İnsan Kaynakları Yönetimi

İş Kanunu'nun deneme süresi, çalışan bilmelidir

Çalışma Yasası'nın deneme süresi sadece iş akdinin imzalanması ile istihdam edilen işçilere atanabilir olduğunu hemen belirtmek gerekir. Diğer durumlarda, deneme süresi amacı yasalara aykırıdır. Her durumda, olarak İş Kanununda belirtti.

Bu durumda, bir iş alır iş sözleşmesi işçinin türüne olursa olsun, işveren İş Kanunu bir deneme süresi tayin edilebilir. İş Kanununa hükümlerine göre, çalışanın gereksinimleri Onları işe ve üretim (atanmış iş) koşulları ile işveren nitelik ve uyumluluğu doğrulamak mümkün olacaktır sağlamaktır.

Ancak, bu tür doğrulama dönemi amacı - bu zorunlu bir işlem değildir ve bu atanamaz. Aslında, oturum açarken iş sözleşmesini çalışan ve işvereni eserin tüm koşulları ortaya koyan arasında. Bu nedenle, kanuna göre, deneme süresi emek kod - iki taraf arasında karşılıklı anlaşma bir tür sözleşmeler girmek.

istihdam şartlı tahliye birkaç nokta. Ne zaman işe bir deneme süresi verilir olup olmadığını bağlı değildir dosyalama ve işçilerin istihdam edilebilirlik algoritması. çalışanların çalışma kayıt kartı, pasaport ve diğer gerekli belgeleri temin etmek, personel departmanına başvurması gerekir.

Ancak, bir çalışanın deneme sürecinin sonunda atanması, o bilgili ve yazılı olarak rıza edilecektir. Böyle bir anlaşma genellikle (işe cinsinden) randevu sırasına göre çalışanın imza şeklinde görünür. Bu arada, sipariş formu keyfi değil, hükümetin belli bir formu.

İş Kanunu'nun deneme süresinin sona ermesinden sonra, işveren bir çalışanın pozisyonuna uygunluğuna karar vermek zorundadır. Çalışan daha fazla çalışma için şirkette kalırsa, ayrı sipariş verilmiş değildir.

Herhangi bir nedenle işçi, ya işveren, onun görevden kararın gereklerine uygun değilse. Belirli bir çalışanın uymuyor neden Ancak yetkililer işveren önce mutlaka sebepleri bildirmelidir. İş Yasası, denetimli serbestlik, işten çıkarma - Herkes kendi gerektiğini kavramı. geçici veya mevsimlik iş sözleşmeleri imzalama özellikle Vicdansız işveren genellikle hileler her türlü kullanın. Birçok nedeniyle deneme süresinden sonra belirsiz iş sözleşmeleri üzerindeki işçilerin işten kağıt ve bürokrasiyi önlemek sözleşmenin farklı bir türünü yapmayı tercih. Onlar Belirli süreli iş sözleşmesi denir. Genellikle herhangi bir ek açıklama yapılmaksızın bu sürenin bitiminde bir çalışanın görevden sağlar 3 aya kadar oluşmaktadır.

işten ek olarak birçok işçi deneme süresinin uzatılması ile karşı karşıya olabilir. i ne kadar deneme süresi uzatmak ve tarafından miyim?

İş Kanununa göre, bir deneme süresi için maksimum süreyi ayarlayın. işçiler için bu süre bu dönemin işçi ve çalışanların üç ay eşit olabilir, diğer kategorilere, bir aydır. şirket bir birlik varsa, o zaman bir deneme süresi, altı aya kadar atayabilirsiniz. Ama böyle bir sözleşme birlik içinde ilgili makamlar ile mutabık olduğunu yapmak.

denetimli serbestlik kanunu artan ilişkin olarak diyor - deneme süresi iki yönetim girişimlerine, sözleşmenin imzalanmasından sonra veya işçinin talebi üzerine uzatılamaz. emek koduna göre deneme süresi artırabilir tek durum - işyeri çalışanı ile ilişkili sakatlık (veya benzeri geçerli nedenler) bir geçici devamsızlık. Bu durumda, deneme süresi işletmedeki işçi yokluğu sırasında eşit gün sayısına uzatılabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.