FormasyonÖykü

Okulda katliam "Columbine" 20 Nisan 1999 - Eric Harris, Dylan Klibold, ölü ve yaralı listesi

Okulda ABD katliamının Modern tarihte, "Columbine" özel bir yer işgal eder. iki genç tarafından Katliamı, tüm ülkeyi sarstı. Bu olay ateşli silahların satın alınması için şiddet içeren video oyunları ve yetkilendirme hakkında bir kamuoyu tartışmasına yol açtı.

Harris ve Klibold

Okul "Columbine" Colorado ülke genelinde diğerleri eğitim kurumları binlerce farklı değildi. İşte son sınıfta arkadaşları Eric ve Dylan okudu. Onlar zor bir karakter ve garip alışkanlıkları farklıdır. Okullarda bir kitle katliamı hiç uğramadan sadece birkaç yıl içinde "Columbine" Öğrenciler nedeniyle vandalizm ve hırsızlık polis vardı.

yaşıtları ile çatışma gençler. Eric Harris çünkü bulunmuştur elinden depresyon vardır bir psikiyatriste gittim. Onun davranışı üzerinde olumsuz bir etki yaratabilir ilaçlar aldı. Arkadaş patlayıcı ve silahların üretimine ilişkin amatör videolar ortaya koydu Internet, bir blog vardı.

Plan atıcılar

20 Nisan 1999, Eric ve Dylan kendi okulunda bir patlama planlıyorlardı. Bu amaçla gizlice çeşitli bombaların üretim yapan birkaç ay boyunca var. Onların Plana göre okul kafeteryasında patlayıcı koymak ve sokağa gitmek zorunda kaldı. Bir kez fünye tetikleyen öğrenciler panik ve personel dışarı fırladı oklar ateş açmak zorunda kaldı. Bütün arkadaşlar beş yüz kişiye kadar öldürecek.

bombalar Eric ve Dylan zanaat üretildi, o zaman bir silah almak için, onların hile gitmek zorunda kaldı. atıcılar hiçbiri henüz rüştünü olmasaydı, bu yüzden bu Denver gitti için, tanıdık gövdeleri, satın almak istedi. O Harissa ve Klibolda planları hakkında hiçbir fikri yoktu.

saldırı Başlangıç

20 Nisan 1999 arkadaşlar onun okula geldi. Bunlar gizlice bomba fünye yüklü kafeterya, gitti, sonra hızla sokağa çıktı. Ancak, patlama belirlenen zamanda olmadı. İlk başta, Harris ve Klibold reasürans için birkaç dakika bekleyin karar verdi. hiçbir şey olmamış sonra ancak, onlar "B" planı üzerinde taşındı ve.

O ok arabasını silah alınmış olması yatıyordu ve katliam organize etmek sınıflarına gitti. Böylece okul, "Columbine" in katliamı başladı. Harris bir spor çantayı aldı edildiğinde, o derse gelmediniz neden sorulan bir okul arkadaşı tarafından karşılandı. Yerine arkadaşım Eric açık bir cevap ki: "Senden hoşlandım. Git buradan. Eve git. " Bir dakika içinde, bu adam ilk silah sesleri duyduk.

ilk öldürüldü

atıcılar ilk kurbanları okul önünde çim üzerinde oturuyordu çift oldu. O kerede kurşun yaralarının öldü ve onun arkadaşı daha sonra geçersiz hale geldi. Bundan sonra, oklar görüş alanında içinde bulunduğumuz adamları gelişigüzel ateş açtı. Yani üç arkadaş ciddi lise öğrencileri sadece onları oynamak karar verdik, kim yaralandı.

Gelecekte, okul, "Columbine" katliam onun içinde taşındı. Oklar bir yedek girişli binaya gitti. batı kanadında yakalanmış, bunlar koridorda olanları ateş etmeye başladı. Aşağıdaki hedefler yakın ofislerde oturmuş öğrencilerdi. öğretmenlerinden biri yakında 911'i temyiz polise olay hakkında öğrenilen kütüphaneye gitti. Okul kıyafeti gitti.

