ÇirkinlikTamirat

Seçmek için hangi döşeme: ipuçları ve yorumlar. Mantar döşeme. vinil kaplamalar

Evde Konfor ve rahatlık birçok faktöre bağlıdır. Bu önemli bir rol döşeme oynadı. Beton veya çimento-beton zemin - Kural olarak, tüm katlar aynı tabanı var. Böyle bir yüzey, genellikle sunta panel veya kontrplak levhalar kaplanmıştır. Ama nasıl belirli bir servisteki tüm gereksinimlerini karşılayan bir yüzey seçilir? Bugün, bitirme zeminler için malzeme çok büyük bir aralıkta piyasaya. Bu yazıda, onlar hakkında daha fazla anlatacağım.

Parke ve parke?

Bu belki de en eski döşeme biridir. Parça parke - ahşap katı çubuklar. Onun kat yollarla, bir çok tek ve lake birkaç kat kapak üzerine istiflenen önceden hizalanmış. Doğru bakım ile, bu tür döşeme sahiplerinin birden fazla nesil sürecek.

Parke tahtası - Bu daha modern bir kaplamadır. Bu tür levhalar (ince tabaka), 2.5 m'lik bir uzunluğa, 200 mm 'lik bir genişliğe sahiptir. Parke tahta üç tabakadan oluşur. Değerli ahşap kaplama üzerine yığılmış. kullanılan yumuşak ağaç orta ve alt tabakalar için. bitkiye uygulanabilir Vernik, 15 yıla kadar tasarruf sağlar.

Döşemeler olan fiyat farklı oda (blok parke) çok yüksek ya da hali hazırda mevcuttur, uygun olabilir. Örneğin, yüksek yüklere tabi olacaktır salonda, içinde parke döşenmesi için anlamlı değildir. Buna ek olarak, o kirli ayakkabılarla muzdarip olabilir: çizikler ve kel noktalar vardır. Bu şekilde, genellikle gerekli olan yıkanamaz koridorda döşeme , özellikle deterjan kullanımı ile. Ve en önemli şey değil. Standart bir salonda parke döşenmesi için, en az 500 $ gerekecektir.

Döşemeler: laminat

Laminat zemin - bir çok katmanlı kaplama. Onun temelinde sunta olduğunu. desen ağaç farklı taklit edebilir bir kalıp ile kaplanmış, istiflenmiş kağıt tabakası temelinde. Bu bir cila katmanı korur. Laminat 6 sınıflar aşınma direncinin derecesi ile ayrılır. ev kullanımı uygun numuneler 21, 22, 23 sınıflar için. Güçlü - 31, 32, 33 sınıf - düşünülen ticari olmak. Onlar böylece dükkan, ofis, klinikler ve kullanılmaktadır. D.

En ucuz laminat 5-7 yaşında, daha pahalı türleri olduğunu - 15. Lay laminat parke kolaydır. bu inşaat işlerinde bile acemi işleyebilir ile. Bugün bu malzemenin çok iyi bilinen üreticilerin takımını kurarken tasarımcı andıran glueless laminat örnekleri üretmek.

fiyatının bahsedelim. Laminant 23 sınıf metrekare başına 14 ila 17 dolar arasında, daha dayanıklı 31 inci dereceli metrekare başına en az 20 $ mal olacak olan. 20-26 dolar - Suya dayanıklı lamine toplama metrekare, yapıştırıcı içermeyen kaplama başına 25 $ ortalama maliyeti.

Vinil zemin kaplamaları

Yapı malzemeleri pazarında hızla gelişmektedir. Bu sadece yabancı üreticilerine değil, aynı zamanda yerli geçerlidir. inşaat piyasasında, yeni döşeme üzerinde hemen hemen her yıl. Onlar öncekilerden daha belirgin yüksek kalite. Yakın zamanda ortaya çıkan vinil zemin bulunmaktadır.

Bu tür kaplama sistemi, güvenilirlik ve nem direncinin kolaylığı farklıdır. Bu kat güvenle banyoda kurulabilir.

malzeme faydaları

PVC kuvars yongalarının üretilmesi için kullanılan bu yana bu tür zemin kaplamaları, bilinen bir laminat ile karşılaştırıldığında yüksek bir aşınma direncine sahiptir. Bu malzeme yüksek olması nedeniyle performans özelliklerine yüksek trafikli alanlar için idealdir. çok yüksek sıcaklıklarda bileşenlerinin Katmanlar, kaynaşık ve bir bütün oluşturur. Eğer mutfak için döşeme tercih nedenle, bu şeyler dikkat edin.

