Spor ve SağlıkHokey

Sergei Makarov: atletik kariyer hokey oyuncusu

Bu olağanüstü hokey oyuncusu sonra, ancak, bu durum sonsuza dek giderilmiştir iyi Sovyet keskin nişancı olarak adlandırılan sekiz kez dünya şampiyonu olur. O kim? Tabii ki, Sovyet spor sadece büyük bir katkı yaptı Makarov Sergey Aleksandrovich. Bu ülkemizin gurur kaynağıdır. Onun hala iki kez Olimpiyat şampiyonu ünvanını taşıyan unutulmamalıdır. Ancak hepsi bu değil. Sergey Makarov Avrupa'nın en iyi hokey oyuncusu tanıdı, 1981 1982 dönemi için, bir altın kulübü verdi. Onun da Dünya Kupası'nda gol kralı olduğu söylenir ve bu kesinlikle doğrudur!

biyografi

Sergey Makarov Chelyabinsk önemli Urallar kentinde 19 Haziran 1958 tarihinde doğdu. spor gelecekteki hokey yıldızlı ciddi kardeşi var iken. Sergei hemen ortaya çıktı bu heyecan verici oyun için sevin. En kısa sürede o yürümeyi öğrendi olarak, ebeveynler konuşmaya başladı o hokey olduğunu.

diski - kardeşler bir topu kovalayan yaz aylarında tüm Boş zaman geçirdi ve kış öylesine uzakta değil evinden Makarov stadyumu idi. Kardeş Sergei yavaş yavaş oyunun temellerini öğretti ve beş yıl içinde çocuk iyi buz üzerinde tutuldu. çocuk hokey takımı 7 yaşındaki eski erkek aldı gerçeği ışığında, hâlâ ondan 1-2 yaş büyük akranlarıyla birlikte oynamak mümkün olduğunu. Tabii ki, bir hokey oyuncusu arka planı o zayıf görünüyordu ama gelecek onu önemli zaferler kazanmasına yardım gelecek sporcu bu eşitsiz kavgalar, mücadele ruhu geliştirdiler. diski olarak, her zaman son için mücadele etti.

Chelyabinsk Oyuncu "Traktör"

Zaman geçtikçe ve Sergei Makarov buzda sert eğitimden sonra yerel hokey takımı "Traktör" katılmaya bir teklif alır gibi. Çok yakında, antrenörler fark sadece 15 yaşında genç adam, Sovyet sporda parlak geleceği. Onlara göre, Sergei Makarov sadece profesyonel bazda hokey başa vardı ve onların beklentileri kadar yaşadı. Liseden mezun olduktan sonra sporun geleceğin yıldızı Fiziksel Kültür Chelyabinsk Enstitüsü öğrencisi oldu.

SSCB milli takım bir davet

Yakında, yetenekli bir çocuk Ural kendini milli hokey takımının akıl hocası görür Viktor Tikhonov. Onu katılmaya Makarov kardeşler davet ve onlar özellikle düşünmeyen, kabul etti. Yani Sergey Makarov Vladimir Krutov Igor Larionov, gibi böyle tanınmış sporcular ile aynı sahadaolmak oldu bulunuyor Vyacheslav Fetisov, Alexei Kasatonov.

Sovyet hokey oyuncuları Triumph

Yakında, 1978 yılında, Sovyet milli takım ve Helsinki'de gerçekleşen Finlandiya milli takım arasında bir dostluk maçı. Bu, dünyanın sporda SSCB'yi temsil bir ekibin Sergey Makarov ile ilk oyun oldu. Bu maçta o mükemmel bir eğitim göstermek ve hatta rakibin net bir gol başardı. Oyuncularımız nihayet zafer var. Birkaç gün sonra Tampere düşman içinde bile olsun istedim, ama işe yaramadı - Makarov tekrar attı. SSCB takımı bu maçta kazandı. Bundan sonra bizim hokey oyuncuları İsveç milli takımı yenmek ve çaba olmadan Prag'da gerçekleşti Dünya Kupası için başardı.

hokey oyuncuya Bu noktadan zafer geliyor. Sergei Makarov fotoğraflar görünür düzenli iyi bilinen yayınlar, örtü konu spor içinde ülke arasında Ruslar. Milli takımın bütün sezon buzda antrenörlere mükemmel bir oyun isabet mükemmel durumda. Challenge Kupası Kanadalılar, İsveçliler ve Finliler dahil NHL en güçlü oyuncularla, düellolar ile kapalı yüz için ekibi ile Buz hokeyi oyuncusu Kanada'ya gitmeye karar verir.

