Haber ve ToplumErkekler konular

J-20 - Çok amaçlı avcı Çin üretimi: açıklama, fotoğraf,

Modern savaş uçağı yolun. Ve onların fiyat küçük bir ordu yükseltme hatta süreci "çok para" sinek ve önemli ölçüde onların kemer sıkmak bu devletin mükelleflerin gerektireceğini çok yüksektir. Bir istisna güçlü ordu ile büyük bir ülke olması dışında olabilir. Biz PAK-FA var, Amerikalılar F-35 çagristiracak ve ... Çin J-20 build. Beşinci nesil amaçlı avcı - tüm belirgin küresel jeopolitik önemli bir rol oynamaya başlıyor Çin gelen ciddi bir teklif.

Halen hizmette duruyor beşinci sınıfa, sadece "resmi" savaşçı, bir Amerikan F-22 olduğunu. Tüm güçler F-35 bitirme atılan gibi Ve o, piyasadan geri çekildi. Biz T-50 ile durum oldukça çamurlu olduğunu, ama yine de yürütülmektedir onun bitirme çalışır ve birkaç deneysel makineleri vardır.

Çinli gerçekler

Şu anda, Çin sadece dördüncü nesil teknolojisini üretir. Genel olarak, hemen hemen tüm bu makinelerin - Rus örneğinden izleme. Özellikle "Popüler" Su-27 idi. Ancak son geçmişte, dünya askeri uzmanlar nihayet görüş ikna oldum beşinci nesil yakında J-20 çok rol savaşçı olacak Çince. İlk defa bu araba bir gösteri uçuşu gerçekleştirme esnasında, havaalanı Chengdu Aircraft Tasarım Enstitüsü'nde fark edildi. 2001 yılında geri gerçekleşti.

Uçak atamasını "Kara Kartal" aldı ve şimdi Çin yeni makinenin yoğun zemin testleri ile meşgul olduğu bilinmektedir. ağda birkaç kez kalkıştan zamanını taklit kısa "run" performans "kartal" fotoğraflarını ortaya çıktı. Yakın zamana kadar, resmi Çin hükümeti şiddetle umut verici bir savaşçı varlığını inkar, ancak bu "sızıntı" tüm inanılmaktadır - Çin'in bölgedeki olası rakiplerinin mesajla.

THE GEÇMİŞİ

Politikacılar ve askeri Gök yıl zaten bazı tahriş olan sınırlarına yakın dolaşılması gibi gözlendi, Amerikan F-22, hangi Tayvan, Güney Kore ve Japonya "korumak". Ve Güney Koreliler ve (yakın zamana kadar) bile Japon Çinli barış içinde bir arada başardı eğer, Tayvan - özel bir konu. Çin'in liderlik için "boğazda bir kemik gibi" devletin varlığı. Bölgede Askeri gerginlik nispeten büyük olduğu, kışkırtıcı "Serseriler" Amerikalılar oldukça sık memnun. Buna göre, "bu durumda" Çinliler F-22 ile savaşmak eşit olma yeteneğine sahip savaş uçağı, olması çok arzu edilir.

Bir süre J-20 erken gelişimi hakkında ilk bilgiler için mi? Çoklu rol savaşçı, 1995 yılında oluşturmaya başlamış görünmektedir. Bu PLA kollarında, o 2015 yılında gidecek planlı, ama bugün bu 2017 öncesi olmayacak açıktır edildi.

Yer bilgi?

Uçak Şeması - "boylamasına triplane." Tüyü - V-şekilli. Yeni bir boksöre çalışma çeşitli araştırma KB yürüttüğü bilinmektedir. Nasıl "bağımsız" J-20 yarattı? feci ABD F-35 anımsatır Çoklu rol savaşçı, doğrulanmamış haberlere göre, yerel uzmanlar yaratılmasına yardım. Bazı anlaşma 1993 yılında varıldığını bildirdi, ancak onun gerçekliği ciddi şüphe içindedir.

Ancak bu söylenti ve akılcı içinde bulunmaktadır. Gerçek şu ki üretmektir beşinci nesil uçağı gerçekçi olmayan malzemeler alanında temel araştırma yapmadan. Geçen yüzyılın sonlarında 80-ler, Çinli bir grup bilim adamı ABD'de Stanford Üniversitesi'ne gönderildi ve kim şimdi F-35 son bitirme çalışmasında devreye girer. işin bazı aynı "Boeing" den onlar tarafından elde edilebilir, böylece ek olarak, Çin, sivil uçakların alanında "Boeing" ve "Airbus" ile bağlantılı olarak çalıştı.

Son ülkemizde popüler görüşüne aykırı bir sadece sivil uçakların büyük üreticisi, aynı zamanda askeri ekipman: UAV, aynı F-35 ve F-22 davul - ve bu kendi yarattıkları tam listesi değildir.

