Spor ve SağlıkHokey

Blinov Viktor, Sovyet hokey oyuncusu

Viktor Nikolaevich Blinov - Sovyet hokey oyuncusu. 09/01/1945 doğumlu sayıları doling edildi Ne 09/07/1968 öldü. Kısacası Ne hayat. Ama vardı ne kadar parlak yaşamak ve ölümden sonra yaklaşık 50 yıldan beridir minnettar fanlar hatırlamak, böylece tarihte iz yapmak için!

Erken kariyer

1945 th - Blinov Viktor Zafer Yılı doğumlu. aile gelecekteki hokey oyuncusu yaşamış Omsk, ve ilk spor adımlarında alınmıştır. Evin yakınlarında bir buz pateni pisti olan "Dinamo" stadyumu, o ve arkadaşları ve tüm boş zamanını geçirdi.

Omsk "Spartacus"

16 yaşında, 1961 yılında, o Omsk hokey takımı başvurdu "Spartacus". Bir yıl sonra, Sovyet hokey liderlerinden birine karşı bir maçta ustaların yetişkin ekibi, içinde Blinov Viktor ilk - Moskova "Dinamo". Bu maçta berabere maçı biten Moskovalılar noktaları almaya başardı ana cesur. Hızlı, güçlü, büyük gücü savunma oyuncusu vardır, o acilen uzman ilgi gördü. "Omsk" hedefi yetenekli defans Özellikle unutulmaz inanılmaz güç çekim. ulusal şampiyonluk hokey Blinov ilk hedefi sekizinci maçında, Novokuznetsk "Metallurg" karşı oyunda scoreline atmak olabilir. "Omsk" 3 puanla bu oyunda bir zafer kazandı: 1'dir. Bu sezonda, genç savunma oyuncusu sadece 10 oyunları için kulüp için oynadı, ama önümüzdeki iki yıl içinde, o takımda vazgeçilmez bir oyuncu haline gelmiştir. Victor, Omsk "Spartacus" için oynayan 80 oyun 13 kez excel başardı. 1964 sezonunun sonuçların ardından, o onursal unvanı sahibi olur "SSCB Spor Master." Sibirya külçelerin Söylentiler ülke genelinde yayılmış. Genç hokey oyuncusu Moskova "Spartak" davetini aldığında

Moskova "Spartak"

Vsevolod Bobrov - "kırmızı-beyaz" efsane milli sporu koçluk yaparken. Mayorov kardeşler Viktor Zinger olarak daha sonra hokey yıldızlı savunduğu ekip, Vyacheslav Starshinov genç savunma oyuncusu kaybolmak yok. stadyumuna sürüler halinde Hayranları yükselen hokey yıldızı izlemek için. yetkisini tanımıyor musunuz, o pak ünlü kaleci attı. Onun güç hamle altında Rus hokey yıldızı yakalandı. onun yeni kulübü için ilk maçında Blinov Viktor hedeflerinden onun hesabını açtı. "Spartacus" performansının ilk yılında, o 5 gol attı. İkinci sezonunda şimdiden 7 kat rakip kaleciler sıkıntı olduğunu. Onu ve takımın zaferi 1967 yılında başladı. kulüp kazandı altın madalya hokeydeki SSCB şampiyonluk ve Victor ülke tıkanma iyi savunucusu haline geldi. sezonunda Moskova "Spartak" savunucularına bir çift - Alexei Makarov ve Viktor Blinov - Sovyetler Birliği'nin hokey dünyasını kendi sverhrezultativnoy hayrete düşürdü. Böylece ülkelerin her biri 'en iyi çekim guard' unvanını bölünmesi, rakip kaleye 17 gol attı. Güçlü, sert, iyi değer pateni ve çılgın bir döküm sahip: geleceğin mükemmel bir oyuncu kalitesini birleştiren yeni oluşumun savunucusu oldu. "Spartacus" Victor Blinov Üç kez - hokey yeni nesil - SSCB şampiyonluk gümüş ödül sahibi oldu. 4 yıldır, o Moskova "Spartak" 141 oyunları için oynadı ve 36 gol attı, ona bir servet aldı.

