SağlıkMüstahzarlar

Hazırlık "Mucosolvan®" kuru öksürük: kılavuzuna

Kuru öksürük genellikle soğuk ile endişeli adamı musallat. Bu belirti olabilir sadece uzman gerçek deşifre. Bağımsız rahatsızlığın nedeni neredeyse imkansızdır belirler.

Şimdi eczane zincirleri patolojiyi tedavi edebilir ilaçların çeşitli satın alabilirsiniz. Bunlardan biri "Lasolvan" dir. Ne zaman kuru öksürük genellikle reçete edilir. Ilacın uygun bir formu seçmek için ve sağ dozunu ayarlamak önemlidir. Bugünün makalede düzgün kuru öksürükle aracı "Lasolvan" kullanmak söyleyecektir.

Hastalığın belirtisi

kuru öksürükle "Lasolvan" kullanmadan önce bir doktora danışmalısınız. Bu belirti çeşitli patolojilere gösterebilir. Ve her durumda ilacı kullanmak gerekir. bronşit, pnömoni: En yaygın kuru öksürük, alt solunum yolu enfeksiyonlu hastalıkların görünür. Bu bir semptom astım belirtisi, kistik fibroz olabilir aynı zamanda. Öksürük gibi üzerine influenza, farenjit, larinjit, ve benzeri gibi hastalıklara eşlik eder. Bu sigara içenlerde gırtlak ve solunum sisteminin habis tümörlerde meydana gelir. Gördüğünüz gibi, kuru öksürük nedenleri çok olabilir. çay yaprakları okumak için değil ve bir uzmana danışın gidin boşuna ilaç kullanmamaya.

ilacı göz atın

ilaç uygulamadan önce onun talimatlarına aşina olmalıdır. İlaç secretomotoric, balgam söktürücü vardır ve balgam etkisi sıvılaşmasıdır soyut devletler. İç kullanım ilacın sonra mukusun viskozitesini azaltır ve epitel performansını artırır. Ekspektoran ilaç reflü, bu şekilde çok hızlı balgam bronş ayrılmış ve solunum yolu vasıtası ile çıktı olarak tahrik etmektedir. Ana bileşen burada Ambroksol davranır.

Bu durumlarda, etkili "Lasolvan":

 • bakteriyel ve viral lezyonlar bronşlara neden kuru öksürük;
 • pnömoni iken;
 • astım ve kistik fibroz;
 • kronik obstrüktif akciğer hastalığının tedavisinde kullanılabilir.

kuru öksürük farenjit veya larinitom kaynaklanan eğer ilaç reçete etmeyin. Ayrıca, gebelik ve emzirme, böbrek yetmezliği sırasında ilacı kullanmayın. Bize ilaç formları neler olduğu ve bu tedavi etmek için nasıl kullanıldığını görelim.

bir çocukta kuru öksürükle "Lasolvan" a şurup

en yaygın olarak reçete bir sıvı biçiminde küçük çocuklar anlamına gelir. Çoğu çocuk kendi başlarına öksürük olamaz. Bunu yaparken, onlar "Lasolvan" desteğine sahip. 5 ml süspansiyon başına aktif bileşen 15 ya da 30 mg: iki doz mevcuttur ilaç. Ne zaman kuru öksürük manuel aşağıdaki miktarlarda Çocuğunuz ilaç veriyoruz önerir:

 • 15 mg hazırlanması daha az 2 yıla kadar (2 doz halinde bölünür);
 • 2 ila 7,5 mg ile üç kez alınır 6 ilaç;
 • 12 yıl 15 mg fazla günde üç kere ile kullanılmaktadır;
 • 12 yaş ve yetişkin dozu günde 90 mg (üç doz) denk gelir.

ilaç bu tür tartışılmaz avantajı ise tatlı tadı. Çocuklar kolayca ilaç alabilir. Devam uyuşturucu kullandıktan sonra yaklaşık yarım saat sonra başlar.