Daha sonra devam etti bazı ilginç veriler, yeni ve gelecek vaat eden makineyi oluşturmak için Çin bilim adamı bu işbirliği sürecinde almadıklarını düşünmek saflık olurdu. Zaten 2005 yılında, Çin resmi "tamamlanma yakın", iş deniz duruşma tarihine duyuran söyledi. Çalışmaların sonunda çok uzakta olmuştur ve çok rol savaşçı Chengdu J-20, makalesinde boyanmıştır Özellikleri (Ön) bile gökyüzünde gündeme olmasaydı kadar, aslında, şimdi açıkça görüldüğü gibi ...

Beklenen performans ve mukavemet

Temel özellikleri, bu F-22 ya da T50 PAK-FA benzer olması gerektiği bilinmektedir. Bu uçakta bilgiler çok azdır. Her durumda, biz güvenle muhtemelen çalışmayacaktır Çince'den beşinci nesil savaş uçağı "kalabalık" binlerce oluşturmak iddia edebilir. Yani, hatta Amerikalılar "matbaa" ile sadece 187 "Raptor" var. Başlangıçta ABD Hava Kuvvetleri istediği Hatırlama bu tip en az 500 uçağı almak için, ama onların maliyetleri kademeli bir artış rol oynamıştır.

Çin ayrıca bugün yaklaşık 400 dördüncü nesil savaşçıları vardır, bu yüzden "beşinci sınıflar" 200'den fazla adet olması pek mümkün değildir varsayabiliriz. Tabii ki, işlerin gerçek durumu hakkında tüm bu teori 2020 daha eski değil değerlendirilecektir.

Özellikler planör

14 metre - Boyu Çin savaş J-20, yaklaşık 23 metre, ve (uygun anlık yargılamak) kanat genişliği olan. Büyük olasılıkla, bu makinenin kalkış ağırlığı 36 ton aşmıyor. iki döner kanadın görünür deneysel uçakta, ve bu parçaların seri düzenlemede terk edilebilir. Ancak, çok rol savaşçı J-20, uzunluğu en fazla 20 metre, pek Çinli yeni model konumlandırma gibi, onlar olmadan yapmak mümkün olacak "son yılların en manevra kabiliyetli uçaklar olarak." Eh, biz göreceğiz.

Hava giriş ve benzeri parçaların F-22 şüpheyle hatırlatan hatlarıyla kokpit. Büyük kapasitesi ile karakterize uçağın iç silah koy. EPR, yani, etkili savaş dağıtım alanı, 0.05 metrekare geçmemelidir. m.

radar istasyonu

Başka ne savaşçı Chengdu J-20 kullanılacaktır teknolojileriyle ilgili söylenebilir? Teknik uçağın özellikleri ve hala büyük oranda sır, ama bir şey hala mümkün olduğunu tahmin ediyorum. Böylece, yüksek olasılıkla biz radar AFAR Tur 1475 / KLJ5 koyacağız varsayabiliriz. Cab - Tamamen "cam", bir hacimli ve bilgilendirici HUD. Neden böyle güven?

Aslında o zaman bütün bu teknolojiler yeni, ekstra bir savaşçı J-10B üzerinde test olmasıdır. Neden acele? tek bir mantıklı açıklaması var - tüm ekipman mükemmel çalışmak zorundadır hangi yolla yeni makine üzerinde.

Bu araçların havadan radar X-bandı "tipi 1474" olacak (veya KLJ-5 ki oldukça resmi bir kanıt bulunmamaktadır. Yine, kesinlikle bol ile yapılan hemen hemen tüm yabancı askeri uzmanlar, bu istasyonun çok şüpheci "saf" olan borçlanma.

İşte asıl soru şu: Çin mühendisleri tamamen tüm yabancı bileşenleri kopyalamak ya da bu amaçla yasal olarak satın alınan ekipman için kullanmak zorunda mı? Çin'de bu sanayi kuvvetle son yıllarda ileriye doğru hareket olmadığı gerçeği. Sadece üç veya dört yıl içinde Çin imparatorluğu tek başına tamamen yeni radar oluşturabilir hayal etmek zordur.

elektrik santralı

Şansı yeni motorlar Çin ve mevcut WS-10 ile sınırlı yaratmayacağı bulunmaktadır. Afterburner altında Onların itme 13200 kgf ulaşabilir. Prototip itme vektörü değişen teknoloji ancak üretim uçakta açıkça ortaya çıkacağı belli olmaz. ABD askeri kaynaklar Çin Rusya'dan kazanabilir ileri sürmüşlerdir.

Ülkemiz bu savaşçı oluşturulması katılır İster?

