Spor ve SağlıkHokey

Mayk Modano - NHL efsanesi

Mayk Modano NHL ve Ekibi ABD'de olağanüstü bir oyuncu. Kariyeri boyunca, 21 sezon geçirdi. hayatının forvet çoğu bir kulüpte geçirdi. NHL tarihinde hiçbir Mayk Modano daha Amerikan daha etkilidir. Bu oyuncu her zaman sakin ama ısrarlı ile ayırt edilmiştir.

Profesyonel kariyerinin Başlangıç

Moda kulübünde oynamaya başladı "Minnesota Kuzey Yıldız." Zaten ilk başta bu genç forvet yeteneğini görebiliyordu. Hatta "Calder Trophy" ödülü için bir rakip oldu. Ama ligin yönetim kupayı vermeye karar Sergeyu Makarovu. sezon boyunca, ekip "Minnesota Kuzey Yıldız" kazanmak için yakındı "kupayı". Ama finalde onlar oynarken dahil olan Pittsburgh gelen yıldız takımı kaybetti Mario Lemieux. Sezonda 1992-1993 Mayk Modano ilk NHL All-Star'da oynamak için bir davet aldı.

Teksas'a Hareketli

Aynı yıl takımda Texas'a taşındı ve yeni bir isim "Dallas Stars" var. Her birinin Modano sezonun yüksek etkinlik göstermiştir. sezon başarı için bekleyen oyuncunun 1998-1999 yılında. Hayatında ilk defa bu ünlü hokey oyuncusu Stanley Kupası'nı kazandı. Mayk Modano Daha bu kupayı kazandı. "Dallas Stars" Her ne kadar önümüzdeki yıl zafer yakındı. Ama sonuçta mücadelede, hala, "New Jersey" kaybetti. Mike takımdan ayrılması hakkında söylediği sonra. Herkes kalmasını istedim, ama moda kulübü değiştirmeye belirlendi.

ekibi, "Detroit Red Wings" için oyun

büyük talep "Dallas Stars" oyuncudan emekli olduktan sonra. Birçok kulüp ekibi bu hokey oyuncusu almak istedim. Ama o "Detroit Red Wings" seçti. Bu hokey oyuncusu ardından kariyerinin tamamlanmasını söyledi. site "Detroit Red Wings" o efsanevi forveti çünkü bir bilek yaralanma kariyerini tamamlar bildirildi.

Dallas dön

Karara göre, "Dallas Stars" kulüp yönetimi Modano ev sahibi takım kariyerine sona erdi. Sözleşme gün onunla imzalandı. Yönetim forvet saygı ve sevgiyi göstermek için bunu yaptı. Hemen bir basın toplantısında sözleşme imzaladıktan sonra bu büyük forvet resmi olarak başarılı bir kariyer tamamlandığını duyurdu.

Milli takımın Performanslar

Onun hokey kariyeri boyunca Mayk Modano kaliteli oyun gösterdi. Düzenli ABD ekibine çağrılır olduğunu bu nedenle şaşırtıcı değildir. 1991 yılında Kanada Kupası'nda ülkesi için oynadı. ABD'den bir ekip büyük bir hokey turnuvası gösterdi. Ama finalde, bu takım Kanada'dan bir takıma kaybetti. 1996 yılında, başarı için bekleyen uluslararası ekibi ile Modano. Dünya Kupası'nda azından onlar Kanada'nın milli takımının finalde dövüldü. 2004 yılında Dünya Şampiyonası'nda, takım Çek Cumhuriyeti karşı çeyrek finalde yenildi. Dünya Şampiyonası yanısıra, Mayk Modano sıklıkla Olimpiyat Oyunları'nda prestijli uluslararası hokey turnuvasında katılmak üzere davet edildi. Ancak ABD takımın başarısı elde edememiştir. Sadece 2002 yılında o finale çıktı. Ancak ABD takımı Kanada'yı takım kaybetti yoktur. 2010 yılında Modano son maçına çıktı. Fanlar onu takımda kalmak istedik. Yönetim ona yeni sözleşme önerdi. Ama kulübü değiştirmeye karar verdi.

Profesyonel bir kariyer bitiminden sonra Yaşam

Bir kariyerinden sonra Mayk Modano restoran işinde uğraşan. Buna ek olarak, ünlü forvet ekibi, "Allen Burada Amerika" eş sahibi oldu. 2013 yılında, eski geri Dallas kulübe merkez iletmek ve VIP sponsorlarla çalışmak için bir danışman olarak çalışmaya başladı. Belki yakın gelecekte Mike kulübünün teknik kadronun girer.

atlet Merit

Mayk Modano - Ulusal Hokey Ligi birden fazla ödül kazandı hokey oyuncusu. O sayısız kulüp kayıtlarını sahibi. 2014 yılında, bir oyuncu kira tonozlar jersey, altında büyüdü "Dallas". Yanı sıra numarası 9 şekli sonsuza kadar uzaklaştırılmıştır olarak. Yani, bu kulübün oyuncuları kimse bu sayının altında resmi oyuna gelecek. 2014 yılında, bu olağanüstü atlet Hockey Hall of Fame seçildi. Bu yüzden hokey tarihine geçti.

Kişisel yaşam atlet

5 yıl içinde moda aktris Willa Ford ile evliydi. Ama sonra onların güçlü birlik çöktü. Mayk Modano golfçü Allison Makiletti çıkmaya başladı. 2013 yılında, çifti bir düğün oynadı. Şimdi efsanevi atlet 2 çocuk sahibidir. Onların eğitim yapan ve en sevdikleri kulübün yaşama katılırlar. Fanlar her zaman çocukları ile podyumda eski oyuncuya görmekten mutluyuz.

kulüp, "Dallas Stars" hayranları hep bu oyunu olağanüstü bir oyuncu hatırlar. Uzun bir süredir, Mayk Modano yaptığı kulüp sadık oldu. O kupa bir çok Dallas'lı kulüp ile kazandı. Fanlar bu oyuncu "Sihirbazı" diyoruz. Her zaman sert böyle seçkin oyuncuların kariyerlerini bitince. Dallas'tan Fanlar merkez forvet oyununu görmek için tekrar öldürür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.