Spor ve SağlıkHokey

Gomolyako Sergey - Başarılı bir hokey oyuncusu

Ülkemiz zengin hokey geçmişi vardır. Birçok büyük sporcu Rus ekipleri tarafından getirildi. Bunlardan biri Gomolyako Sergey Yurevich olduğunu.

hokey kariyerini başlat

Sergey doğdu ve Ufa büyüdü. O ilk yerel çocuk spor okulunda buz üzerinde durduğunu yoktu. İlk antrenörler V. P. Dergach ve babası Yu. P. Gomolyako idi. Yani baba çocuklarının spor gelişim sürecinde önemli bir rol oynamıştır. O sıkı çalışma ve disiplin alışık hokey Sergey temellerini, öğretti. Gomolyako Sergey Yurevich baba sıklıkla pisti izin vermeyecek, görevi kötüye onu cezalandırdı söyledi. Bu noktada, o çok üzüldü, ama her zaman bir çıkış yolu buldum. hokey torbasını toplama şu anda ve onunla Sergey Gomolyako ikinci kat gecekondu daireler atladı. kış uzun sürüklenir olduğu için, sağlığa zarar verme riski yok oldu. Uzakta değil evden genç Sergei Gomolyako onların serbest zaman büyük miktarda harcanan hangi ZhEKe bir buz pateni pisti oldu. Eve döndükten sonra babasının azarladı hiç. Yani o eğitim ve karışıklık olmadığını anladı.

Profesyonel kariyerinin Başlangıç

Sergei yılında Yurevich hayat ciddi değişiklikler meydana geldi. Babası Chelyabinskdünyanın lise sporlarında antrenör görevine davet edildi. Birlikte onunla ve bütün ailesini taşındı. Gomolyako Sergey o zamanki SSCB ilk lig şampiyonluğu oynadığı 16 yaşından, birinci takımın "Metallurg" için geldi. Bir yıl sonra Gennady ve Valery Tsegurova Belorusova girişimiyle Çelyabinsk "Traktör" taşındı. Gomolyako Sergei başlangıçta sevdikleri "Metallurg" ayrılmak istemiyordu. o takımda atmosfer ve oyun onun tarzını sevdim beri. Ama Tsegurov ve Belousov kararlıydılar ve Gomolyako Sergei nihayet "Traktör" taşındı.

takımda Rolü "Traktör"

Başlangıçta, "Traktör" Gomolyako merkezi forvet olarak oynadı. Sonra Belousov koç savunma eylemi onu serbest bırakmaya karar ve kanat oyuncusu pozisyonuna geçti. Saldırının alanında, Sergei hala merkezi fonksiyonlarını gerçekleştiren, uzak kuruş olarak kaldı. Ama geri savunmada, o merkez Andrey Kudinov yol vererek kenara çekildi. Uzun "Tractor" hayranları anısına kalacaktır Karpov, Gomolyako, Varitsky - Belousov sonra en efsanevi üç toplamak başardı. 22 anda, Gomolyako muazzam liderlik ve özveri gösterdi. Bunun için o ödüllendirildi. Böyle genç bir yaşta onun takımın kaptanı oldu.

"Metallurg" Dön

1995 yılında, Belousov ve birçok oyuncu "Traktör" bıraktı. Aralarında da Sergei oldu. O henüz doğru çözüm olduğunu nasıl fark etmemiş. döndükten sonra "Metallurg" onun profesyonel kariyerinde onun için en parlak zamanını ortaya çıktı. Sergey ve ekibi altın, Rusya şampiyonluk Milli Kupası'nı kazandı ve Euroleague şampiyonu oldu.

Sergei hızlı hokey oyuncusu değildi. Başlıca avantajları güç ve sopa bulundurma vardır. Hokey uzmanlar plastik ile ellerini adını verdi. O doğru bir geçerler karmaşık ortağı vermek ve hedefe doğru ve güçlü çekim uygulamak için, herhangi bir tayini kabul herhangi diski üzerinde alabilir. Nedeniyle güç mücadelesinde büyük ağırlık ve geniş boy Sergey rahat hissedecekleri, rakibi korkarak değil.

Milli takımın Kariyer

milli takımının Uzmanları başlangıçta bu genç yetenekli hokey oyuncusu dikkate alınmıştır. 1987 yılında, Gennady Tsegurova koç davetlisi Sergey ve Gomolyako Tertyshniy SSCB genç ekibine katıldı. Ama altın ilk uluslararası turnuva kazanmak mümkün değildir. SSCB genç takımın Finliler kaybetti ve İsveç ile bağladılar. Sonuç olarak, SSCB genç takımın bronz madalya kazandı. hokey oyuncusu en unutulmaz etkinliklerinden biri 1889 yılında gerçekleşti Anchorage şampiyona, ülkesinin gençlik ekibi için oyundu. takımın bir parçası Grave Alexander, gibi geleceğin yıldızlarını özellikli gibi Pavel Bure, Sergei Zubov ve Sergei Fedorov. süperstarlarından kadar bol Arasında Gomolyako Sergei iyi hokey gösterdi. Dünya Kupası finallerinde milli takım Kanadalı ekip savaşmış ve 7 puanla kazandı: 2.

NHL gelen faiz

Gençlik Dünya Şampiyonası Sergey büyük bir oyun Ulusal Hokey Ligi ilgilenmeye başladı sonra oldu. 1989 yılında, ekibi "Calgary Flames" dokuzuncu turda seçim onu seçti. Sergey Gomolyako (hokey) buz üzerinde ve hayatta hem oldukça dikkatliydi. O sakince haberleri kabul etti. Zihinsel karmaşık Amerikan koleksiyonları için hazırlık başladı, ama kader başka türlü karar. "Traktör" dayalı bir futbol maçı sırasında o bacağını kırdı ve eğitim kampına atmayı başaramadı.

emeklilik

Ciddi bir yaralanma sonrasında Gomolyako 34 yıl kariyerine son vermeye karar. Ama sonra takıma geri almak için karar verdi. O bütün yaz hazırlanmış, ancak buz üzerinde o vida takılı olduğu deri tutunur ortaya çıktı. Bundan sonra, doktorlar kuvvetle büyük hokey döndükten unutmak için tavsiye etti. Ama Sergey tamamlanmasından sonra hokey kalmaya karar verdi, ama şimdi o koçluk faaliyetleri master başladı. Uzun bir süre ben Moskova Vityaz eğitici biriydi ve daha sonra ekip, "motorcudan" Urallar'dan döndü.

Bu hokey oyuncuları ise çok sağlam biyografi olmuştur. Sergey Gomolyako işlerini ve istikrarlı oyun Sovyet hokey tarihini girdi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.