SeyahatYol tarifi

Nerede Bardejovske yazı vardır?

rahat ve sessiz bir yerde dinlenmek ve sağlığınızı iyileştirmek isteyenler için, Bardejovske yazı tipi olarak Slovakya'da bir çare yeri keşfetmek için gereklidir. Ancak, uzun bir süre popülerlik kazanmıştır, yazı tipleri ilk söz geriye 1247 yılına dayanmaktadır. O zaman bile, bölgede yaşayan insanlar, anahtarlar topraktan vurdu olan yayların şifalı suların keyfini. Şu anda, onun yazı, banyoları, çamur banyoları ve benzersiz maden suları ile ünlü Slovakya'nın ünlü beldelerinden biridir.

tarihsel bilgiler

Bardejov - Slovakya en güzel kaplıca şehirlerinden biri. Yedi asır önce, bu gastrointestinal sistem üzerinde faydalı bir etkiye sahip olan maden suları, tanınır hale gelmiştir. dan şifalı su , maden suyu kaynakları bile Berlin, Budapeşte, Viyana alınmıştır. hastalar için ilk yazı inşaat 1505 ile başlamak. 1777 yılında, geri kalanı için bu 12 odalı ev inşa edildi. İşlenmiş "su" Polonya ve Macar soyluları geldi. mucizevi suların haber Habsburg ailesi yazı favori tatil yerim bile için, Avrupa'da ve yakında Bardejovske yazı hükümdarlık kişileri geliyordu içinde genişledi.

Spa ve Main - 1795 yılında Profesör Pavol Kitaybel su daha sonra bilinen iki kaynaktan analizleri yaptı. Sonuç profesörü su baş ağrısı, jinekolojik bozukluklar, gut, gastrik hastalıkların tedavisinde kullanılması gereken tıbbi topluluk bilgilendirdi. O anda, Avrupa'da kaplıca suları ihracat itibaren. çare doruk XIX yüzyılın ilk yarısında düşer. Bu zamana kadar, spa sektöründe 13 kaynaklardan su kullandı.

Yer tesisi

ideal iklim koşulları, su şifalı ile güzel çevre ve maden suyu kaynakları ile elverişli bir konuma birleştirir kadar çok değil tatil. Böyle bir yer, seyahat göre, Slovakya kuzey doğusunda yer almaktadır. Bardejovske font - balneoterapötik foothill çare. Bu Bardejovske dere yatağında, Aşağı Beskidy inanılmaz bakir doğa arasında yer almaktadır.

Bu 325 metre yükseklikte deniz seviyesinden bulunduğu 1000 hektarlık kozalaklı-yaprak döken orman park alanının topraklarında mübarek bir yerdir. Bu tedavi için değil, aynı zamanda açık hava etkinlikleri için sadece idealdir. Bardejov tatil beldesine üç kilometre mimari anıtlar açısından zengin Ortaçağ'da, bilinmektedir.

soğuk rüzgarlardan korunmuş eteklerinde konumu nedeniyle çare toprakları,. Kış aylarında, tatil Sıcaklık düştüğünde asla -4 Ocak yaz aralıkları ° +16 ila +18, soğuk değil.

Spa'da tedavi endikasyonları

Nedeniyle doğal kaynak sularının tekliği ve tıbbi özellikleri, hem de tedavinin yüksek düzeyde katkıda doğal ortama, Slovakya'da sanatoryum "Bardejovske yazı" sadece vatandaşlarımız arasında popüler değil, aynı zamanda yabancı turist. insanların tedavisi sindirim yolu hastalıkları, kronik gastrit, kolit gelen için, pankreatit akut aşamasında değil sahiptir. İşte kalp hastalığı ve başlangıçta yapılan rehabilitasyon olan hastalar için iyi bir tedavi ameliyatı o insanlar kalp üzerinde yapılan veya perienfarktüslü devlet vardı edilmiştir olmasıdır. diyabet, hipertiroidizm, tiroid cerrahisi gibi genitoüriner problemler ve endokrin hastalıkları olan insanlar için bir sanatoryumda tedavi gösteriliyor.

tıbbi faktörler

Maden sularının borik asit, sodyum ve iyot, doymuş. Maden suyu Bardejovské yazı iyileşmesi, ancak farklı bileşimler vardır. Bazı demir hüküm sürmektedir ve bunlar demir asidik adlandırılır, diğerleri Bileşiminde bikarbonatlar içerir. klor-sodyum ile daha saf madeni Spa su kaynaklarına ilgilidir.

zayıf ya da orta derecede mineralize tüm kaynaklarda su. içme suyu ve solunması 13 kaynağa sekiz kullanarak. Suyun Diğer kaynaklar banyo için kullandı.

