiminde yardımcı olun glukometrelerin. Yorumlar seçim doğruluğunu teyit edebilir cihazı kullanıp insanların.

ölçüm yöntemi

glukoz oksidaz ve özel boyalar oluşan bir reaktif ile glukoz reaksiyonuyla gerçekleşir test bölgesinin renk değişimi, derecesinin belirlenmesi insan gözüne benzer glikoz fotometrik türü.

Elektrokimyasal Glükometre kan glükoza ve glükoz oksidaz benzer bir reaksiyon sırasında ortaya çıkan akım, ölçümleme göre yeni bir yöntem kullanmaktadır.

kana daha küçük bir damla kullandığı için ikinci bir yöntem daha uygundur. yöntem doğruluğu aşağı yukarı.

kan tahlili

kan bir damla boyutu özellikle çocuklar ve yaşlılar için önemli bir parametredir. Sonuçta, 0.3-0.6 l kan damlası elde etmek için, bu delinme, daha az ağrılı en derinliği gerekli ve daha kolay cilt iyileşmek için yapar. Kanın en küçük damla analiz etmek gerekir Cihazlar, iyi glukometrelerin listesinin başında.

zaman ölçme

10 saniye kadar - Kan şekeri ölçüm son nesil için en kısa sürede bir sonuç üreterek karakterizedir. Sonucun doğruluğu üzerinde hızını etkilemez.

En hızlı sonuçlar 5 saniye sayacı "Accu-Chek" Performa Nano ve OneTouch Seç ortaya koyuyorlar.

hafıza

Eğer şeker kontrolü dergisi iseniz, o cihazın hafızasına veri indirerek zaman zaman, son ölçüm cihazı hafızasında kayıtlı olan önemli bir fırsattır.

500 ölçümün büyük hacimli Accu-Chek Performa Nano yapar.

Gıda İşaretleme

glikoz metre bir dizi öncesi ve ayrı istatistiklerin imkanı ile yemeklerden sonra bir işaret testi sonuçlarını yapma yeteneğine sahiptir. Bu aç karnına ve tek başına bir yemekten sonra şeker değerlendirilmesini sağlar.

Bu seçenek glukometrelere OneTouch Select ve "Accu-Chek" Performa Nano mevcuttur.

istatistik

Hasta ortalamaların hesaplanmasında ile kendini kontrol elektronik bir günlük tutmak etmezse, siz metrelik seçeneğini kullanabilirsiniz. istatistiksel verilerin daha büyük hacimli iyi yardımcı hastalığın tazminat derecesini değerlendirmek ve alınması için bir strateji geliştirmek için sizin ve doktor için yararlı bir araç olabilir glukoz düşürücü ilaçlar.

En iyi gösteri kızı Glucometer Accu-Chek Performa Nano üretir.

Rusça Menü. Rusça Varlığı menüsü her hastaya erişilebilir hale metre kullanmak çok daha kolaydır

glukometrelere OneTouch Select ile sağlanır Rus menüsü. Onlar yanınızda ve gerektiğinde sizin glikoz seviyesini kontrol etmek kolay, küçük. Farklı ölçüm doğruluğu iken nedeniyle cihazın Rus arayüzü, kullanımı son derece basittir. Taşınabilir bir metre yardımı ile kontrol altında hastalığı tutabilir.

Test şeritleri Kodlama

Herhangi bir taraf test şeritleri benzersiz bir kod atanır. Çeşitli glukometrelere bu kod farklı şekillerde ayarlanır:

 • el ile;
 • sayaç ve sokulur çipini kullanan test şeritlerinin paketi ile birlikte;
 • otomatik olarak test şeridinin kodunu belirlemek.

en uygun Kontur TS olarak avtokodirovkoy böyle ile glikoz metredir.

Ambalaj test şeritleri

tüpünde test şeritleri açıldıktan sonra 3 ay devam edebilir. Her bir test şeridi paketleme durumunda, ambalaj üzerinde belirtilen süre içinde kullanılabilir. Bu nispeten nadir görülen bir kan düzeyi ölçümleri uygun zamandır.

Böyle paketleme metre, "Uydu Plus" ve Optium Xceed içine kullanılmaktadır.

cihaza test şeritleri

Test şeridinin ve sertlik derecesinin değeri hastalar için önemli olan ileri yaştaki, zor küçük nesneleri işlemek için bulabilirsiniz. Yani insanlar daha iyi, test bandı daha büyük ve daha yoğun oldu.

