Sanat ve EğlenceLiteratür

Tanrı Kelamı. Ekinciyle ilgili benzetmeyi

Tanrı Sözü tohum İsa çağırır ve karanlıkta bir ışık kaynağı olarak hizmet eder ve onun ışınları ile nüfuz insan ruhu üzerinde etkileri hakkında bir mum ile karşılaştırır. Bu nedenle, kişi Gospel bir mum gibidir, ve bunu tüketmek değil ve bir fayda öğrenmek değil zorunda kalmadan bırakmak mümkündür aldı. bu büyük hediye için kayıtsızca tedavi ve kayıtsızca edilemez. sin ışık korkar, çünkü bunu kullanmak gerekir. ruhun karanlık köşelerde saklanarak şeytan, günahın yaratıcısı. İnsanlar gözetleme birinin ruhunda onları istemiyorum etkisi altında kötüdür. ekinciyle ilgili benzetmeyi İsa tarafından söylendi, ve İncil'de tarif edilir. Ve o kadar ışık tutuyor.

ekinciyle ilgili benzetmeyi

O gün İsa evden çıktı ve deniz yoluyla oturdu. Etrafındaki aynı anda birçok kişi vardı. Sonra tekneye bindi ve tüm insanlar kıyıda duran bıraktı. Onlara onun benzetmelerle öğretmeye başladı. Bunlardan biri - tahılı ekmeye çıktı ekinciyle ilgili benzetmeyi. Onun tahıl bir kısmı sert dolu yolda dağınık ve sonra kuşlar gelip onu yiyip bitirdi. Diğer kısmı zemin biraz şeydi taşlı zeminde, dağınık, böylece tohumlar nedeniyle yakında yoksul köküne doğmuş ve oradan soluk. tohumların diğer kısmı tohumu beslemek için verilen ve onu yuttum değil Bush, düştü. tohumların diğer kısmı birden çok yarar (bazı otuz, kimi altmış, ve kimi yüz) getirdi iyi toprağa düştü.

ekinciyle ilgili benzetmeyi. yorumlama

Onun anlamı çok dikkatli bir şekilde Rab Kendisi açıkladı. Tanrı'nın sözü, saha - - Tanrım, tohum - yaptığı açıklama ile, sen sower sadece o ekleyebilir dünyanın bütün insanlar gerçek Tanrı'yı bilmek için yardımcı İncil'in, mucizevi kelimeleri algılar. Bu sözler - kurtuluş tohumu ve yaşam uygun şartlarda çimlenen, insanın kalbine döküm ve iyi işler ve kutsal yaşam içinde oluşan meyve yetiştirmeyi edildi.

sower vaaz meseli bir Ortodoks rahibin ağzından duyulur. Bu şekilde o öğretir ve iyi işler yapmak için onun etrafımızdakilere talimatını verir.

tohum

ekinciyle ilgili benzetmeyi onlar yüzyıllar önce olduğu gibi, Tanrı'nın sözü bir yaşam gücüdür, zamanımızda bize söyler. Bu dokunmadan bakımı, mütevazi, hakim ve konsolları, böylece insan ruhunun en hassas dizeleri etkileyen, aynı derecede sevindiricidir.

Tanrı'nın Sözü her zaman hareket eden ve esprili kılıç edilir. O onun içinde sonsuz bir gerçeği gizlidir, canlı ve anlayışlı bir olduğunu. Ama tohum cerminatlar gibi, her zaman değil ve her zaman hasat aynı kalitede vermeyin.

kir

Bildiğiniz gibi, iyi bir mahsul verimleri arazi döllenmiş. İnsan kalbi hangi mesel çok topraktır. o insanın ruhsal durumuna bağlıdır ve tüm güç kutsal tohumun çimlenmesini etkiler.

tohum akıbeti hakkında konuşan Lord o doğuracak hangi koşullarla dört çeşit dikkatimizi çekiyor. Bu ruh dağıtılmasına ve insan ruhunun dört çeşit belirtmektedir.

dayak yolu

İlk türünü anlatılıyor ve söylenebilir kamu yol gibi bir adamın kalbi. Bunun üzerine düşer tohum, kırmaya muktedir ve daha güçlü hale gelir ve bu nedenle kuşlar çabucak yok edemeyecek. Yani sower benzetmesini, bu kişi için büyük bir öğretici bir anlamı vardır yorumunu anlama geliyor.

