SağlıkAlternatif tıp

Bacak varis Halk ilaçları. Geleneksel yemek tarifleri, ipuçları ve püf noktaları

Varisli damarlar esas bağ dokusunun zayıf, zorluk çıkışları ve güç valf eksikliğinin bir sonucu olarak, rektum ve ayak etkiler. Bu hastalık taşıma ve ağır nesnelerin kaldırılması, hem de uzun bir süre için kendi ayakları üzerinde olmakla ilgili ağır fiziksel aktiviteler kışkırtır. Buna ek olarak, hastalıkların ortaya çıkışı ve gelişimi sık kabızlık ile ilişkili. ağır rahim pelvis damarları sıkıştırır Bazı durumlarda, hastalık, hamilelik sırasında kendini gösterir. Bu yazıda bacak varis halk ilaçları hakkında size. Ama bundan önce, en bu hastalığın belirtileri nelerdir öğrenelim. Haydi başlayalım.

bacaklardaki varislere belirtileri

Bu ise hastalığı, damarlar onların elastikiyet, streç kaybeder ve "düğümleri" oluşturarak, bazı bölgelerde genişletmek. Bu genişletilmiş bölümleri akış hızı olarak tromboz gelişimine katkıda bulunan, yavaşlatılır. Viyana şeklini değiştirmek ve büyür. Diğerleri şişer Bazı yerlerde onlar "düğümleri" oluşturan, deri altında saydam. bacakların varis belirtileri olarak kendini gösteren yorgunluk şeklinde ve akşam şişme. Ve alt uzuv derisi üzerinde, mavimsi, kahverengi ve kahverengi lekeler belirir.

Açıkça tedavi hastalığın erken dönemlerinde daha etkilidir olacağı anlaşılmalıdır. Her şey çalıştırılırsa, bu sadece ameliyat yardımcı olabilir. Nedenle yakından sağlığını izlemek için gereklidir ve ilk belirtilerinde hemen harekete geçin. Ve bacak varis bu halk ilaçları size yardımcı olur.

küçük hindistan cevizi

Mükemmel kan dolaşımını uyarır. Ayrıca, bu somun damarların iltihabı azaltır. aşağıdaki gibi ondan bir ilaç hazırlayın: Bütün fındık bir rende üzerinde bir kahve değirmeni veya toprağa öğütülür. Daha sonra toz Elde üçte biri çay kaşığı kaynar su dökülmüş ve oda sıcaklığına kadar soğumaya bırakılır. Sonra, bal bir kaşık ekleyip 20 dakika ısrar ediyorlar. Ortaya çıkan suyu kahvaltıdan önce sabah içilir. Taze toz porsiyon hazırlamak için her gün çok önemlidir. Sonuçta, uçucu yağlar hızla erir ve içecek onun tıbbi özellikleri kaybeder.

varis merhemler

Bu hastalığın mükemmel bir yardım. bacaklarda varis merhemler bitkisel yağ göre hazırlanmıştır. İçerdiği Fakat giderek, zeytin yağı kullanılarak arakidonik asit. Erimiş hayvansal yağ karıştırmak için gerekli yoğunluğa bileşimini yapmak için. Ayrıca üretim işleminde tür bitkilerin kullanılması önerilir:

 • pelin;
 • Ahşap biti;
 • lahana;
 • kırlangıçotu;
 • Kalanchoe;
 • at kestanesi;
 • söğüt kabuğu.

Bu tür karışımlar hazırlamak çok kolaydır. Örneğin, temel bir merhem At kestanesi , 6 kuru meyve un haline öğütülür yağ 300 miligram ve doğranmış kestane çiçek 2 çorba kaşığı eklenir: gibi yapılır izler. Elde edilen karışım, yaklaşık 60 dakika süre ile bir buhar banyosu üzerinde ısıtıldı. Sonra çökelti çıkartılır, stand hayvansal yağ ekleyip karıştırın izin verdi. Burada, aslında, her şey hemen ayakları üzerinde varisli damarlar ile sonuçlanan merhem kullanabilirsiniz.

domates

Tedavi tüm, ama sadece yeşil domates uymuyor için. Nasıl bu durumda varis tedavisinde? Çok basit. Domates yarıya ve yanmaya başlayıncaya kadar damara posa yarıları birini takmak gerekir. Daha sonra domates bölümü alındı ve soğuk su ile yıkanır. Bundan sonra, bir ikinci ayak yarım uygulanması. Ve böylece dört kez yapılmalıdır. Üç hafta sonra, venöz düğümler solgunluğunu göreceksiniz.

lahana

Hatta eski zamanlarda, doktorlar hamilelik lahana yaprakları sırasında bacaklarda varis tedavi. Sonra bu aracın etkinliği nedenlerini açıklamak olamazdı. Şimdi de bilinmektedir lahana yaprakları iz elementler ve vitaminler çeşitli içerirler. Ve onlar hala varis tedavisi için kompres olarak kullanılmaya devam.

oklava ile dışarı atılırsa lahana yaprağı sıçramalar veya: İşte nasıl. Daha sonra, her iki taraftan bir yağ ile yağlanır ve hasta bölgeye uygulanır. Kilit levha geceleri bandaj gerekir. Ertesi gün, bütün prosedür tekrarlanır. Tedavinin toplam kurs - bir ay.

zencefil

Bu bitki kategorisine aittir "Dış ve iç kullanım için bacak varisli damarlar fonların." çay - İlk durumda bir kompres ve ikincisidir.

