Uzmana sorun

Onların ispolzovvaniya etkinliğinin bir göstergesi olarak aktif karlılığı

varlıkları ile belirli bir etkileşim ile ilişkili herhangi bir iş faaliyetleri. Buna dayanarak, bu işbirliğinin etkinliği özellikle dikkat çekicidir olduğunu söyleyebiliriz. Çeşitli göstergeler şu veya bu şekilde verimliliği için başka bir skor olduğunu vardır. Ancak, doğrudan mali sonuç ile ilişkilidir en basit ve doğrudan yöntem, kar marjı belirlemektir. Bu varlıklar ve bazı diğer ilgili göstergelerin getiri oranını hesaplamak için nasıl, biz daha ayrıntılı olarak tartışacağız.

Genel olarak, için kenar tespit hesaplanan farkla miktarına bölünmesiyle gerekli kar göstergesi. Bu nedenle, aktif oranı ile dönüş varlıkların değeri atfedilebilen kar olarak hesaplanır. Bu gösterge özelliğinin rublesi değerinin her birinin içinden oluşturulan kar miktarını yansıtan özelliğinin kullanılması şirketin (varlıkları), etkinliğini yansıtır.

Bu indeks hesaplanırken değerler dikkate alınmalıdır neyi odaklanmalıdır. Bir problem olduğunu yeterince büyük "aralık" mevcut kazanç performanstır. sadece birinde kar ve zarar hesabına dört farklı kar marjları vardır! Ancak, katsayı ROA oldukça yaygın bir göstergedir, bu nedenle onun hesaplama zamanki net kar ne zaman kullanabileceğini. Buna ek olarak, hesaplama dayalı olabilir vergi öncesi kar. Bu göstergeyi kullanarak hesaplamalar bize vergi tedavisinde fark ile, birbirleriyle ve işletmenin organizasyonu ile karşılaştırmanızı sağlar.

Belirli zorluklar da ortaya çıkabilecek olan ile payda açın. Bunlar da mali sonucun göstergeler, yani kar ve varlıkları, yani varlıklar farklı raporlarda sunulmaktadır gerçeği ile bağlantılıdır. Kar oluşturulan ve belirli bir süre için saklanan, ancak varlıkların değeri sadece belirli bir tarihte bilançosunda tanınır. Bu onların değerinin döneminde belirli bir şekilde değiştirilebilir ve bu değişiklikler doğru varlıkların getiri oranını hesaplamak için dikkate alınması gerektiği anlamına gelir. Bu durumda en iyi kararı analiz dönemi için varlıkların değerinin ortalama değerine dayalı hesaplama inşaat olacak. İyi Az, ancak daha basit döneminin sonunda mülkiyetin değerini kullanmaktır. Bu şekildeki bir hesaplamanın daha az kesin olmasına rağmen, içinde belirli bir mantık: dönemin sonunda, değeri değişime uğramıştır.

özelliği tüm değer kârlılığını belirlemeye ek olarak, ayrı ayrı katsayısı karlılığı hesaplanabilir mevcut varlık ve sabit varlıklar. Onların hesaplama aynı şekilde yapılır. Hesaplanan endeks bağlı mevcut veya duran varlıkların değeri, - diğer bir deyişle, net kar miktarında kullanılan pay ve payda olarak. Karlılık daha kesin tanımlanmış her iki göstergelerin durumunda da, döneminde mülkün ortalama değerinin hesaplamasına dahil edilmesi gerektiği açıktır.

biz bakacağız son rakam, katsayısı denir yatırım getirisi. Bu olanak etkinliğini değerlendirmek varlığın edinimi yatırımların. Bu faktörünün hesaplanması daha önce tartışılan oldukça farklıdır. Ayrıca bölünmesi ile belirlenir, ancak hesaplanmasında kullanılan değerler oldukça farklıdır edilir. pay varlığın mülkiyeti elde edilen tüm geliri koymak gerekmektedir. Bu gelir bunlardan toplamı kar ve satın alma ve satış fiyatı arasındaki farkı getirdi olduğunu. Sonra bu gelir edinimi harcandığını miktara atıfta bulunulmasını gerektirir. Bu rakamın belirli varlıkların türü değil, aynı zamanda tam olarak geçerli değildir sadece biri olabilir bekleyin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.