Uzmana sorun

Sermayenin fiyatı: doğa, kararlılık, amaç ve kullanım kapsamı yöntemleri

Sermaye, ekonomik anlamda, mali ve ekonomik faaliyet sonucu, aynı zamanda bağımsız bir nesne, artırmak için bir araç sadece gelir artı değer. Yani sermaye doğru olmak ifadesini "para para kazanan" uyar olamaz nasıl tespit etmektir. herhangi bir araç gelir elde etmek gibi, sermaye onun sahiptir maliyeti. fiyat sermayenin faktörler ve finansal performans, bir dizi ile belirlenir.

Bu terim müstakbel yatırımcılar fon yatırım gelir düzeyini anlıyoruz. Başka bir deyişle, sermayenin fiyatı - yatırım riski sabit bir seviyede fonlarının kullanımına ilişkin belirli bir süre için yatırımcı tarafından beklenen sermaye yatırımının yerleştirilmesinden gelir düzeyidir.

Görüldüğü üzere, üzerinde sermaye maliyeti gibi faktörlerden etkilenir:

- Alternatif yatırımlarının getiri değer. Bu tahmini seviyesini karşılaştırmak için her zaman yapılan yatırımların karlılığı bölgedeki ticari bankaların vadeli mevduat ortalama faiz oranıyla;

- Yatırım risklerin değer. ve yatırım getirisi en düşük oran - Sonuçta, ekonomik teori ve yerleşimlerin en düşük risklilik mali yönetim kanunları uyarınca bu hassas bankacılık sektörü ve buna göre olduğunu. sermayenin fiyatı daha yüksek, yatırımın risklilik düzeyi yüksek. Bu nedenle, hızla daha da yatırımlardan küçük ama kararlı ve güvenli bir gelir tercih yatırımcılar daha riskli para kazanmak istiyoruz.

çok girişim aktivitesi farklı verim türleri vardır. finansman tipi seçimine bağlı olarak sermaye fiyatına bağlıdır. Örneğin, yasa dışı veya yatırım iş garantisi sınırlı iade türleri için, yatırım miktarına göre birkaç kat daha fazladır. Hatta cezai yaptırımlar bekliyor çünkü Ama riskin düzeyi, engelleyicidir. Meşru iş istikrarlı, uzun vadeli gelir getiren, ancak daha küçük bir ölçekte.

Sermayenin Ortalama fiyat dikkate zamanın yatırımını alarak yatırımların değerinin bir yüzdesi olarak belirlenir ve indirim denir. finansal kurumlar - özünde, aynı zamanda profesyonel mali piyasa katılımcılarının kendi mali yönetmek için hakkı devri yoluyla bankacılık sektöründe bir yatırım indirim, banka faiz oranları, hesaplanmasına benzer hesaplama yöntemi.

Profesyonel piyasa katılımcıları - finans kuruluşları (bankalar, sigorta şirketleri, yatırım fonları, kredi birlikleri , vs.), koruyucular (yatırımcılar) fonlarından birikir hangi sınıflandırıcılarının fiyat ve olan formu portföyler, sermaye yapısı. finans kurumları yanında, yatırımcılar bireyler olarak hareket edebilir ticari kuruluşlar ve bunların sahipleri. onlar tarafından yatırılan sermayenin Fiyat onun tanımlayıcı özellikleri açısından farklılık gösterir: Zaman, boyut ve riskleri.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.