Uzmana sorun

Şamdanlar: analizinin kombinasyonları, uygulama özellikleri, çeşitleri

Mum grafikleri (ve burada, tabii ki, akılda Japon buji yoktu) düzenli çubuk grafikler aynı verilere dayanan, ancak aksi görünüyor edilir. Onların bileşenleri seçilen herhangi bir zaman dönemi için ticaret dönemi ve kapanış fiyatının yanı sıra maksimum ve minimum fiyatları açıyoruz - haftalık, günlük veya gün içi.

şamdanı kullanma

Başlangıç ve son oranlar seviyeleri arasındaki oran vücut diyagramı oluşturur. ikincisi fiyat ilkinden daha düşük ise, o zaman vücut, siyah boyanmıştır. Aksi takdirde, beyazdır. Bu fiyatlar mum analizi kullanılarak analizcileri için önemlidir.

Aşağı Fiyat hareketi yukarı ve gölge denir. Yüksek ve düşük fiyatlar ve mum vücut arasındaki mesafe, gölgeler uzun veya kısa olabilir ne kadar büyük bağlı.

Teknik analiz Mum grafiği yavaşlama pazar eğilimi ya da dönüşün ya öneriyor. Farklı türde ters kalıpları arasında bir ilişki olduğunu anlamak önemlidir. Örneğin, analiz "boğa" ya da "ayı" kabzalı mum gün kilit geri dönüş trendini öngörüyor.

Traders kolayca diğer ticari araçları ile kombine edilebilir farklı, ama basit fiyat desen, yatırımcılara davranışını göstermektedir çünkü, mumlarla çalışmak ister. Grafikler zaman gecikmeden analiz edilebilir ve pazar açılış fiyatı, minimum, maksimum arasındaki ilişkinin tarafından izlenebilir ve her mum kapatın.

Sıkça Fibonacci ticaret araçları ile de şamdanlar kombinasyonunu gözlemledi. İlgilenen okuyucu ayrıntılı olarak anlatan bir çok kitap bulabilirsiniz.

"Çekiç" ve "Hung"

Japon Mum desenler uzun bir gölge varsa "çekiç" olarak adlandırılan ve küçük vücut (siyah veya beyaz), yakın günlük yükseğe yerleştirilmiştir. aşağı yönlü seyrini sonunda, "Çekiç" bir sinyal "boğa" dönüş olarak kabul edilir.

Bu rakamlar yeterince uzun gölge olmalıdır. İdeal olarak, vücudun üç katı uzunluğudur. Uzun gölge piyasa fiyatı ticaret günün sonunda kurtarıldı sonra açıldıktan sonra çok keskin bir düşüş ve bize göstermektedir. ilk ve son fiyat küçük olacaktır grafikte mumun vücutta sonuçlanan birbirine yakın yerleştirilmelidir.

bir yükseliş sonunda aynı modeli "asılmış" denir. Bu rakam aynı zamanda yayılma bir göstergesidir. Piyasa fiyatı önümüzdeki birkaç gün içinde "asılan" asgari fiyatın altında işlem görüyor zaman satılık Mum sinyalleri ortaya çıkmaktadır. Hatta bazen daha güvenli Bunu sağlamak için, kapanış kadar beklemek.

"Boğa" ve "ayı" kavrama

Bu şamdanlar olduğumuz, bu tür ( "boğa") veya yüksek ( "ayı") çok düşüktür açılış fiyatı. uzun gövde, trendin daha muhtemel bir ters.

Uzun boyunca ertesi günün ilk fiyat, muhtemelen olduğunda piyasa yukarı gidecek. Ertesi gün o düşükse Öte yandan, tüccarlar pazar azalmaya devam edecektir bekleyebilirsiniz.

"Pencere" ( "boşluklar")

Japonya'da denir olarak "Windows" veya "boşluklar" teknik analizde önemli bir kavramdır. Mevcut fiyat önceki kapanış fiyatının açılış uymuyor yani. E. bir boşluk var olduğunda, bu aralıkta hiçbir fiyat ve işlem hacmi olduğu anlamına gelir.

Yukarıdaki Açıklık meydana birinci ucu üzerinde ikinci günün ilk fiyat. Aksine, kasanın alt boşluğu yukarıda olduğunda. , Windows fiyatlarındaki azalma ile bir direniş hattı olarak hareket ve büyüme destekleyebilir. Genellikle fiyatları bir aradan sonra doldurun ve sonra değiştirmek yönünü ve pencere yönünde hareketine devam eder çalışıyoruz.

"İki karga yükselen"

İki kısa siyah mumlar ardından üst kısmında "Boşluk", bir kuzgun andıran "ayı" rakamdır. büyüyen pazar bir "pencere" ile açılır, ancak yeni yüksekler muhafaza edilemez ve pazar siyah mum kurmakta olduğunu ortaya çıkar. Üçüncü oturumda yeni bir yüksek olan daha "ayı" resim çiziyor ve henüz başka yakın onları tutmak için girişimde başarısız oldu. Ertesi gün, fiyatlar yüksekliğe ulaşmak dönmeyecek Eğer biri bunları düşmeye beklenebilir.