Test şeritleri metre kit yer almaktadır. diyabet tip 1 şeker genellikle günde birkaç kez ölçülür. Bu hastalar için birim maliyet metre maliyet ve bir ay için gerekli olan şeritler, bir dizi toplamından oluşur. Aynı fiyata Tercih paketin içinde test şeritleri çok sayıda cihazları verebilir. Ayrıca çizgileri olmayan bir cihaz satın alabilirsiniz.

ek özellikler

- Enstrüman Garanti. Uzun süreli kullanım için önemli bir özelliği,.

- Bağlantı. Eğer özel yazılım analistler kullanmak hazırlanıyor, bu seçeneği hızlı bilgisayara tüm istatistikleri getirmek için izin verir.

OneTouch kan şekeri metre bilgisayarla iletişim için hizmet özel bir kablo ile donatılmıştır.

- ses fonksiyonu. senin metre özellikle kimin görme engelli veya yok edilir insanlar için tasarlanmıştır sesli. Glukometre sesli şeker seviyesini kontrol sonuçlarının sesinin prosedürün hazırlanması hastanın tüm eylemleri eşlik eder.

- tipi piller. Bir kan şekeri ölçer, cihazın sahibinin ikamet bölgede satın alabilirsiniz hangi güç seçmek önemlidir.

Klasik mizinchikovye AAA pil glukometrelere Bionime rightest GM300 kullanılan.

- aletinin doğruluğu. Çok önemli bir parametredir. Yüksek doğruluk değil tüm kan şekeri metre mesafededir. Kalite değerlendirme en doğru okuma verir enstrüman seçmenize yardımcı olacaktır.

Biz yaş tercihleri, büyük ekranlı en basit bir kan şekeri ölçüm yakın yaşlı bahsedersek.

aktivite ve hareketlilik aşk gençler, bilgisayar, cihazın kompakt boyutu ve çalışma bellek miktarına bağlanmak edebilmek için önemlidir.

iCheck

İngiliz Glucometer iCheck şirketi Diamedical. bir standart piller CR-2032 aygıtı besler. Onun tedarik bin ölçmek için tasarlanmıştır. Boyutlar Ölçer - 80h58 mm.

desilitre veya Sovyetler Birliği'nde uygulanan olduğu gibi litre başına milimol başına miligram Batı standartları sonuçları ölçüm ihracı için sayaç ayarlarına tabidir. Ölçme süresi - 9 saniye. bunun için kan 1.2 mi gereklidir. Taksimetre bellek tarih ve ölçüm zamanında atanan son 180 ölçümlerin, sonucunu saklar. Orada ölçümlerin ortalama sonuçları Haftalık istatistikleri.

Eğer yeni cihaz varil açık olduğunda, yeni bir tüpe yeterlidir kodlama çip eklemek için sadece bir kez gereklidir.

sayaç bilgisayara bağlanmak yeteneğine sahiptir, ancak, RS-232 seri arayüz ile bağlantı kablosu dahil değildir.

Accu-Chek Performa Nano

Alman metre Accu-Chek Performa Nano şirketi Roche kompakt boyutu vardır. Boyutları 69h43 mm'dir. İki klasik piller CR-2032 ile çalışır.

0.6 ml - Cihaz kan çok az miktarda ihtiyaç duyar. iki standartta sonuçlanır görüntüler: bir değer mmol / L ve mg / dl için birkaç saniye.

bilgisayar ile iletişim kurabilmek için, cihazın kızılötesi bağlantı noktası bulunur. Bilgisayar yazılımı ölçer ile gelmiyor.

Sensocard Artı

Macar Glucometer Sensocard Artı şirketi E77 sesli modülü vardır ve talimat ve İngilizce ve Rusça dillerinde analizin sonuçları hakkında hastayı bilgilendirebilir. Bu seçenek, çoğu diyabet ortaya çıkar Görme bozuklukları olan insanlara yardım etmek için tasarlanmıştır. birimini desteklemek adına iki piller CR-2032, ölçümlerin binlerce süren bir ücret gerektirir. Boyutlar metre Sensocard Plus - 90h55 mm.

analiz yapmak için, bir kan damlası 0.5 ml gereklidir. Sonuç süresini veren - 5 saniye. Mg / dL veya mmol / L'de ölçmek için ayar cihazı yapmak mümkündür Son 500 ölçümlerin sonuçlarını depolayabilen bellek aygıtı. Sen ortalama istatistikleri alabilirsiniz. Istatistik temelinde geçersiz olarak işaretleyerek belirli sonuçları dışarıda mümkündür. Bunlar bellekte, ancak ortalama hesaplarında katılmamaktadır.

sayacın tarafında özel bir yuvaya yerleştirilen bir kodu kartı bulunmaktadır. o kaybolursa, üç karakterden oluşan kod test şeritleri, elle girilebilir. cihaz, bir kızıl ötesi kontrol ile donatılmıştır, ancak yazılım tamamlanmaz.

