FormasyonÖykü

Yunan hoplitlerin: zırh, fotoğraf. Yunan hoplitlerin kimlerdir?

Gelen antik Sparta sakinleri önemsiz güçlerin bu tür kabul beri süvari o çok az oldu. Ana güç piyade (hoplitlerin) idi. Onların silah ağır kalkan, kılıç ve uzun mızrağın oluşuyordu.

Yunan hoplitlerin, bu kim?

Antik dünyanın tarihi neredeyse tamamen silahlı çatışma ve acımasız savaşlar oluşan bir sır değil. Her Devlet kendi verimli bir orduya sahip gayret eder ve Yunanistan istisna değildi. ağır silahlı piyadeler - askerlerine toplu hoplitlerin idi. Önce eski Sparta ordusu ortaya çıktı. Yunan hoplitlerin, aslında, bir asker-vatandaş ve yaşadığı şehir-devlet, hizmet vermektedir.

O zaman, askerlik her erkeğin görevidir oldu. Bu nedenle, herhangi bir vatandaş toplantılar kaçınılmaz bir toplama dönüştü ya zaten onların gazileri hizmet etmiş, hatta o zaman askerlere hizmet. Ücretsiz politikanın her vatandaş, er ya da geç hoplitlerin haline geldiği ortaya çıktı.

Ben ağır silahlı piyade, VII yüzyıldan başlayarak söylemek ve bir sonraki dört yüzyıl boyunca, savaş hakim olmalıdır. O babası önce olduğu bilinmektedir Aleksandra Makedonskogo, Kral Philip II, hoplitlerin klasik falanksta temelini oluşturuyordu.

Eski Yunan'da, piyade birkaç taktik birimleri bölündü. Salgın hastalıklar yüksekti, o zaman da, daha küçük birimlere ayrıldı, dalyaraklar. Chiefs, komutanlar morami denilen polemarch ve emiciler - kaptanları.

silâhlar

Yunan hoplitlerin hep onu Argive kalkanları veya ASPIS ile taşıdı. Bu yuvarlak bir şekle sahiptir ve en fazla 8 kg tartılır. Ilginç bir gerçeği nedeniyle aşırı kilo kurullarını atma askerlerin ilk şey uçuş sırasında, bu yüzden ASPIS kaybı herhangi Hoplite için utanç verici olarak kabul edildi olmasıdır. Onlar kavga sırasında vücudu kapsayacak şekilde sadece kullanıldı, ancak aynı zamanda yaralı veya ölü yoldaşlarını yerleştirildi hangi bir sedye olarak.

Tarihçiler genellikle "kalkan ya da üzerinde" Bu Rum kıyafeti ile meşhur sözünden kökenini ilişkilendirmek. ASPIS çoğunlukla dış demir veya bronz levha yontma oldu ahşap bir çerçeve oluşuyordu, ama içte - deriyle kaplı. Bir savaşçı bir el geçer rahat kolları vardı. bir ters bükümle eğri kılıç - doğrudan kısa devre veya mahayry - hoplitlerin ana silah Xiphos edildi. Üç metrelik cirit atma - Buna ek olarak, yine aşınma ve ksistony gerekiyor.

silahların üretimi

Başlangıçta, hükümet asker ve silah güvenliği umursamıyor bile tam üniforma maliyeti pahalı (gümüş yaklaşık 30 adet) her ne kadar, her Yunan hoplit (MÖ 5. yüzyıl. E.) kendi imkanlarıyla donatmak zorunda oldu Buna göre bir yasa çıkardı. Bu miktar, uzman bir kişinin aylık geliri karşılaştırılabilir. Genellikle çok pahalı silahlar miras.

Bu arada, eski Yunan'da üretim politikasında ağırlıklı gelişti, ama küçük köylerde, diğer yerlerden ithal edilmektedir. Atina'da Perikles'in Zamanla bu üretim panoları yapan oldukça büyük atölye, çalıştı. Belki de antik Yunanistan'da büyük ölçekli üretim oldu. Bu yaklaşık 120 köle ve serbest vatandaşların yeterli sayıda kullanmaktadır.

