Uzmana sorun

Rusya'da bazı faaliyetlerin lisans ilişkin mevzuat

Her Değil etkinlik serbestçe yapılabilir. Bazı türler hukukun gereklerini karşılamak için, özel şartlar yerine getirildiği gerektirir. Dışında herhangi bir faaliyet belli girişme kayıtlı olması gerekir gerçeğinden iş türlerine daha da gerekli lisansları almaları gerektirir. On belli faaliyetlerin lisans biz özel eylemler öğrenirler. Özellikle, sayı yüz yirmi sekiz ile "faaliyetlerinin belirli türde lisans Açık" Kanun var, Rusya Devlet Duması Temmuz iki bin birinin on üçüncü benimsedi ve 2001 Ağustos sekizinci tarihinde yürürlüğe girmiştir. Kanun Madde Onyedi bir liste tanımlar lisans tabi faaliyetlerin. Bu makalede Toplam Yüz beş puan, bu yüzden lisans gerektiren iş faaliyetlerinin çeşitleri çok şey var. faaliyetlerin bu tür tipleri, örneğin, çalışmalarını içermektedir İçin

- tasarımı, imalat, bakım ve uçağın testi;

- yayma, bakım, servis, üretim ve kriptografik cihaz geliştirilmesi;

- geliştirme ve teknik koruma bilgilerle;

- askeri teçhizat ve silah ve benzeri ile.

faaliyetlerin belirli türde lisans üzerinde Mevzuat bankacılığı faaliyeti göstermek üzere izin almak zorunludur sağlamaktadır. Neden bunu? bankacılık sisteminin daha istikrarlı ve güvenilir hale getirmek için, alacaklıların menfaatlerini değil, aynı zamanda yatırımcıları sadece korumak için. Senden önce herhangi bir banka tüm işlemler açıkça dile edilecektir ticari kuruluş tarafından izin verilen gerekli ruhsatı almak için gerekli faaliyetleri başlar.

lisanslanması nedir bankacılık? Bu Kanun kapsamında özel bir ticari banka gidiyor, izin belirli işlemleri gerçekleştirmek için. Bu bankaların şubeleri bağımsız bir lisans gerekmez için burada Ama onlar bankanın lisansı altında ve yazılı olarak izni ile faaliyet göstermektedir.

Böylece, banka ticari kuruluşun Etkinlikler Bazı türleri Lisanslama Federal Yasası uyarınca başlangıçta aşağıdaki işlemleri için lisans almak gerekir:

- vatandaşlar ve (bunların mevduat alma) kuruluşların birikimi;

- Müşteri hesapları ve bunların yönetiminin açılması;

- faktoring ve kiralama;

- güvenli depolama sağlanması;

- Sorun ve platezhek ciro;

- Banka kartları ile hizmetleri;

- danışmanlık hizmetleri.

Buna ek olarak, bankacılık kurumları, para ödünç para çekmek riskler sorumludur.

Bankaların belirli faaliyetleri için lisansa ek olarak, halen Merkez Bankası'nın izin almanız gerekiyor. Bu işlemler şunlardır:

- Para değerleri ile çalışma;

- menkul konusu istemci adına dahil (özel) banka;

- diğer kuruluşların ilgili olarak yatırım faaliyeti;

- Sorun ve piyango dolaşımı;

- toplama hizmetleri ve diğer bazı işlemler.

Hiçbir banka arabuluculuk hizmetleri hariç üretim faaliyetleri ve klasik ticaret, sigorta yapmak için lisanslı edilecektir.

Merkez Bankası her koşulda ticari bir bankaya bir lisans verir:

- Tamamen sermayesini ödenmiş;

- gerekli ekipman ve teknoloji kullanılabilirliği;

- bankanın çalışmaları için uygun bir bina kullanılabilirliği;

- Yönetim Kurulu varlığı.

Merkez Bankası onayı yazılı gerektiren operasyonlar için, bir lisans kendisi elde etmek başlangıçta gerekli olan, gerekli düzenleyici sermaye var, Merkez Bankası, bankacılık işlemlerini yürütmek üzere mali yeterliliğini kanıtlamak için bir iş planı sunmaları ilgili birimleri ve Rusya Merkez Bankası gerekli diğer koşulları yerine getirmektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.