Uzmana sorun

Gün ışığı

Doğal aydınlatma - bir kişi için en uygun, bir şeyler ya da diğer binalara yapım ona tercih vermek gerekir böylece. Çalışma nedenle konsantrasyon ve göz yorgunluğu farklı bir seviyede ihtiyaç karmaşıklık farklı düzeylerde gerçekleştirdi. Bu bağlamda, bina ve tesislerin tasarımı doğal ışık tarafından geliştirilen standartlara göre yönlendirilmelidir. Bu rakamlar hijyen gereklerine uygun olarak kanunla düzenlenir örgütleri, kurum ve işletmelerde uyulması gereken. Doğal aydınlatma suni ve rahat hissetmek ve sağlıklı kalmak daire ve işyerlerinin sakinlerine hakkı olmalıdır. Optimal ışık kaynağıdır güneş ışığı.

Doğal aydınlatma normu

En uygun olarak kabul edilir pencere açıklığı boyutu kendi, zemin alanının en az onda biri değildir ki. Perde ve jaluzi aydınlatma binaları azaltmak akılda, yüzden sadece kesinlikle gerekli onları kullanmak tavsiye edilir edilmelidir. Böyle pencereler, döşeme, tavan, bu nedenle bu faktör olarak sebebiyle yansıtıcı yüzeylerin gerçekleştirmek mümkün tam derinliğe Doğal aydınlatma tesisleri de dikkate alınmalıdır. ışığı doğrudan güneş ışığı nüfuz etmeyen odalar sağlamak amacıyla, özel prizma ışını kırarak içeri doğrudan güneş ışığına kullandı.

Kaba doğal ışık 40lk ve% 1,33 doğal ışık miktarı oranı (KEO) olmalıdır zaman; 80lk ve KEO 2.66 =% - ortalama doğruluk ne Doğru çalışma için - 150 lux ve KEO 5 =%; çok hassas olarak - ve 300lk KEO 10 =%. pencereleri kuzeye bakan eğer Bu gibi durumlarda, açık renklerde geniş bir alana ve lekeli zemin, duvar ve tavanların açıklıkları yüksek yükselterek, parlaklık artırmak mümkündür.

kombine aydınlatma

Doğal optimum kabul edilir olsa da, bu yüzden sağlanan çoğu zaman yeterlidir yapay aydınlatma binanın.

Öyle:

  • Ortak (odalarda düzgün aydınlatılmış yüzey üzerine yerleştirilmiş olmasını aynı aydınlatma ile donatılmıştır);
  • Birleştirilen (toplam ve görev fenerler).

Bir modern bir bina ile bir camlı yan yılında gündüz kullanımı doğal ışık ve yapay olarak aynı zaman (kombine). Iki türün birbirleriyle uyum içinde olduklarını önemlidir. Bu amaçla, yapay aydınlatma kullanımının floresan lambalar gibi.

sera aydınlatma

Bitkilerin gelişmesi için ana faktördür fotosentez işlemi. Bu etkiler büyüme ve verim. Işık - Bir fotosentez için enerji kaynağı, yani bir sera inşa en etkin dikkate doğal ışık almak optimal bunu düzenlemek için gerektiğinde. Genellikle, bu oda kardinal noktaları aydınlatmaktadır - batıdan doğuya doğru.

Ama bu oranda değil sadece Galiçya nasıl etkiler. Kaplama koşulu da önemli bir rol oynamaktadır. kaplamanın saydamlığı üzerinde kullanılan malzemenin kalitesi, kirlenme ve işlem derecesini etkiler. Temizlik ve yıkama prosedürü tercihen sonbahar ve ilkbaharda gerçekleştirilir.

Binanın opak unsurları örtmemeleri böylece sera içinde bitkiler yerleştirilmelidir. Sera alanı İçinde tüm opak parçaları (örneğin, rafları) o, beyaz renkte boya ilave aydınlatma oluşturmak için tavsiye edilir. Sen yansıtıcı ekranlar, demir çarşaf, aynalar, yüz tanzim pencereleri kullanabilirsiniz.

Işık seven bitkiler kışın yeterince doğal ışık olmayabilir, bu nedenle suni tarafından desteklenmiş olmalıdır. dolmalık biber, marul, domates, salatalık ve diğer bitkilerin fide yetiştirme zaman aydınlatma 10 saat boyunca iyi olmalı. Bu doğrultuda enjeksiyon floresan lambalar bu do not ısı yukarı ve yükleyebilirsiniz.BREAKBREAKDevam yerleştirilen yakın bitkiler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.