Yine, uçağın oluşturulmasında "Rus iz" temasını devam. Batılı analistler Çin zamanlar zaten yakıcıdaki 14.500 kg itme geliştirmek bizim motorlar, "117S", edinilen inanıyoruz. Çok rol savaşçı Chengdu J-20 (o fotoğraf size makalede göreceksiniz) yine bizim motorlarını "99M2" kullanmaları da mümkündür. Onlar şirketi MMPP "Salut" üretilmektedir. yakıcıdaki Bu motor 14000 kg üretir.

Bunları varsayımların hepsi anlamsız olmadığını söylemeliyim. Model WS-10 tamamen deneysel açıdan Çince kendileri tarafından görülen ve olması onlar akla getirmek mümkün olduğuna dair bir bilgi yoktur iken. Peki hala Chengdu J-20 avcı almak sürücüleri? Aksi hatta düşmanı gerekmez çünkü askeri uçak normal motorlara sahip olması gerekir: o güvenle düşer!

motorların Saga ...

motorlar WS-10 Geçen yüzyılın 90'lı yılların sonunda vardı. Genel olarak, yabancı dergilerde ardından Çinli basitçe Rus AL-31F kopyalandığını ifadeler vardır. Garip, ama öyle değil. Belki de bu motorları gerçekten tamamen Çin'in gelişmesini çağrılabilir ve herhangi önemli bir etkisi "karbon kağıdı" olmadan, sıfırdan yaratıldı.

Ancak bu iddia tartışmalıdır. Bu yetkili yazarlar WS-10 AL-31F katılımı olmadan gerçekleşemez olamayacağını göstermektedir olduğunu. Üstelik bu kez Çinli Fransız CFM56 benzer iki damla su olarak bu motorlarda kullanılan bir gaz jeneratörü gibi bir gerçek "uluslararası" çıktı.

yükseltme sorunları ...

Genel olarak, Çin motoru geliştirir (ya geliştirilen?) Çekiş sadece 11.200 kg ve nedeniyle özelliklerinden dolayı, AL-21F modeli yerine yeni modelleri ile daha uyumlu. Yine, Çinli mühendisler hala WS-10A 13200 kg'a kadar itme yükseltmek başardık şüpheleri var ama ... Geçmişte, ABD istihbarat bu "modernleşme" nin bir kaynak 50-100 saat (!) Flight aşmayacak şekilde belirlemiştir. savaşçı Chengdu J-20 "Black Eagle" (Çin noktadan itibaren) olurdu uçağın zaferi olmayı ve böyle bir utanç izin vermez çünkü Yani bu, açıkça bir seçenek değildir.

Son yıllarda Çin yine normale yanma için malzemelerin üretiminde ilerlemiş varsa da, WS-10 hala "bir at" olabilir. Orada modeli WS-15 ile ilgili muğlak bilgiler de vardır ve bu motorlar 15.000 kg'a kadar kadar istek geliştirmelidir. Ama dergi Havacılık Haftası yetkin ve saygın havacılık editörü bir görüş var: Bill Svitmen bu tip motorların tehlikeli bir yer umut verici makineyi saymıyorum bile prototipler için basitçe olduğunu hala çok kötü olduğunu söylüyor.

ilk testler

Erken 2014 yılında, Çin savaşçı J-20, en az iki kopya halinde var olduğunu kanıtlar vardır. Bu uçak taksi yapmaları hızının tarihinde ilk 2010 yılında yürütülmüştür. Yıl sonunda Çin uçağın yeni harikası Çin'in daha üst düzey siyasi liderlik geldi görmek için.

bulgular

Yani alt çizgi nedir? Ne J-20 olacak? Çin beşinci nesil savaş, hiç şüphesiz, çok ilginç bir model olacaktır. Bir soru daha - Ama devrimci nasıl olacağını. Birincisi, Çin kuvvetle onun "gizli odaklı." Lanse Bu zaten şüphe bir sürü neden oluyor. Her şeyden önce, gerçekten ışınının yüksek dağılım sadece sevgiyle "uçan demir" olarak adlandırılan kendilerini USAF pilotları ünlü Amerikan B-117, benzer bir şeye gözlenmektedir. onun "olağanüstü" uçan nitelikleri için, elbette. Bir veya daha az klasik formlarda Çok özel "gizli" uçağın olamaz.

Son olarak, Çin makinenin dördüncü nesil - Bizim Su-27 ile "lisanssız" izleme kağıt, bu yüzden Çin'de kendisinde bazı ciddi projeler hakkında konuşmak zor.

Ayrıca, savaşçı Chengdu J-20 Çinli uçak endüstrisi için son derece devrimci. iyi bir şey neden olacak mı? bunu söylemek zor olsa da, motor ile sorunlar göz önüne alındığında, ama yakında, yani 2017 yılında, hepimiz yeni makinenin resmi gösterimleri planlanan bu yılın ilk çeyreğinde olduğu gibi, kendi gözlerimizle gördük.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.