SSCB milli takım

Kanada'da karşı oynadığı maçta, ondokuz yaş milli takım Viktor Nikolayeviç yaptığı ilk yaptı. hokey ataları beri SSCB milli takımı için oynadı 32 oyun arasından 11 kez bir araya geldi. Milli takımın şeklinde tüm oyunlarda yılında 10 gol attı. Buz Hokeyi Dünya Şampiyonası ve 1968 Olimpiyat Oyunları kariyerinin doruk oldu. Olimpiyatlara, genç defans, kendini puanlama ve bir yardımcı kılmayı, kortta en iyilerinden biri haline gelmiştir: İsveç (2 3) karşı maçında. Turnuvanın Toplam Blinov Viktor 7 maçta 4 gol attı. Sovyet milli takımının gücünü tanıyan Batılı medyanın turnuvası öncesinde, henüz tahminleri hurma Kanadalılar verdiği unutulmamalıdır. Ve iyi bir nedenle: SSCB milli takım 5 puanla Kanadalı ekibin final maçında yenerek 1968 olimpiyatlarına ve Dünya Hokey Şampiyonası kazandı: 0.

Genç savunma oyuncusu harap istirahat,

Takım unvanı verildi bütün hokey oyuncuları gibi başarılı bir performans sonrası eve döndükten sonra "Onurlu Sporcu Usta." Yani, yirmi üç yıl boyunca, Victor tüm üst hokey uluslararası ve yerli ödüllerin sahibi olur. O onun popülaritesinin doruğunda. Oyuncu bir yıldızlı bir gelecek beklediğini gibiydi. Bir Olsam yazında tatil Omsk evinde 1968 Victor zor bir sezon iyi bir dinlenme olmasını istiyor. Sovyet hokey yükselen yıldızı dinlenmek öğrenmek için, birkaç seferde biliyorlardı. Sovyet zamanlarda, toplum içinde kirli çamaşırları yıkamak için kabul edilmedi. Bu nedenle, taraftarların çok ve bunların idolü uzun şişenin bağımlısı olduğunu bilmiyordum. hokey oyuncunun arkadaşlarına göre, bu zararlı alışkanlığı o gün, bir ayakkabıcı olarak çalışan babası, öğretilen votka satın almak için mağazaya genç oğlunu gönderdi. Tamamen kortta kendini vererek o tam programına rahatlatıcı tatile bir hokey sahası olduğunu. yurttaşlarını sürekli içme birkaç hafta işini yapmış. O bir kalp krizi geçirdi. Bir ambulans çağırın vermedi ve o Moskova Blinov döndüğünde kimse bunu biliyordu.

Olimpiyat şampiyonu Ölüm

Geri erken Temmuz ayında Moskova, Viktor sağlık muayenesinden geçer. Belki de kalp hastalığı cardiogram yapılmış, doktorlar bulduk. Ama savunma oyuncusu, görünüşe göre, o takımdan ayrılabileceğini vermedi korkusuyla. spor ve alkol çöküyor birleştirilmesiyle bile sağlıklı bir vücut. o kader gününde, 9 Temmuz 1968, yorucu egzersiz direnemeyen bir eğitim oturumu sırasında, kalp sonsuza kadar genç ve parlak bir oyuncu durdurdu. Onun özverili oyun, takımı adına tam güç veren, o sevgi ve taraftarların saygısını kazandı.

Viktor Blinov anısına Turnuvası

Omsk, Olimpiyat şampiyonu doğduğu, 1987 yılından beri Vladimir Blinov anısına her yıl sezon öncesi turnuvası düzenledi. hokey yıldızının şerefine Omsk kentinde Spor ve Konser Kompleksi denir. Karmaşık seti sporcu anıtın girişinde. Viktor Nikolaevich Blinov Rus hokey şöhret listesine dahil. Moskova'da Sovyet hokey Vagankovsky mezarlığın en yetenekli savunucularından gömüldü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.