Nedeniyle orman bölgesinde çare Bardejovske yazı tipinin bulguya, solunum yolu ve akciğer çeşitli hastalıkları olan hastalar var davranılır. Eğer orman bölgesinde açık havada olduğunuzda ozon zengin hava ve çam kokusunu içinize, bunlar, bu terapiyi uğrarlar.

Vary Çek Karlovy olduğu gibi, bu tesisi Slovakya'da o kupa ziyaretçilerin arayabilir içme sekiz su mineral kaynaklar sunan bir kolonada vardır.

maden suyu kaynakları

  • "Herkül" - Tesisin en etkili kaynaklarından biri. Mide ve bağırsak hastalıkları, diyabet ve solunum yolu ile ilgili tüm hastalıkların tedavisinde kullanılır. su içinde iyot içeriği hava yollarından mukus salgılanmasını teşvik eder. Soğuk kaynak su demir kana bağırsak duvarından doğrudan absorbe olduğu bir biçimde bir CO2 ve Fe içerir. Bu su içinde en fazla sayıdaki mineraller.
  • "Ana" - su kaynağı, bir ekşi bir tada sahiptir ve mide-bağırsak hastalıkları, karaciğer bozuklukları, kan ve hematopoietik sistemi bozukluklarının tedavisi için kullanılır.
  • "Tedavi" terimi, - yüksek tuzluluk kaynak suyu mide bağırsak ve fazla asitlik hastalıklar için kullanılmaktadır. kaplıca tedavisi astım dahil inhalasyon burun hastalığı, trakea ve akciğerler üzerindedir. Bardejovské yazı bu su yüksek tansiyon hastaları içmek.
  • "Alzhbetta" - düşük sodyum içeriğine sahip maden suyu kullanılır ve karaciğer tedavisinde çok etkili olur.
  • "Clara" - demir ve hidrojen sülfid mikro besin açısından zengin maden suyu kaynağı. inhalasyon için, sağlık solunum sisteminde sorunlar ve kemiklerle romatizmal sorunları olan hastalar için hamam şeklinde bunu reçete. Su diüretik özelliktir.
  • "Napolyon" - borik asit, sodyum ve demir ile doyurulmuş bir su kaynağı. Su, karaciğer ve safra yolu hastalıkları, yüksek kan basıncı olan hastalarda gerekli olan donanım tedavisinde etkilidir.
  • "Anne" - Bu su kaynağı endokrin sistemi hastalıkları ve solunum yolu için endikedir.
  • "Kolonadnaya" - mide asidite ile tüm anemi formları ve sorunlarının tedavisi için reçete maden suyu kaynağı.

Karmaşık spa terapisi

Genellikle sanatoryum "Bardejovske yazı" belirtilen usul listesi hastanın hastalığına bağlıdır. Gerekli randevu prosedürleri Önce doktor ve laboratuar çalışmaları sınavlar. sanatoryumda randevu prosedürlerine bir standart yaklaşım vardır. Hastanın hastalığının karşılık gelen bir kaynaktan reçete üzerindeki bu içme maden suyu. Uzman suyunu almak ne kadar ve ne zaman belirler. tedavilerin sonraki kısmı gücü ve balneolojik ve diğer su tedavilerdir.

prosedürler

içecek dışında temel işlemler bir duş ve su altı masaj içeren çeşitli su banyoları, hidro içerir; parafin ve çamur tamamladı, hem de lenf drenaj ve kislorodolechenie. sanatoryumu doktorlar ve yardımcı prosedürler atama. Bu Bardejovské yazı tipleri ve banyoları, yüzme havuzları ve saunalar rehabilitasyon tedbirleri yüzme her türlü olduğunu. Sağlık Merkezi beldesinin kalbinde yer almaktadır. Sırlı koridor sanatoryum "Alzhbeta" ve büyük otelinin Astória 2 * ve 3 * ozon onu bağlar.

tatil konaklama

tesisi barındıran çeşitli versiyonları temsil edilmektedir. restoranlar, tek katlı ve iki katlı villalar ve aynı kompleks içinde son açılan Zora apart altyapısı ile otellerde Bu konaklama. Bu Bardejovské yazı bir sorun değildir - Bu konut vardır. diğer mevsimlere göre daha fazla dinlenmeye gelirken Bununla birlikte, daha iyi, özellikle yaz ve sonbaharda, önceden icabına için. çare tedavi için gelen hastalar için konutlar vardır. Yeterince çare Mahallesi'nde olan küçük villa, yerleşmek için bir fırsat vardır. Onlar sadece uzun süreli tedaviye geldi çökmemesi için değil, aynı zamanda hafta sonları, yani kira olduğunu. Bardejovské yazı tiplerinde Bu villalar * Villa Carola 3 Villa Palmira 3 * emeklilik "Frantisek" 3 * "Diana" 3 * ve "Elizabeth" yer alır.