Anti-alerjik vinil döşeme, aşırı duyarlılık ile ilgili bazı maddelere olan insanlar için çok uygundur. Bunlar üç tür mevcuttur:

- yapıştırıcı. Özel bir montaj yapıştırıcı kullanılarak monte edilmiştir;

- yapıştırıcı. Bu tür lameller tutkal entegre edilmiş olarak tatbik edilir;

- bir kilitleme montaj sistemi ile kilitleme.

Bu tür kaplamaların maliyeti - metrekare başına 1800 2490 için ruble.

mantar

Bu son gelişmeler döşeme üreticilerinden biridir. O Portekiz ağırlıklı yetişen mantar meşesi, kabuğundan yapılır. Orada, ağaçların tüm tarlaları.

Mantar meşesi - kurtulan. Yaklaşık 200 yıl yaşar. O 30 yaşında döndüğünde, o bir yetişkin olarak kabul edilir. Onunla bu konuyu andan itibaren elle zarar vermeden, ağaç kabuğu çıkarın. Bu yaklaşık 9 yıl aralıklarla yapılır. Bu sefer rejenerasyon işlemini tamamlamak için geçmesi gereken ve kabuğu yeni katmanlar vardır.

kabuğu toplama meşe ömrü boyunca yaklaşık 20 kez üretti. koleksiyonu sonra sıralanır ve üretim bölümüne gönderilmektedir. kalite özelliklerini iyileştirmek için gerçekleştirilen belirli işlemler vardır. Altı ay açık havada tutuldu.

Doku mantar petek benzer. 40 milyondan hücrelerinin bir santimetrekare. Bir gaz karışımı bileşimi benzeyen hava ile doldurulmuştur. Bu tek bir malzeme bulunmaktadır: termal ve geliştirilmiş akustik yalıtım, çevre dostu ve anti-statik.

Mantar döşeme - çok katmanlı bir yapı. her panel içinde gömme kilit ile suya dayanıklı levha bulunmaktadır. Üst plaka dekoratif kaplama lake 6 tabakaları ile kaplıdır. Alt tabaka - teknik bir tıkaç, ek kullanılmadan kaplama yığını sağlayan alt-tabaka. Mantar döşeme ses yalıtımını iyileştirir. Bu zemin koydu odasında, hiçbir yankı yoktur. Bu esnek ve elastik bir malzemedir. yük kaldırıldığında (mobilya taşırken, örneğin) tamamen geri döner.

Bu çocuk odaları için ideal döşeme olduğunu. Bu kat da nem almamaları gibi çürümez, bu nedenle güvenle mutfak döşenebilir. Bu kaplama, bir başka eşsiz özelliği vardır. Bu toz tutmaz ve yanma desteklemez.

montaj

Bu kaplama laminat kadar kolay bir şekilde yerleştirilir. paneller yüzer şekilde monte edilir ve herhangi bir düz, kuru ve temiz bir yüzey üzerine bir kilit sabitlenir. Bir çalıştırma kolu ve amatör oluşturucu bu bulunmaktadır.

Tasarımın Çeşitleri

Bu materyalin Koleksiyonları mantar ve ahşap kaplama farklı doğal dokular vardır. en moda tasarım stüdyoları orijinal dekorasyon teknikleriyle farklı doku mantar birleştirmeyi tercih. Böylece onlar çok cesur ve özgün kompozisyon oluşturmak.

maliyeti

mantar döşeme sahip olduğu avantajları göz önüne alındığında, fiyat oldukça çekici. Güzel ve dayanıklı mantar döşeme 1 m 2 başına en fazla 1500 ruble mal olacak. Ne olursa olsun malzemenin fiyatının, mükemmel ahşap, sıva, duvar kağıdı, fayans olarak bitirme böyle iç çözümleri tamamlayacaktır.

müşteri Yorumları

Tabii ki, biz sadece döşeme mevcut günümüzün en popüler türlerinden bahsetmiştim. Tabii ki, hala popüler karo ve muşamba, halı ve granit. seçeneklerin biz en olumlu yorumlar bir parça parke var sundular. Alıcılar onun dayanıklılık, güç ve güzellik demek. Ancak, birçok (metrekare başına en fazla 5000 ruble) fiyatı çok yüksek olduğunu söylüyorlar. Bu nedenle, birçok görünüşte parke ayırt etmek her zaman mümkün değildir kaplaması, içinden tercih ederler. Böyle bir zemin parke olarak değil sürece görev yapacak, ancak fiyat bir ünite meslektaşı oldukça gerisinde.

Birçok tür kelimeler yaratıcıları ve vinil döşeme üreticileri hak. Özellikle zevk onlar kreş veya yatak odasında koyulur, özellikle mantar kapağını neden olur. Bunlar, dokunma çok hoş sıcak ve onların fiyat oldukça kabul edilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.