Uzmana sorun

Işletmelerin Organizasyon ve yasal formlar. Avantajları ve dezavantajları.

ulusal yasalara göre işletmelerin Organizasyon ve yasal formlar, şirket kurulmasında dikkate alınması gereken bir dizi özellik var.

Bağımsız girişimci.

Birçok iş adamları için en cazip IP keşfidir. IRS ile Kayıt kurucu belgelerin hazırlanmasını gerektirmeyen oldukça basit bir işlemdir, kayıt girişimcinin ev adresinde gerçekleştirilir. şirket muhasebesinin iş normal akışında, yalnızca vergi beyannamelerini zorundadır yapılmamaktadır. Vergi mevzuatının ihlalleri için asgari cezalar sağlar. Emeklilik Fonu ve işveren olarak FSS maaşlı çalışanlar kayıt işe ana kadar gerekli değildir. Kapanış SP bir uygulamanın vergi dairelerine teslim tarihinden itibaren bir hafta içinde yürütülür. faaliyetin bu formun ana dezavantajı sahibi tüm kişisel mülkiyet çerçevesinde yükümlülüklerine sorumlu olmasıdır. SP ayrıca lisans tabi bazı faaliyetlerde olamaz.

Tüzel kişiler. işletmelerin Organizasyon ve yasal formlar

Ltd çok muhasebe karmaşıklaştırmadı, kişisel sorumluluk ölçüsünü azaltmak isteyen girişimciler için en iyi seçimdir. yetkili sermaye ve firmanın varlıklarının içinde sağlanan Yükümlülükleri. Küçük işletmeler finansal tabloların kısaltılmış bir versiyonunu alma fırsatı var (sadece 1 oluşturur ve 2). Şirket, bir veya daha fazla kişi üzerinde listelenmiş olabilir, hak ve görevleri kurucu belgelerinde tarafından belirlenir. Şirketin üyeleri tarafından öngörülen şekilde kendi paylarının elden hakkına sahip şirket tüzüğü. Ltd. Açılış - Profesyonel hukukçu bakımıyla emanet edilmelidir zaman alıcı bir işlem. Onun geçit yasal adresi ile soruna kurucu belgelerin geliştirme, çözümleri içermektedir, yetkili sermaye (minimum değer - 10000 ruble) oluşumu, hem de kayıt bütçe dışı fonlar ile, bir işveren olarak, ne olursa olsun personelinin fiili varlığı. Önemli bir dezavantajı vergi idaresi tarafından bir muayene ile eşlik ediyor Şirket tasfiye, karmaşıklığı olan bütçe dışı fonlar. kasadan şirketin kaldırılması maksimum süresi - 6 ay, bazı durumlarda, IRS bir yıl kadar bu süreyi uzatabilir. aktivite ve şeffaf muhasebe küçük hacimli Ltd 2-3 ay içinde tasfiye edilebilir.

iş geliştirme açısından önemli yatırım çekecek işletmelerin örgütsel ve yasal formları vardır. UAB - fon gereken orta ölçekli şirketler için mükemmel bir seçimdir. IRS ile kayıt prosedürü pratikte şirketten farklı değil, ama onun tamamlanmasından sonra kayıt için gerekli olan hisse sorunu FSFM (Finansal Piyasalar için Federal Servisi) ile. JSC yönetiminde en yüksek organıdır - hissedarlar toplantısı, bunların sayısı Onlar şirketin yükümlülüklerinden sorumlu değildir 50'yi olmak ve kazanılmış hisselerin değerine ticari riskleri taşıyamaz. Şirket varlıklarının limited ve kayıtlı sermaye (minimum değer - 10000 ruble). Şirket mali tabloların tüm altı formları yanı sıra boyun yükümlüdür hissedarların kayıt. benzer şirketlerin Tasfiye.

en karmaşık Of iş formunda, büyük ölçekli işletmelerin faaliyetlerini yürütmek için gereklidir. Şirketinden temel farklar şunlardır: hissedarların sınırsız sayıda çekmek için yeteneği; Sermayenin en az tutarı - 100 bin ruble.

işletmelerin örgütsel-yasal formlar Özellikler

Buna ek olarak, orada, iş diğer yasal formlar vardır ve böylece farklı nitelikteki belirli sorunları çözmek için yapım. Bu ortaklıklar, kooperatifler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar bir çeşittir. bu varlıkların her biri kendi özelikleri kayıt ve kayıt tutma ile karakterizedir için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.