Ev ve AileAksesuarlar

Kar arabası modüler kaskı: incelemeler

Arctic Cat, Polaris, Ski-Doo veya diğer kar arabası markaları için yeni bir kask bulma ve satın alma zorluk olabilir, zira göz önüne alınması gereken birçok seçenek vardır. Seçimine büyük bir sorumluluk yüklenmelidir, çünkü hayatınızı kurtarabilecek kişi budur.

Neden bir kask lazım

Yeni bir kar motosikleti kaskı seçmeden önce kendinize ne tür bir sürüş uygulayacağınızı kendinize sormalısınız, çünkü bu da çok bağlıdır. Cihazın beygir gücü miktarını hesaba katmak gerekir. Ayrıca, açık gökyüzünde veya özel olarak donanımlı odalarda kar motosikletinin olacağı ülkeye dikkat edilmelidir.

Bir kar motosikletinin binilmesinin, bir motosiklet sürmekten daha az tehlikeli olmadığını anlamak gerekir. Seçilen kaskün sadece yaralanmaları ve düşmeleri değil, aynı zamanda rüzgar rüzgarlarından korunması önemlidir. Sonuçta, bu spor kışın uygulanmaktadır, bu nedenle hasta olma riski önemli ölçüde artmaktadır. Buna ek olarak, yüksek hızda sürüş yaparken, herhangi bir hava akışı daha soğuk olarak algılanır. Bu nedenle, kendinizi sadece soğuktan değil aynı zamanda çeşitli kafa yaralanmalarından korumak için özel bir kar motosikleti kaskı kullanılması gereklidir . En uygun seçeneklerden biri, bir kar motosikleti için Vega modüler bir kasktır.

Tasarım Özellikleri

Harici olarak, kar motosikleti kaskı, bir motosiklet için kaskıdan farklı değildir ve tasarımları benzerdir. Dış kabuk aynı malzemelerden üretilmiştir. İçerden neredeyse aynıdırlar. Soru ortaya çıkıyor: Kar arabasına binerken bir kask kullanabilir miyim? Kar arabası kasklarının bir takım özellikleri vardır:

  1. Oluşturma sürecinde, düşük sıcaklıklardan önce göreli kararlılıkla karakterize edilen özel cam kullanılır. Sporcu nefes alır, bunun sonucunda kondens suyu salınır. Bir kask kullanırsanız, izi görmek zor olan şey nedeniyle ince bir buz tabakası oluşturacaktır.
  2. Konvansiyonel bir siper yerine bir çift kullanılır. Buna ek olarak, dış ve iç cam arasında özel bir sızdırmaz ara katman vardır.
  3. Ayrıca, kar arabası modülerindeki kask, daha büyük bir kesme ile donatılmıştır, bunun sonucu olarak ekshalasyon havası pratik olarak cama ulaşmaz.
  4. Bir diğer etkili çözüm iç maskedir. Ona teşekkürler, ekshalasyon havası tamamen dışarıya verilir.

Modüllerin Avantajları

Bir kar motosikleti için kask modüler bir çok avantaja sahiptir, bu nedenle çoğu snowboardcunun tercihi haline gelir. Yüksek bir koruma seviyesine sahiptir. Özellikleri gereği, çok daha az maliyetle de olsa, bütüncül kasklara göre daha düşük değildir. Birden bir kaza olursa, kar arabası ararken kaskı tamamen çıkarmaya gerek yoktur. Kulvarları sıcak kalacak şekilde bir üstü açılabilir durumda. Bulabileceğiniz en güvenli, en kolay ve en uygun kar motosikleti kaskı türüdür. Rüzgardan tam yüz koruması, en zor koşullarda bile donmamaya yardımcı olur. Kar motosikleti için kask modüler yapısı, büyük gözlüklerden dolayı mükemmel görünürlük özelliği de taşıyor. Buğulanmış veya kirli olduklarında kolaylıkla çıkarılabilirler ve ayarlanabilirler. Çoğu kar arabası sürücüsü bu kaskın serin olduğunu iddia ediyor.

eksiklikler

Avantajlarına ek olarak, kar arabası modülerinin kasku bazı dezavantajlara sahiptir. Mesela, dikkatli bakım gerektiriyor. Kartopu varsa, biraz vakit geçirmek zorunda kalacaksınız. Aksi takdirde binmek zor olacak. Ara sırasında biraz dinlenmek isterseniz, tüm kaskı değil, yalnızca bir bölümünü vurabilirsiniz. Bununla birlikte, bazen mekanizma sopalarak, başlığı tamamen çıkarmanız gerekir. Daha fazla koruma için ucuz olmayan özel gözlükler de almanız önerilir.

Kask seçmek

Snowmobile kaskları iki tiptir: spor ve standart. Birinci tip kar arabası modüler kaskıdır. Çene, vizör ve iç maskeyi korumak için bir cihazla donatılmıştır. Ayrıca, özel bir kesici de satılmaktadır. Sonuç olarak, bir sporcunun ağır donları sırasında bile ekipmanlarını kontrol etmesi daha kolay hale gelir. Çift camlı modeller var . Bazı durumlarda, özel ısıtma donanımlı bu tür kaskları bile bulabilirsiniz. Standart kask tasarımı daha ilkeldir, ancak bu tür cihazların maliyeti çok daha düşüktür.

Bir kar motosikleti için bir kask modüler seçerken, kafasına nasıl oturduğuna dikkat etmelisiniz. Rahatça uyması önemlidir. Viraj alırken hareket etmemelidir. Aksi takdirde, altındaki sürüş sırasında soğuk hava alacaktır. Güvenlik temelinin iyi bir genel bakış olduğunu unutmayınız. Bağlantı elemanı hızlı bir şekilde çözülmeli ve sabitlenmelidir. Bunu yaparken, tüm streslere dayanacak kadar güçlü olmalıdır. Bir kar motosikleti için kask, modüler bir ısıtıcıdır - bu, önemli para ve sağlıklı olmayan kişiler için en iyi seçenektir. Elbette, bu cihazın bir yeri vardır, ancak onunla birlikte emniyetinizden emin olabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kış sporları yapmaya karar verirseniz, güvenliğiniz konusunda endişelenmeniz gerekir. Sonuçta, karlı parkur, kural olarak çok kaygan, bu yüzden her türlü sıkıntı olabilir. Elbise mümkün olduğunca rahat ve sıcak olmalıdır. Kar aracı için kask modüler bir snowboard'da sürüş sırasında da kullanılabilir. Böyle bir kask, dünyaca ünlü birçok sporcunun seçimi haline gelir. Böyle bir şapkanın çeşitli yarışmalarda kazanılmasına yardımcı olduğunu iddia ediyorlar. İncelemeleri çoğunlukla olumlu olan bir kar motorsiklet modüler kaskı satın almak isteyen satıcı-danışman tavsiyesi kullanmanız önerilir. Cihazın ne olması gerektiğini anlayabilir. Sonuçta, olumsuz değerlendirmeler çoğunlukla karmobil modüler için yanlış kask seçenler tarafından bırakılıyor. Cihazın içeride soğuk hava geçirdiğini iddia ederler, bu nedenle nefes almak zorlaşır. Bunun nedeni, kaskın çok büyük olması gerçeğidir. Aygıt seçimi için yukarıda belirtilen tavsiyeleri hatırlayın. Umarız faydalı olacaklardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.