Apart-Hotel Zora

Tesiste bulunan daire Otelin dışında Zora, hangi tatil kışın kapalı olan bireysel villaların doğru değildir ısıtmalı odaları ile tüm yıl boyunca içinde. O 2014 yılında inşa edilmiş bir modern, şık ve rahat iç mekanlara sahip oldukça genç bir komplekstir.

O Bardejovske yazı tedavisi ve rehabilitasyonu için önümüzdeki talep görmektedir. Orada kalmak sadece pozitif hakkında müşteri görüşleri. Özellikle oran uygun Zora Aparthoteldünyanın sunulan tüm imkanlardan faydalanmak "fiyat-kalite." Odalar terasa erişim, modern düz ekran TV, kablo ve uydu TV bulunmaktadır. Özellikler güvenli klima, mini bar bulunmaktadır. Banyoda bide, duş ve ücretsiz banyo malzemeleri bulunmaktadır. Turistler, ayrı bir bagaj muhafazası yararlanmak yanı sıra herhangi bir ulaşım modu ve gezi için resepsiyon biletleri de sipariş edebilirsiniz. Sadece Zora ilk apartman otel, seçmeyin olanlar turistler, indirim ve ikramiye alırlar. Rus turist Rusça konuşan, güleryüzlü personeli ile kolayca iletişim.

Bardejovské yazı tiplerinde Oteller

"Astoria" Otel 3 * kaplıca kenti merkezinde yer almaktadır. Odaların imar sonra, modern görünüm ve iyi bir dinlenme için gerekli tüm ev eşyalarını içerir. Supernomera kasa, mini bar, bornoz, terlik dahil ve kilo izlemek için ölçekler var. otel sakinleri bir otopark yeri, kafe ve kış yemek odası bulunmaktadır. Bitişiğinde bir balneoterapi prosedürü için ziyaret etmek çok uygun olduğunu ve binalar arasında bağlantı koridoru geçerek ulaşılabilir. Otel "Ozon" 3 * yakın zamanda yenilenmiş ve yeni bir iç mimariye sahiptir. Otel ayrıca koridor prosedürel dava ile otel bağlayan balneoterapötik prosedürleri ulaşılabilir. Odalar modern mobilyalar, TV, buzdolabı ile donatılmıştır. otel internet erişimi olan bir bilgisayar kullanımıyla ilgili müşterilerine hizmet vermektedir. Resepsiyonda bir ATM var. gece gündüz otopark Güvenlikli, bu otel sakinleri tarafından kullanılabilir. kozmetik ve pedikür salonu, kuaför - kolaylık kadınlar tarafından takdir ediliyor. Güç bir restoran veya kafede bir seçim tarafından sağlanmaktadır.

Eğlence, gezi, turistik

Zaman işlem değildir fazla zaman alır, bu yüzden eğlence, eğlence ve gezi birleştirerek değişebilir tatil kalıyorum. Yaz geldiğinde spor aktiviteleri arasında tenis, basketbol, mini golf yer almaktadır. Yüzme havuzunda yüzebilir veya bisiklete almak ya da beldenin orman park alanının yolları boyunca yürümek mümkündür. Sen at üzerinde yürüyüşe gidebilir. Ve canlı müzik eşliğinde kafe ve restoranlarda yapılmış olan iyi vakit geçirmek.

Etnografik sanat severler açık hava köy müzesini ziyaret, ilginç bir sürü bulacaksınız - "açık hava müzesi" Halk Mimarlık Müzesi Turistler için, otel çalışanları bu tür onlar Spišský kale, kale kalıntıları "Zborov", St. Elizabeth Katedrali ilginç bir tur için bekleyen Kosice gibi Slovakya'nın şehirlere geziler sunuyoruz. Hatta Dunajec rafting yüzmek için fırsat var. Kış rekreasyon az ilginç. Kayak pistleri ve kros kayak için bekleyen turist.

kalmak, tedavinin görevlileri Bardejovské yazı Slovakya yorumlar duymak ve çıkış yapan turist dinlenmek güzel. özenli ve anlayış onların sağlık sorunları gibi insanlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.