Uzmana sorun

Ticari kuruluşlar: tipleri ve özellikleri

ticari ve ticari olmayan: Tüm organizasyonlar iki kategoriye ayrılabilir. Ticari kuruluşların kurulması ve işletilmesi temel amacı kârdır. Kar amacı gütmeyen kuruluşlar için - Kar önemli amaç değildir.

medeni hukukuna göre ticari şirketlerin Türleri:

- genel ortaklıklar;

- Üretim kooperatifler ;

- Limited Şirket;

- Belediye ve devlet üniter işletmelerinin;

- ortaklıklar sınırlı ;

- Ek sorumluluk ;

- anonim şirketler ;

Her tip özellikleri:

- Ortaklığı (tam) - özel bir dayanılarak oluşturulan ticari kuruluşlardır dernek mutabakat. Tam ortaklaşa Girişimcilik faaliyeti bir ortaklık varlık tarafından yürütülür. ortaklık tüm üyeleri ticari kuruluşun faaliyetleri için mali sorumluluk taşırlar. Kayıplar ve kazançlar sağlayacağı katkıya orantılı olarak her üyesi arasında dağıtılır.

- Üretim kooperatifler - ortak ekonomik ve endüstriyel faaliyetin amacıyla vatandaşların kişisel arzuları temelinde faaliyet gösteren ticari kuruluşlardır. Kooperatifin Her katılımcı iş veya üretim faaliyetlerinde bizzat dâhil edilmelidir. Her üyenin sorumluluk - yan. Yönetim organı - kooperatif üyelerinin bir koleksiyon.

- Limited Şirket - kayıtlı sermaye göre kurucuları arasında paylara bölünmüş olduğu bir organizasyon kurucu belgelerinde. Katılımcılar LLC arasındaki Kar onların paylarına göre dağıtılır. Katılımcılar kuruluşun borç ve gider sorumlu değildir. Şirketin en yüksek yönetim organı katılımcılarını buluşuyor.

- Üniter işletmelerin - sahibi tarafından kendileri için ayrılan mülkiyet, elden çıkarma hakkı yok ticari kuruluşlardır. Üniter Enterprise taraflar arasında bölünemez. işletmenin mülkiyet sahibi hükümet veya belediye hizmet tanır. yönetim organı - baş, işletmenin sahibi tarafından atadı.

- Ortaklık (sınırlı) - Katılımcılar özelliğiyle yükümlülükleri ve şirketin borçları için sorumlu olduğu ticari bir organizasyon. Genel bir ortaklık aksine sınırlı bir ortaklık, kayıpların riski sorumlu olan bazı yatırımcılar vardır.

- Ek Liability Company - bir veya birkaç kurucuları tarafından kurulmuş bir şirket. Yetkili sermaye ODO kurucu belgelerinde belirtilen payı katılımcılar arasında bölünmüş. ALC borcun 2 türü vardır:

* Toplum kendisi Fonu miktarında;

* Toplumun her üyesi (mevduat göre).

- Şirket - kayıtlı sermaye topluma ilişkin katılımcıların haklarını belgeleyen bir maliyetle hisse eşit sayıda bölünür olduğu bir kuruluş. hissedarlar toplantısı - Ana yönetim organı. Her hissedar edinilen hisselerin sayısına orantılı olarak dağıtılır oy sayısı. Kar da hisse sayısına orantılı olarak bölünür. hisseleri sadece hissedarlara satılabilir hangi Anonim şirketler, açık aradı. hisse hissedarların izni olmadan satılamaz hangi anonim şirketleri kapalı denir.

Ticari kuruluşların Kayıt tescil otoriteleri gerçekleşir. Bu durumda, hesap kaydı özelikleri ve kuruluşlar yaratılmasına içine aldığınızdan emin olun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.