Polis olay yerinde olduğunu ve ne zaman Harissa Klibold binanın içinde idi. Subaylar açılan ateş ardından pencereden bir ok, fark edemedi. Ancak, kimsenin canı ve yaralanan olmadı.

kütüphanede katliam

Şu anda, arkadaşlar kütüphaneye gönderildi. Orada onlar en kişiyi öldürdü. Onların kurbanları 10 öğrenci vardı. Klibold Dylan ve arkadaşı odaya girdiğinde Hepsi masaların altına saklandı. Ancak, bu onları kurtarmadı. İşte ABD okul atıcılık, "Columbine" yenilgi mücadele edildi. Katiller kurbanlarına yakın geldi ve soğukkanlılıkla onları vurdu. Gençler onları Allah'a ölmek arzusu ve inanç hakkında zor sorular sorarak, yaralı ve korku yaşıtları ile uyuşmuş alay. Oklar açıkça kendilerini zevk. görgü tanıkları hayatta kalan anılarına göre, Klibold ve Harris sürekli gülüyor ve birbirleri ile pereshuchivalis.

Buna ek olarak, yoldaşlar kütüphanede doğrudan kullanmaya karar, karbonik bomba ile var. Bunlardan biri okul öğrenci sakladı masanın altında atıldı. Bazı kurbanlar için bir düzine çekimleri tarafından yapıldı. Yirmi dakika sonra, arkadaşlar kütüphanenin çıktığında, 12'den fazla kişi okul öldürüldü. Başka bir öğretmen kanadı ve bir süre sonra öldü. Bu nedenle, Klibold Harris 13 kişi sıyrılmıştır. ölü sayısı göründü medya birkaç saat trajediden sonra.

Arkadaş yemek odasına döndü

Hala durgun bomba orada tutulur yemek odası, aşağı ok. Görgü tanıkları arkadaşlarından birinin kütüphanesinde hala okulu havaya söylediğini hatırlattı. Anlaşılan o ki, nihayet burada saklanan patlayıcı tetiklemek için yemek odasına gitti. oda hayatlarının son dakikalarında adamlar kaydedilen gözetim kameraları çalıştı. Yoldaşlar bombayı patlatmak nasıl üzerinde şaşkın. Onunla bir vardı molotof kokteyli, okul saldırı hazırlığında garajda üretildi.

Harris o bombayı tuttu yerde bir şişe fırlattı. Arkadaş aceleyle patlama bekliyor, odadan çıktı. Bu olmadı, ama onun gücü ümit öğrencileri şekilde ölümcül değildi. Yangın kafeteryasında bombasından ateş topu çıkmasının ardından ortaya çıktığı, patlak Gözetleme kamera anı kaydedildi.

İntihar Harris ve Klibolda

Bu arada, tahliye dışındaki oklar binada bile önce yaralandı öğrenciler tarafından organize edildi. Polis eylem planı geliştirdi. olay yerinde özel kuvvetler geldi. durum hiç kimsenin okulda saldırganların tam sayısını bilen gerçeğiyle derinleştirdi edilmektedir. Başlangıçta onlar bir düzine insan katıldı organize bir terörist saldırı, uğraşmaktaydı polise düşündük.

arkadaşlar kafeterya terk ettiklerinde, yine üst katta gitti. Oradan sokakta vardı polisle son çatışmayı başladı. Arkadaş ya neredeyse boş kartuşları kadar ateş etti. Ardından ABD'de çekim, "Columbine" okul bitti, Harissa ve Klibold yan odada, intihar girdi.

istihkamcılar ve özel güçlerin işi

Gürültü okulda aşağı öldü sonra, polis yine fırtına karar verdi. özel kuvvetler ve istihkamcılar Orada gönderildi. Birkaç bombalar hareketsiz kalmıştır Son yapan kütüphane. Onlar yaralı tahliye engelledi beri ilk silahsızlandırıp cesetleri yapmak gerekliydi. Yakında istihkamcılar patlayıcılar ayrıca araba ergenlerde saklanır bildirdi. Onlardan da bertaraf ve başka hiç kimse yaralanmadı. Onları bütün mühimmat değil ile oklar aldığı ortaya çıktı. Arabada onlar patlayıcı ve mühimmat bulundu.