70'lerin başında ekibimiz sonradan "Çekoslovak laneti" olarak adlandırılan yapılarak ayrılmıştır bazı aksiliklere rağmen, "Kırmızı Makine" olarak anılacaktır edildi ve Sovyetler Birliği Kanada Kupası'nı, Challenge Kupasını kazanmak için, beş kez dünya şampiyonu altın almaya başardı.

Tabii ki, Sergei Makarov - hokey oyuncusu olan bir harfi. 1983, 1985, 1986 yılında, Dünya Kupası'nda o gol kralı olarak tanınan ve 1979 yılında oldu - En iyi keskin nişancı. Hala uzmanlar yenilmez tanınan "- - Larionov Makarov cool", Ve tabii ki, her hokey fan Sovyet dönemi harika üç biliyordu. İlk defa Sergey Makarov Edmonton 1981 yılında yapıldı maçı, bu ünlü üçlüsü oynadı. Dikkate değer 1986 yılında uluslararası turnuva SSCB bütün takım «All Stars» takım değiştirildi olması. Bu otuz yaşın altındaki genç adamlar, sporun yıldızlı haline nasıl.

Ne bir zafer kazanmasına yardımcı oldu?

Sergei Makarov - "hokey efsanesi" - zorlu rakiplere karşı maçları kazanabileceğini, o "Kırmızı Machine" parçası duyduğunda sadece titredi? Bu onun bir gündü, gazetecilere sordu. "Ben do not benzerine hamdolsun kendim. Oyunum değerlendirilmesi uzmanları ve spor analistler vermek zorunda. İki kez Olimpiyat şampiyonu dedi - Onların doğaçlama ve düşman" nin kapılarında alışılmadık durumlara neden başardık çünkü biz galip olduğunu düşünüyoruz.

Kritik anlarda Sovyet milli takımının Sergey Makarov hokey oyuncuları sayesinde zaferler kazanmak mümkün olduğunu belirtmek gerekir. CSKA Moskova için 1989 1978 döneminde, o 472 maç oynadı ve üç yüzden fazla kafaları attı.

yurtdışında Kariyer

Ülkenin, yeniden yapılanma çağında sonra birçok ünlü sporcu işsizdi, bu yüzden yurtdışında iş aramak zorunda kaldı. Bu istisna ve Sergei Makarov olduğu ortaya çıktı. Onun için hokey tüm hayatın anlamı oldu ve o bir oyuncu, "Calgary Flames" oldu okyanusun iki gitmeye karar verdi.

İlk sezonunda iyi nişancı attı ve "Calder Trophy" ödülünü kazandı - o iyi çaylak ligi olarak kazanılan ödül. ABD'de oynayan ilk kez Sergey Makarov rahatsızlık hissetti. "Calgary Flames" bir sezon sona erdikten sonra, onun yerli Chelyabinsk ve yerel ekibine "Traktör" yetiştirmek kardeşi yardım bütün yaz ziyaret etmeye karar verdi.

Sonra Sovyetler Birliği'nin dağılmasından , o "Calgary Flames" birkaç sezondur oynadığı ve "San Jose" ile sözleşme imzaladı, ancak yeni takımda önemli bir ilerleme elde değil. 1995 yılında İsviçreli kulübe "Fribourg-Gotteron" takımında oynayan ve daha sonra tekrar takım için oynamaya NHL döner "Dallas".

kariyerinin ardından

Bu spor ülkemizde geliştirdi ünlü hokey oyuncusu çok şey yapmıştır sır değil. Onun şerefine, bölüm profesyonel gol öğrenmek isteyen herkese açıktı. 2005 yılında Çelyabinsk hokey Sergey Makarov okulda kent yetkililerinin girişimiyle açıldı.

Şimdi de Amerikan Hokey Okulu'nda çocukları eğitmek için yardımcı iş devreye girer. Kaliforniya'daki ailesi ile birlikte yaşıyor. Bazen gazi turnuvaya katılmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.