Bunu yapmak sıkıştır: ginger root balla karıştırılır ve 3-4 saat boyunca sorunlu bölgeler uygulanan zemin vardır. bacaklar sıcak battaniye yerleştirilmeli etkisini arttırmak için.

Zencefil çayı - bir araç değil sadece varisli damarlar önleme, aynı zamanda herhangi bir aşamada hastalığı tedavi için bir yol. Kökün küçük bir parça kesmek için gerekli olan kaynar su dökün ve yaklaşık 15 dakika bekletin: oldukça basit pişir. Çayın düzenli tüketimi kan dolaşımını normale sadece, ama aynı zamanda metabolizma üzerinde olumlu etkisi olacağını belirtmek gerekir. Bu nedenle, bu içecek aşırı kilolu kişiler için içmek çok önemlidir.

tentürler

Bu bacak varisli damarlar için çok popüler bir halk ilaçları değil. Yine de, onlar oldukça etkilidir. Tüm infüzyon ana unsur - bu votka. ayak cilde hasar varsa nedenle, tedavinin başka bir yöntemi denemelisiniz.

En etkili - Kalanchoe tentürü. Bazen karakafes veya beyaz akasya eklenir. Böyle bir ilaç hazırlama: Kalanchoe yaprakları ince doğranmış ve bir kavanoza yerleştirilir. Sonra votka dökün ve karanlık bir yerde iki hafta desteklemek. Hazır infüzyon üç ay boyunca günde iki kez ayakları sorunlu yerine ovuşturdu.

bacaklarında varisli damarlar gelen Elma sirkesi

Şu anda, en popüler ve bu hastalığı tedavi etmek için en iyi yollardan biridir. şey elma sirkesi 20'den fazla iz elementleri ve mineralleri gerekli gemiler de içermesidir. Ve tabii ki, vitamin C, B ve A

Bu ürünün düzenli kullanımı elde etmek sağlar:

 • dolaşımını artırmak;
 • Cildin tonunu yükseltmek;
 • ödem çıkarılması;
 • Damar duvarlarını güçlendirmek.

Ama ayakları üzerinde varisli damarlar gelen elma sirkesi taze sıkılmış meyve suyu yapılır doğal ürünün kullanılması durumunda sadece yardımcı olacaktır. Bazı vicdansız üreticileri bunu soymak olun. Bu sirke itibaren hiçbir faydası yoktur.

Nasıl tereyağı tedavi varisli damarlar?

merhem, tentür ve sirke ile birlikte aktif olarak temel yağlar kullanıyor. Çoğu zaman bu hint, keten tohumu, tminovoe, sarımsak, sandal ağacı ve diğerleri olduğunu. Yukarıda listelenen yağlar birine sahip Yani, eğer bacaklardaki varislere ne yapacağını? İki seçenek vardır:

 • Birkaç damla sıcak bir banyo eklendi. Akşamları her gün olmalıdır atın.
 • varisli bacaklar için masaj yaparken daha Birkaç damla krem (yağ) eklenir. Ortaya çıkan doku etkilenen bölgelerde nazik hareketlerle sürülür.

Yukarıdaki yağ kullanılarak, sadece kap duvarlarını güçlendirir, aynı zamanda bacak şişmesine kaldırır.

Bal, arı Podmore, propolis ve aliterapiya

bacak varis Bu ilaçlar uzun bir geçmişi oluşturur. Onların kompozisyon içine bakarsanız, hemen gayet açık bir fayda olur. Ancak bu ürünlerin hepsi metropolün sakinlerine mevcuttur.

İstisna baldır. Herhangi mağazada satın alınabilir. Nasıl varis davrandı? tuval, ince bir bal katmanı ve iltihaplı damarlar uygulanan üzerinde. Üst ekstremite plastik film ve bandaj ile sarılır. kompres ilk üç gün içinde, sırasıyla, iki, üç, dört saat uygulanır. Sonra bütün gece bırakılır. Tedavi süresi - iki ila üç hafta.

kartopu çiçeği

Eğer kadınların ayakları üzerinde varis tedavisinde nasıl bilmiyorum, biz bu dut denemek öneriyoruz. zencefil gibi, vitamin içecekleri veya kompres hazırlanması için kullanılır.

bal ile (- bal iki çorba kaşığı suyu 0.5 litre) ile karıştırıldı Viburnum suyu ilk durumunda. o günde dört kez (iki yemek kaşığı) iç. Tedavi süresi - 1,5 aydır.