Bu insanlar sadece maddeci dünya vardır hayvan stokunun kaba doğasını içerir. Onlar alaycı gerçeğin, iyiliğin, güzelliğin ideallerini alay ve tüm bu hangi onu patlatır ve spodvizhnicheskuyu hayatı hayran tüm insanlığın taptığı yüzyıllar boyunca. Bu tür insanlar için faydalar en önemlisidir. Onların Tanrı ve Tanrı'nın böylece kelime kayıtsızlık duvar, bencillik karşılamıştır ve kalbin derinliklerine nüfuz etmez - ekinciyle ilgili benzetmeyi rahmi olduğunu göstermektedir.

kayalık arazi

insanların ikinci tip oldukça yaygındır. Bu insanlar çabuk tepki içinde, sevgi ve iyilik eğilimi ve Tanrı'nın her kelimeyi alır, ama onlarda işe başlamak ve düşman kuvvetlerine karşı savaşmak için bu yüzden onları yakalamak değil.

Onlar dinlemek ve hakikat, sevgi ve adanmışlık müjde'nin gelen yanacaktır. Kısa sürede bir maç olacak gibi Ama aynı hızla kaybolur. Böyle insanlar yararlanmaya devam edecek, ancak uzun vadeli çalışmaya hazır değildir ve kalplerinde sonucunda - "taşlı zeminde", sadece ot yanı sıra yalnız yetenekli oldukları o küçük şeyleri, büyüyebilir. Böyle insanlar çok gururluyuz ve feda etmeye istekli değillerdir. Sonuç - bir ihanet ve döneklik.

dikenler

sower benzetmesi çok net ruhlarımızın bir fikir vermek ve bunlar farklı şeylerdir. insanların Üçüncü tip Rabbin sözünü dinlemek, ancak bunlar Tanrı'yı hem de mammon'a kulluk çünkü kendileri onlara boğuk olduğunu. Böyle bir kişi dünyevi kaygılar sürekli bir koşuşturma içinde, o yeryüzü zevkleri mücadele ve dolayısıyla mahkum olur değil mi. Dikenler arasında Tohum boşuna, bu nedenle tüm filiz değildir.

iyi bir toprak

Dördüncü türü - samimi ve sempatik bir kalp ile dürüst bir adamsın, eylemleriyle kendi kelimeler. Tanrının sözü dinliyor, onu yerine getirmek için çalışacağız. Ama buna itaat hepsi eşit mükemmel ve eksiksiz olamaz. mükemmel ve tamamen gerçekleştirmek üçte ikisini ve insanların sadece küçük bir kısmını - Bir tek üçüncü bölümünü, diğer gerçekleştirebilirsiniz. Bu insanların çok azı, ancak Müjde'ye modern insanların ilişkinin loş arka parlayacak.

göre İncil'deki benzetmenin çıkarılıp sower, çizgi filmler ve hatta filmler meseli. Bunlar çok detaylı ve net bir şekilde bize bu hikâyenin özünü akıllıca izah vardır.

Sonuçta, sower (vaaz) meseli toprak hazırlanmıştır zaman, tedavinin timsalisiniz Tanrı'nın kelimenin tohumun çimlenmesi katkı sağlaması öğretir. Onlar eski kurallar ascetics dediğimiz gibi: "Dua kalbi döller pulluk, tövbeyi, pişmanlık ve ot çimen kötü tutkuların gözyaşı kullanıyoruz."

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.