SWAT binasında iken Ancak, zaten oklarla bitmiş olduğu ortaya çıktı. Vücutları üst katta bir yanma odasında yan yana bulundu. Görünüşe göre, Eric Harris çöktü ve yangın yol açtı molotof kokteyli bıraktı. Bu duman detektörü alarmı kanıtladığı, gençlerin ölümünden sonra bir dakika tetikledi. İntihar ağzına ve kafasında ateş açtı. Onlar için ölüm ani oldu.

trajedi Anlamı

Birlikte atıcı ölenlerin sayısı adları ile 15 kişiyi kapsamaktadır. Şehirde kurbanlarının anısına bir anma kompleksi inşa etti. Az önce olanlar "Columbine" Okulda çekerken O zaman, bu ABD tarihindeki Bu durumda kurbanlarının sayısında üçüncü oldu. Biz eğitim kurumlarında katliamlar bahsediyoruz. Ancak, bu Colorado eyaleti uluslararası alanda tanınan haline gelmiştir durum böyledir.

Bunun nedeni daha sonra medyanın işiydi. Yakında okulun yakınında çeşitli televizyon kanalları ve gazetelere gazetecilere onlarca idi. Trajedi uluslararası toplumda çalmaya vurdu. Yani gazeteciler olağan il okulda olayda her Amerikalı'ya dikkatini çekti. Toplum soruşturma sonuçlarının sorumlu yetkilileri talep etti.

O Nisan günden beri dünyada "Columbine" bir okul olduğunu bilmek. 1999 bu trajedi ile ilişkili kitle bilinci kaldı. Kelime "Columbine" kanatlı hale geldi. Ne yazık ki, bu tür durumlarda, ABD'de eğitim kurumları çekim okullar ve üniversiteler tekrarlanması devam dahildir.

2007 yılında da benzer bir trajedi 33 kişinin ölümüne Virginia Polytechnic Institute, meydana geldi. Birkaç yıl sonra çekim ilkokul, duyuldu "Sandy Hook." Bu 28 kişi öldü.

Olayın araştırılması

Polis atıcılar isimlerini bilmek başladığında, evlerinde müfettişlere koştu. Onlar hayati deliller yok edilecek korktu. Bu olmadı. Kamu olayın ayrıntılarını bildirildi zaman soruşturma Ocak 2000 yılına kadar devam etti.

ABD'de bu noktaya kadar bu olanları popüler komplo farklı sürümleri olmuştur. Örneğin, ergenler okul, "Columbine" in katliamı organize dini fanatikler düşündü. Genel olarak 1999 değişik totaliter mezhepler ile bağlı skandallar doluydu.

kamu skandal

o Colorado'dan iki atıcılar yaşamlarının net ayrıntıları haline geldikten sonra birçok medya skandallar yaşandı. Müfettişler detaylı olarak bilgisayar oyunu Doom izlenimlerini anlatır Harris, bir günlük bulundu. Bu atıcı oyunda sayısız canavarlar ateş gerekir. Birçok Amerikalı şiddeti teşvik oyununu suçladılar.

Buna ek olarak, kamu gençler dinledi çeşitli gruplar eleştirdi. Özel taciz Almanya'dan Rammstein müzisyenleri yaşadı. Onlar sahnede kışkırtıcı maiyeti için biliniyordu. Buna ek olarak, kendi şarkılarının metinler genellikle şiddet, nefret ve hoşgörüsüzlük konuya değinmesi. Grubun üyeleri suçlamalarını reddederek atıcılar kınadı. Benzer bir kampanya Marilyn Manson karşı olmasına. Bu Amerikalı şarkıcı trajedinin nedenleri hakkında konuştuk basında, özel bir yayın hazırladı gerçeğiyle kutlandı. Buna ek olarak, müzisyen okulda olanlar için "Columbine" adanmış iki şarkı yazdım.

Ada ateşli silah satışı bir tartışma haline geldi. trajedi sonra, çeşitli devletler yasaklamak veya bu tür ticareti kısıtlayan yasalar var. ABD yasaları özellikleri bir numarası vardır. Bu konularda genel federal kurallar geçerli değildir. Her eyalet varlık yetki veya silahların satışını yasaklayan, kendi başına karar verir. Aynı kurallar vb ölüm cezasının düzenlenmesine ilişkin, vb. D.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.