hamuru durumuna bir kompres, çilek, zemin yapmak için, bir bez koymak ve bir bandaj ile sarılır olan, boğaz bölgeye uygulanır. Bu sargı bütün gece bırakmak daha iyidir.

kabak

Kabak - Birçok eser elementler ve vitaminler içeren faydalı bir ürün. varis tedavisi iç hamuru kullanmak gerekir için, tohumlarından ön serbest bırakır. Bu "kür" bacak sonra, sorunlu damarlar ile ovuşturdu sıcak bez sarılmış ve bir gece bekletin. Geri kalan hamur buzdolabında saklandıktan alınır. Tedavinin etkisi hemen görünmez, bu yüzden sabır değer.

McClure

varisli damarların tedavisi meyveden kullanılmaz için, kesin olmak gerekirse, O'na merhem yapmak. Bu, aşağıdaki gibi hazırlanır: bir cam kavanoz içinde 1.5 cm domuz yağı tabaka kalınlığı konur. Kesildikten meyve McClure dilimler üzerinde. tabaka yaklaşık 1 santimetre olması gerekir. kutuların tam dolum kadar böyle devam eder - Sonra tekrar, domuz yağı yoktur. Sonuncu domuz yağı sadece tabakası olduğu önemlidir. Bundan sonra, banka yavaş ateşte fırında veya buhar banyosunda koydu ve 24 saat geliyor. Ortaya çıkan merhem soğutmak ve günde sorun alanlarına birkaç kez ovmak izin verilir.

limon

Kadınlarda ayakları üzerinde varis tedavisinde nasıl bilenler, uzun zamandır bu harika meyve kullandı. Bu iç kompresleri ve şeklinde, harici olarak kullanılır. Bir aşağıdaki gibi kompres hazırlanması: dilimler halinde Yıkanmış limon kesim ve bandaj sabitleme, iltihaplı damarlar uygulayın. Gün boyu onu Aşınmış. Taze 2-3 değiştirildi Aynı limon kupalar anda.

Limon suyu kan damarlarını temizler ve elastikiyetini arttırır. Yani, bu narenciye bulmada zorluk damarları veya bunların oluşumunun engellenmesi isteyenler oldu bu kişilerin diyete dahil etmek gereklidir.

İşte varisli damarlar karşı geleneksel tıbbın en iyilerinden biridir: Altı limon sıkarak suyunu ve iki bal bardak, üç altın varak dudaklar ve ezilmiş sarımsak beş karanfil ile steklonnoy tencerede karıştırın. Oluşan karışım yedi gün boyunca karanlık bir yerde ısrar etmelisiniz. ilacı günde dört çay kaşığı içilir. Tedavi süresi - bir ay.

patates

kompres olarak varisli kullanılan bu bitkisel.

Çeşitli soyulmuş patates yumru kökleri, bir rende ile öğütülür ve etkilenen alan bir santimetrelik bir tabaka üzerine bindirilmektedir. Bütün bunlar patates suyu batırılmış sekiz kat tülbentten üstüne sarılır. Bu kompres dört saat uygulanır. Sadece taze yumrular yemek pişirmek için kullanmak önemlidir.

kil

Varislerin tedavisinde kil tüm çeşitlerinin ideal bir mavidir. Birçok uzman etkilenen damarlar üzerindeki etkilerini yüksek verim doğrulamaktadır. Tüm uygulamalar şeklinde kullanılan kil varis.

bir krem durum prosedürüne su ile seyreltildi kil uygulamak. Elde edilen doku, en azından iki saat için bir havlu ve yaşlı ile sarılmış iki santimetrik tabakanın problem alanlarında uygulanır. Daha sonra killi yıkanır. Tedavi süresi - günlük uygulamaların 1,5 aylık.

balıkyağı

Çoğu durumda, bu ağırlık azaltma ve metabolizma normalleşmesi için ağızdan alınır. Bu varisli damarlar başlıca nedenleridir - yavaş metabolizma ve obezite olduğu bilinmektedir. Ama balık yağı diğer kullanımları vardır.

bu, 1 oranında bir pürüzsüz kadar bal ile karıştırılır: 1. Ortaya çıkan merhem keten bez uygulanır ve bütün gece iltihaplı damarlar uygulanır.

Sonuç

Şimdi evde varisli bacak nasıl davranacağını biliyorum. Birçok kişi, normal olmalarını göz önünde bulundurarak, günün sonunda şişme ve yorgunluk, alt ekstremitelerde ağrı dikkat yoktur. Onları asimile etmeye gerek yoktur. Hastalığın belirtileri görmezden gelmek, bunun kurtulmak olamaz. Bu nedenle, bu makalede listelenen edildi bacaklar, içinde varisler için kullanılması halk ilaçları ilk belirtileri. Hiçbir etkisi yoksa, yetkili bir phlebologist başvurun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.