SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Karaciğer hastalığı, nasıl başa

Karaciğer bütün insan vücudundaki en büyük organı çağrılabilir. Bu vücut yaşayamaz onsuz fonksiyonel görevleri çok sayıda suçlanıyor. Karaciğer toksinleri ve safra özel salgılanmasını ayırır, biyolojik olarak aktif maddelerin grubu sentezler ve net bir şekilde, insan vücudunun enerji dengesini korur.

Ayrıca önemli karaciğer ve kırmızı kan hücreleri kadar kazık doğdu ve kan süzülür olduğu bir gerçektir. Bu, insan ve hayati sağlık konuda önemli olduğunu nefes yediğimiz her şeyin karaciğeri yapar. İnsan bağışıklık sistemi vücudun tüm metabolik süreçlerde yer alır sürekli karaciğer kontrolü altındadır. çok önemli bir organdır ve potansiyel sorunlar ve hastalıkların farkında esastır - Karaciğer çıkıyor. Sonuçta, karaciğerin hatta küçük arıza insan sağlığı üzerinde inanılmaz büyük etkiye yol yapabiliyor.

Karaciğer hastalığı, fotoğraflar ve isimler tıbbi

- Birincil kanseri.
- Karaciğer yetmezliği.
- Gimohromatoz.
- siroz.
- Hepatolentiküler distrofi.
- Hepatit farklı türleri.
- yağlanma.
- Banti sendromu.

Karaciğer hastalığı, nedenleri

- büyük miktarlarda içme alkol.
- Hepatit ve diğer viral hastalıklar.
- Zayıf bağışıklık sistemi.
- Vücutta Metabolizma bozuklukları.
- Bazı kalıtsal hastalıklar.
-Toksicheskie maddeler, bazı ilaçlar.
- pankreas ve safra kesesi, diğer hastalıklar, sendromlar iltihabı.

Karaciğer ve diğer faktörleri zarar verebilecek her şeyi listelemek olmayacak, ama biz güvenle bunlardan en yaygın söyleyebiliriz - yanlış yiyecek. insanlar yemek veya gibi, tam tersine, vitaminler ve diğer besinlerin diyete dahil etmek değil, çok nadir bulunmaktadır.

alkolizm

Bu ciddi bir karaciğer hastalığı provoke, özellikle ülkemizde, diğer yaygın nedenidir. 12 yıl, alkollü içeceklerin kullanımını - 10 arasındaki uzun vadeli sorunlara, var. Ortaya çıkan hastalık steatoz, siroz, alkolik hepatit. yağlı dejenerasyon, 2-4 hafta sonra alkol bıraktıktan sonra, bağımsız bir şekilde gerçekleşir - hastalığının erken ölçüde.

Alkolik hepatit halsizlik, bulantı ve kusma, kilo kaybı, sarılık, neden sağ üst kadranda ağrı. Vücut sıkı ve boyutu artmıştır. son aşama - fonksiyon bozukluğu vardır işaretlenmiş siroz adı verilen bir karaciğer hastalığı, kansere yakalanma olasılığı yüksektir. alkol tedavi karaciğer hastalığı, örneğin tam reddi, esas fosfolipidler ve kortikosteroidler ve geç evre hastalık kullanımı içerir organ nakli.

erkekler için karaciğer hastalığı kışkırtır saf etanol ortalama günlük doz, kadınlar için 40-80 g - 20 üzerinde alkolün bir ml etanol, yaklaşık 0.79 g içeren oldu. Bu nedenle, alkol alışkanlıkları, uygun bir diyet ve reçete yazma doktora sıkı sıkıya bağlı kalmanın reddi ve hastalığın önlenmesi ve bağımlılıktan kurtarmak için bir yol olur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.