Tabletlerin kullanımı ile ilgili talimatlar

(Kuru Öksürük için) Tabletler "Lasolvan" el 12 yıl ve yetişkin hastaların sonra çocukların kullanılmasını önermektedir. 6 yaşına kadar çocuklar için ilaç bu formu kullanmak kontrendike. Standart Doz: (bir tablet eşdeğeri) ambroksol 30 mg, günde üç kez. Şiddetli hastalık doz iki katına, ama sadece bir doktor edilebilir. İstenmeyen ancak 6 ila 12 yaşındaki çocuklar için ilaç verilmesi yasaklanmıştır. Bu durumda, söz konusu tablet iki parçaya bölünmesi gerekmektedir. Yarım hap günde üç kez şu şekildedir: Dozaj olacaktır.

Tabletlerin ilacın süresi hastalığın bağlıdır. Örneğin, bronşit çare 5-7 gün süreyle reçete. Pnömoni Tedavi 7-10 gün sürer. kistik fibroz tıbbında uzun süre kullanılabilir. Su ile yemeklerden sonra ilaç alın.

kuru öksürükle Soluma "Lazolvanom": temel kurallar

kuru öksürük için bir etkili aracı "Mucosolvan®" çözümdür. O içeride alınabilir unutulmamalıdır. Eğer bir inhaler varsa Ama, böyle bir terapi daha etkili olacaktır. ilaç aygıtları her türlü uygundur. İlacın dozu, hastanın yaşına uygun olarak tespit edilir. İnhale, 1 ila 3 defa, günde yapılır. İlacın bir mililitre - 25 damla. Bu ekran aktif madde 7.5 mg içerir. "Mucosolvan®" zorunlu olarak tek bir sodyum klorür çözeltisi birinin bir oranda karıştırılmalıdır. ilave olarak (örneğin, "Flomax" ya da "Pulmicort") bronş genişlemesini kolaylaştırmak için maddeler belirlenmiş ise, o zaman inhalasyon arasında 15 dakika ara yapmak gerekir. aşağıdaki gibi kuru öksürük "Mucosolvan®" kullanımı olacaktır:

 • soluma yoluyla iki kez 6 yıl günde küçük çocuklar 25 damla 2-3 kez büyütme ile içeriye doğru 15 ambroksol mg ya da;
 • inhalasyon 1-2 kez, aktif bileşen 15-22,5 mg hacim içinde gerçekleştirilmiştir ya da 2 mi günde üç kez çözeltisi mideye 6 yıl sonra;
 • yetişkin hastalar 30 mg (4 mi) günde üç kez bir 2 mililitre hacminde veya sindirim bir sabah ve akşam inhalasyon çözeltisi verildi.

inhaler kullanılarak uygulanan ilacın etkisi, birkaç dakika içinde belirtilmektedir. yatmadan önce prosedür için önerilmez. Maskenin her manipülasyonu sonra ve dezenfekte etmek tedavinin sonunda temizlenecek önemlidir.

emme için pastiller: Uygulama

o pastilleri emme söz konusu olduğunda, bir kuru öksürükle "Lasolvan" mümkün mü? Aşağıdaki gerçeğine dikkat etmelidir, bu tip ürünün kullanırken: Her pastil bunların bileşimi fruktoz içerir. Sık sık kalıtsal Bu bileşen, alerjim var, o zaman ilaç bu tip geri çevrilebilir. Bir tablet ambroksol 15 mg içerir. Değil 6 yıla kadar çocuklar için ilaç atanmış.

12 yaşın altındaki çocuklar için dozaj günde üç kez 1 tablet kalmıştır. Yetişkin 2 Lozenges üç kez büyütme alabilir. İlaç, tamamen çözülünceye kadar ağızda erir. Bu "Lasolvan" diğer formları ile kombine edilmemelidir.

özetlemek gerekirse

bilgilerden uyuşturucu "Lasolvan" öksürük tedavisi için etkili bir ilaç olduğu sonucuna varabiliriz. Genellikle antibiyotiklere virüs bileşikleri ile birleştirilir, bronşlar ve hormonal ilaçların genişletilmesi için araçlar. Eğer kuru öksürük muzdarip, bir doktora ihtiyacım ve birlikte ilacın en uygun şekli seçin. Bir acil şifalar!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.