Uzmana sorun

Kod çözme barkod. yararlı bilgiler

Bu makale bilgilerinin kayıt basitleştirmek hangi neyi çözme barkod, açıklayacağız.

özel cihazlarla okunan Barkod denilen kodlanmış bilgiler. Bu pakete uygulanır, öyle görünüyor vuruş. barkod ürünlerinin bazı önemli parametreler hakkında bilgi kodlamak.

En yaygın EAN (Avrupa kodlama sistemi) ve Amerikan Evrensel Ürün Kodu UPC.

Nasıl bir barkod deşifre edilir? Aşağıda bu konuda daha fazla bilgi.

yapısı kodlanmış bilgi içermektedir:

- kökenli kod Ülke, genellikle iki ya da üç basamaklı bir;

- Üreticinin kod - dört ya da beş basamak - tüm ülke kodu uzunluğuna bağlıdır;

- daha beş numaraları - ürünün ismi , renk, ağırlık, boyut, ve tüketici özellikleri;

- Son sekiz basamak - barkod tarayıcı okuma doğruluğunu doğrulamak için kullanılır kontrolü.

Bazen lisansı altında malların serbest bırakılmasını ifade eder hakkı ">" konulu bir işaret yoktur.

Kod çözme barkod ürün hakkında önemli birçok bilgi sağlar.

Gerçek barkodu doğrulamak veya olmasın için, aşağıdaki hesaplamalar yapılmalıdır. Hatta zeminde bulunan tüm sayıları toplayın. Sonra üçe çıkan toplamı çarpın. sonucunu kaydetme, biz "X" diyoruz olacaktır.

tek alanda düzenlenmiş fazla katlanmış numaraları (ama referans numarası olmadan), bu miktar, daha önce elde edilen sayı, "X" ilave edilir. Sadece Z. Sonraki tabi çıktı miktarı, (biz onu «YZ» diyoruz), Of, basit bir eylemi gerçekleştirmek: 10- Z.

numara alındığını ise aynı sağlama barkod listelenen, madde otantik. Eşleşmezse, o zaman ürün yasaya uygun olmadan alındı.

Kod çözme barkod ürünleri, üretilen hangi ülke hakkında bilgi ortaya çıkarabilir kimlik numarasını şirketi ürünün adını.

Bu kodlama bilgileri tüm dünyadaki kullanılır. Yani, barkod türlerini düşünün.

En kolay barkod biri "5 2" dir. Dar - kendisi beş geniş ikisi hatları ve üçünü içeren de, sıfırdan dokuza numaralarını gösterir İşaretler.

herhangi bir veri taşıyan ve değildir strok arasındaki boşluklar genellikle boşluk genişliği, dar bar genişliğine eşittir. Bu kod, basamak ek olarak, karakterler içeriyor "start" ve "durdur". Onların görüntüde kullanılan Sadece üç vuruş, hangi iki geniş vardır. bilginin Boşluklar kodu Ayrık serisi "5 2" ayı, bu nedenle kolay baskı ve otomatik tek hata algıladı için yapmazlar.

Şu anda, malların barkod da çok renkli olabilir.

Kod "Codabar" ayrık semielementnym barkod olduğunu. Bu sıfırdan dokuza numaralarını içeren, işaretler "-" ve "+", "/", ":" 4 basamak "stop / start" ve dolar işareti "". bar "Codabar" Soldaki kod ve sağ sınırlı işaretlerdir. işareti dört inme ve üç boşluk gibi görünüyor.

Barkod "39" bu yüzden, çünkü karakterlerin görüntünün yapısının adlandırılır "3 ve 9" geniş olduğu dar dokuz üç unsurun (bir boşluk ve iki inme) - diğer altı. Bu kod yeterince güvenilir ve ne onun avantajını gösterir. Ayrıca, bu tür bir kod güvenilirliği karakterinde bir kontrol karakteri ekleyerek arttırılabilir.

Barkod ürün bilgilerini kaydetmek üzere bir yoludur.

Çeşitli bar-kodlama sistemine arasında özel bir yeri barkodu "93" alır. kod "39" gibi bilgi basamağı aynı seti ile, karakterlerin bir yüksek yoğunluklu bir görüntü sağlayabilir. "93" kodunda gösterilmiştir Kırk sekiz sembolleri. Kontrol işareti dört ve kod "39" kırk üç rakamını "stop / start" işaretleri içermektedir.

kodlamak için yeteneği ile yüz yirmi sekiz farklı karakter barkoda "128" adını ilişkili. Kod "128" - bir kontrolsüz ve sürekli kodu. Onun belirtileri üç bar ve üç boşluk içerir ve her uzunluk onbir modülleri olduğunu.

Biz dünya çapında yayılan barkodların bazı tür kabul var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.