Optium Xceed

cihaz şirketi Abbott Optium Xceed ek olarak fırsat vardır kan glukoz seviyelerinin yağ ayrışma ürünü keton, ek bir düzeyi ölçüldü. kan seviyeleri ise keton cisimcikleri yükseltilir, bu ciddi bir hastalık göstergesi olabilir - ketoasidoz.

glukoz ve keton için test şeritleri farklı gerektirir ve ayrı olarak satılır.

Cihaz rekabet sisteme göre daha küçük boyutlu 74h53 mm ve çekici bulunmaktadır. cihaz bir "saat" pil CR-2032 gerektirmektedir. Pil bin testler sürer. glukometrelere Optium Xceed Anket arasında Sadece bir ekran arka ışığı var.

glikoz tahliller, üniteyi seçmek mümkündür. Cihazın veya mg / dL veya mmol / L ayarlarında takılabilir keton ölçümü sadece mmol / l oluşur.

glikozu düzgün analiz etmek için, iki katı kadar keton cisimler damla çalışma için kan 0.6 ul bir damla, gerektirir mi - 1.2 l. Uygun Derecelendirme kafaları 2013 Buna uygun olarak, bu analizler için analiz süresi 5 ve 10 saniye cihaz Glukometreler olduğunu bırakın. Bellek metre farklı türde 450 ölçümün bir hacme sahiptir. ortalamalarını elde etmek mümkün. Bazı sonuçlar kontrol olarak işaretleme, genel istatistiklerden hariç tutulabilir.

Aygıt bilgisayara bağlanabilir. bağlantı kablosu test şeritleri için bağlayıcı bağlanabilir. Ancak, ölçer hiçbir bağlantı kablosu veya bilgisayar programları dahil değildir.

çoğu Glukometreler

ölçer seçerken, onun çalışmalarının türü hakkında bilgi üzerine inşa etmek gereklidir. Önemli bir rol bir şirket üreten cihazlar tarafından oynanır. Diyabetli bireylerin sayısız referansları analiz ettikten sonra, özel durum glukometrelere için en uygun belirlemek mümkündür. doğruluk için Puanlama Glukometreler son zamanlarda diyabet cihazlar bu tür üreticilere yol açtı Bir degerlendirme:

 • "Uydu";
 • Accutrend;
 • "Accu-Chek";
 • Optium;
 • Ascensia®;
 • One Touch;
 • Biomine;
 • Medi Sense.

Bu markalar Ukrayna'da glukometrelerin listesinin başında.

Özellikler

diyabetli kişiler için ekipman konusunda uzmanlaşmış Rus şirketi "Elta" tarafından üretilen Glukometreler "Uydu". Cihaz şirket analizi gerçekleştirmek için gerekli tüm tamamlar. grubu 10 tek test şeritleri, parmak, kontrol çubuğunu delmek için kullanılan bir cihaz, kullanıcı el kitabı, torba, garanti belgeleri bulunmaktadır.

Glükometre "Accu-Chek" farklı fotometrik analizörü. Bu model analizi için gerekli kan hacmi ölçer ile kontrol edilir olması ile karakterize edilir. Buna ek olarak, diyabetli insanların acı şeker menşeli düzeyindeki değişikliklerin getirmek için izin verir 500 ölçümler, büyük bir bellek özelliğine metrelik "Accu-Chek".

çizgi Modelleri ve One Touch Horizon Ultra Smart düzenli kan şekerini ölçmek için hastanın çok sayıda sevdim. aygıt hızla son derece doğru sonuçlar verir. 5 saniye belirtmek yeterli olacaktır, sayaç glikoz düzeyini belirlemek için. yüksek maliyet - glukometrelerin ana dezavantajı One Touch, onların incelemelerde kullanıcıları kutladı.

Glukometre Biomine birçok avantajı vardır. Bu yüksek hızlı analizi: kan testi şeridi uygulanır sonra 8 saniyelik bir aradan sonra ekranda görüntülenen bilgi. Cihaz otomatik olarak geçen hafta ve ay için ortalama ölçümler hesaplayabilir. Model testlerinin sonuçları, bu nedenle büyük görünür de yaşlılar için tavsiye edildiği büyük bir ekrana sahip.

Kan şekeri ölçüm yeni nesil Ascensia®, Accutrend, Optium, Medi Sense vardır. Bunlar, iktisap cihaz için hazırlık glukometrelere 2014 sıralamasında, dikkatli zaten avantajları ve dezavantajları (glukometrelerin bir derecelendirme) bunu kullanıyor kişinin yanıtları incelemek gerekir kurşun. Tabii ki, satın alırken test analiz yapma, cihazın çalışma aşina olmak gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.