Zırh Yunan hoplit

Başlangıçta, askerler başlarına İliryalı kask veya bowling giydi. Bunlar tunçtan yapılmış ve at kılından kret süslenmiştir. Bunlar VII VI için kullanılmıştır. MÖ. e., onlar Korint yerini uğrayana kadar. Yeni kasklar tamamen kapalı idi ve gözler ve ağız için sadece delikler vardı. Savaş dışında genellikle başın arkasına kaydırılır. Daha sonra hala açık ve kulakları sol chalcidian kask vardı. II. MÖ. e. heykel naschechnikami ve siperliği ile tamamlanmaktadır nispeten küçük sırtı ile - en popüler Trakyalı vardır.

savaşçı gövde ön ve arka anatomik göğüs korumalı - gippotoraks. Çoğu zaman, o yaklaşık 1 yetenek (yaklaşık 34 kg) ağırlığında, ancak bazı askerler zırhlı ve iki kat daha ağırdı. keten zırh denilen linothorax - Zamanla gippotoraks giderek daha kolay bir seçenek yerini almaya başladı.

korunmuş ve diğer vücut parçaları bulundu. Böylece, Yunan hoplitlerin Greaves giyerlerdi - knimidami ve Bracers içinde V ortasına kadar kullanılmıştır. MÖ. e. Bu gerçeğin ispatı çok sayıda arkeolojik üzerinde bilim adamları tarafından keşfedilen buluntular, Peleponnes yarımada. Yunan Hoplite (aşağıda gösterilmiştir geminin fotoğraf fragmanı) başka düşmana karşı kollarını nerede savaştığını Birçok amforalar ve diğer ev eşyaları resmi sık vsrechalis.

orduda Dönüşüm

VII-V. MÖ. e. ağırlıklandırma Hoplite zırh reform gerçekleştirildi. Büyük olasılıkla o dönemde Sparta ordusu sadece 8 veba oluşuyordu gibi, bu tür önlemler, askerin hayatını kurtarmak için atılmıştır ve biraz daha bin 4 aşıyor. Askerler.

Bununla birlikte, içinde V ortasından itibaren. MÖ. e. Yunan askerleri kıyafeti kolaylaştırdı: keten zırh anatomik breastplate zorlamak başladı. Neredeyse tamamen kayboldu ve Bracers. nedeni birliklerinin yapımında değişiklikti. Daha yoğun ve derin hale gelmiştir ve birimlerde asker sayısı ikiye katlandı. Her 144 savaşçı - Spartan güçlerin Sadece sayı değişmedi. Nedeniyle daha seyrek grevleri doğrama binada değişiklikleri, bu nedenle askerlerin eline kopmuş olma riskine maruz değildir. Şimdi giderek silah delici kullanılmış, bu nedenle bir mızrak 3 ila 6 metre uzadı. , Ayak askerler falankslarda temelini oluşturmuştur - Yani Yunan hoplitlerin sarissoforov dönüşmeye başladı.

gelenekler

Normalde, Spartalılar dolunay yürüyüş edildi ve ondan önce kendi cetvel her zaman onların şansa kurban sunulur. Ordu her zaman şimdi feda yürüyen yangınları yakıt için gerekli olan Sparta alınan yangın, taşıdı. Ayrıca, bir görüntü ile alındı ve Disouri benimsemiştir. Onlar silah arkadaşlarının içinde kardeşçe birliğini şahsında ve Spartan savaşçılar için ideal.

Yunan ordusu kamp hemen hemen her zaman dairesel şekle sahip ve iyi helotlar tarafından korunuyor. Ben Spartalıların kampanyalar sırasında çok akıllıca giyinmiş söylemeliyim. Bunun yerine kaba kumaş olağan pelerin onlar mor kıyafetler, ancak bunun yerine parklar giydi - Temizlenmiş silah parlamaya. savaş girme, asker tatil için hazırlanıyor gibi çelenk giydi.

Ordunun yapısı

asker sadece Yunan hoplitlerin idi. savaşta Spartalılar yardımcı peltasts ve kalemşörleri, kimiz, size öğreneceksiniz. Yunanlılar tamamen yararsız süvarileri kabul yana, atlar genellikle sadece savaş alanına zengin savaşçı taşınması için kullanılmaktadır. Bu nedenle, o günlerde, ağır piyade (hoplitlerin) ek olarak, bu yoksul vatandaşların ve köle oluşan hala ve hafif. Onun köle varlığına rağmen ikincisi, kendi efendilerine sadık yeterince güvenilir insanlardı.

Her hoplit mutlaka ekipman koymak için ona yardım bir köle vardı. mücadele olarak köle. birkaç düzine kil veya 40 cm taş çekirdekleri çapına sahip bir bez torba ile giyilen kalemşörleri edildi da bunlar özel kemer köprüsü bir yoğunlaşma sağlanır vardı. Bu sapan oldu. Onun ustalıkla başının üzerinde hızla döndü ve ardından bırakın. çekirdek gövdesinin açık bölgelerinde ciddi yaralanmalara maruz bırakma, yüksek hızda çıkardı ve düşman önüne gelmiştir.

atıcılar

hafif piyade denilen Peltasts cirit ile silahlı. Onlar silah ve zırh Hoplite edinme fırsatı yoktu yoksul vatandaşlar, çağrılan numarasından alınmıştır. Bunlardan bazıları tarafından kent için bir kıyafet satın olur.

Peltasts yaklaşık 15 m mesafeye silahlarını attı. Düşman yakın geliyordu kadar kısa sürede sadece birkaç yararlanmak için zaman var gibi onlar, dart büyük bir arz gerek yoktu. Ben bir silah olarak dart zor prodelyvat herhangi koruyucu manipülasyon yaparak, içinde sıkışmış düşmanın kalkanı içine alma gibi bir ok çok daha tehlikeli olduğunu söylemeliyim.

Fiziksel uygunluk ve eğitim

Bilindiği gibi, Yunan hoplitlerin - neredeyse hareketi sırasında düzeni sağlamak olabilecek bir milis ve dövüş sanatları hatta beceri soru değildi. Tabii ki, biz bu ücretsiz vatandaşların fiziksel egzersiz çeşit meşgul edilmiştir varsayabiliriz, ama sürekli özellikle daha olgun bir yaşa ulaştıktan sonra, vücudunu iyileştirmeye çalışmak ve hatta köylüler fırsat ne de enerjimiz vardı.

Başka bir şey Spartalılar. Çocukluğundan beri, her biri savaş sanatını öğretti. Onlar kavga bildiğini ve bunun haklı gururunu. Spartan hoplitlerin mükemmel onları flütistler yardım değil, aynı zamanda yetkin yakın mücadele etti, ne hattı tutmak biliyordu sadece. Neredeyse antik dünyanın en iyi savaşçı idi.

300 Spartalı

Biz Yunan Hoplite oynarken ana rolü düşman kuvvetlerinin kendi şehirlerini korumak için olduğunu kesin olarak söyleyebiliriz. 480 BC. e. - Pers büyük bir kral, Serhas'ın ordusu boğazı geçip başkasının topraklarını işgal bir kez. Yunanistan kendini savunmak zorunda kaldı. Onun müttefik ordu aralarında Sparta idi, on şehirlerden gönderilen birimler hoplitlerin oluşuyordu. iç düşmanın daha da ilerlemesine önlemek için, Yunanlılar Thermopylae dar geçirilmesini engellemek için çalıştı. İki gün boyunca onlar kazanmak için herhangi bir şans vermedi, Perslerin üstün güçleri, ancak baypas savunanlara düşman birliklerini harcanan yerel halk, birinin ihaneti yenmek başardı. Ancak hızı da düşmana teslim edilir Thebans ve Thespians, - Bütün Yunan ordusu üç yüz Spartalı ve iki diğer gruplar hariç çekildi.

Spartalılar onlar savaşı kazanmak etmeyeceğini biliyordum ama hukuk ve onur çekilmeye izin verilmedi. Opuntskuyu Locris ve Boeotia, Pers ordusunu geçmek zorunda geçtiği - İşte Thermopylae de, onların topraklarını savundular. Cesur hoplitlerin çekilmek ve eşit olmayan savaş sahip öldü vermedi.

Zaman kaçınılmaz ileriye çalışır ama tarih yine düşmanlardan topraklarını savunmak Sparta ve cesur askerlerinin serbest şehrin varlığına reddedilemez kanıtlar korunur. Onların kahramanlığı hala birçok kişi tarafından takdir edilir ve ünlü yönetmenler onlar hakkında filmler çekilecek. Buna ek olarak, neredeyse bir hatıra bölümü var herhangi mağaza, ben olağanüstü güzel kıyafeti Yunan Hoplite oldukça gerçekçi rakam en az olduğuna eminim.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.