"Üç Siyah Kargalar"

rakam bir öncekinin her bünyesinde açılış fiyatları düşen üç ardışık siyah mum oluşur. uzun vadede ya da yüksek fiyatlara bir artış varsa pazarın düşüş diyor. Bir sonraki mumun her açılış fiyatı bir önceki kapanış fiyatı ile aynı olduğunda seçeneği karşılar. Aynı üç karga denilen ve "boğa" piyasası özellikle güçlü gösterir edilir.

"Ayı" ve "boğa" alımı

Tek oluşumlarla birlikte "çekiç", "asılan" ve "yakalama" kombinasyonun hazırlanması için emilim rakamları daima iki şamdanlar gerektirir. grafik analizi "boğa", bir aşağı yönlü sonunda da emme süresi belirlenir. Uzun beyaz gövde tamamen önceki küçük siyah mum vücudu kaplar bu oluşur. O dün gölge emer ya da değil, fark etmez.

"Ayı" büyüme trendleri sonunda emilim değerdir. Bu durumda, uzun siyah mum önceki kısa beyaz vücudu kaplar.

figürü ve haç "Harami"

Önceki taban tabana zıt olan iki mum tarafından oluşturulan ve. Geleneksel grafik analizinde, "içeride günü" denir.

Önceki artık sığar (herhangi bir renk) "Harami" küçük beden, içinde. Durum gölge yerine getirilip getirilmediği, fark etmez. şekil bir düşüş trendi bugün küçük beyaz ve önceki siyah mumun daha uzun gövdesi sonunda durumunda önemlidir. Vücut çok küçük olduğunda dönüş sinyali bugün daha güçlü. eğilim şekli azalan Sonra "sığır" sinyali ve uplink sonunda olabilir - "Ayı"

Çapraz "Harami" bugünün mum gövdesi son derece kısadır figür, t. E. başlangıç ve fiyat hemen hemen aynı işlem gününün sonunda özel bir türüdür.

"Doji"

Darbe pazarlara yavaşlamıştır zaman Şekil "kaçma" belirler. Mumlar "kaçma," uzun bir gölge bulunduğu yukarıda ya da aşağıda, çok kısa bir gövde (ilk ve hemen hemen aynı nihai fiyat) sahiptir.

Bu mum analiz kombinasyonları hangi uzun bom veya büstü sonunda sadece ilgi. emilim rakamı oluşturduğu zaman onlar kendileri için önemli olan.

Piercing hattı

Bu rakam sadece bir model "boğa" emilimi gibi görünüyor ve son uzun beyaz mum bugün önceki eteğine kapakları ise, sadece düşüş eğiliminin sonunda geçerlidir.

Bugünün büyük olduğunda Sinyal hatları nüfuz oluşur beyaz mum önceki siyah en az% 50'sini kapsamaktadır. beyaz gövdesi siyah örtüşme miktarının artmasıyla ilgili bir eğilim değişim gücünü arttırır.

"Karanlık bulutların peçe"

Büyüme periyodunun sonunda eğilim ters bir sinyal sağlayan bir kombinasyonunun bu mum analizi. Bu durumda, uzun siyah bir gün önce meydana, en az yarısı beyaz kapsamalıdır. Kaplamanın artan miktarlarda bir ters eğilim olasılığını arttıracaktır.

"Star"

küçük gövde (herhangi bir renk) daha önce oluşmuş olan uzun kıvılcım, fiyat farkı ayrıldığı zaman şekil oluşturulur. Vücut önceki gölge değil, vücut dokunabilir. "Yıldız" kısa değil ve "Doji" (ilk ve son fiyat eşitliği) varsa, mum, bir "doji yıldızı" olarak adlandırılan. eğilim yakın bir değişim sinyalleri.

"Sabah Yıldızı"

"Yıldızlar" - aşağıdaki gibidir bir mum, uygulama özellikleri. Morning Star üç mum oluşturduğu bir rakam alt sırası. İlk, yani uzun siyah bir gövdeye sahiptir. A. aşağı yönlü seyrini bir parçası mıdır. İkinci - öncekine aşağıda yer alan son derece kısa gövdeli bir yıldız, onunla ilişkili değildir. Uzun Beyaz üçte iki gün eski siyah gövdenin en az yarım uzunluğunu kapsar. İdeal üçüncü gövde önceki günkü "yıldız" ayrı işlem yapılmalıdır. Üçüncü mum kapatıyorsa, o da açıkça eğilim değişikliği işaret ediyor.

"Evening Star"

yukarı doğru olan güçlü sonra bir akım ters tahmin bu mum analiz kombinasyonları. Onlar da üç mum oluşur. İlk - uzun beyaz. Sonraki öncekine bağlantısı olmayan bir siyah veya beyaz gövdeli "yıldız" dır. Üçüncü siyah birinci, en az% 50 kaplama uzun gövdeye sahiptir. "Star" ve son siyah uzun vücudu da bir boşluk olmalıdır. Bir "ayı" emilim varsa, bu takımyıldızı da trendin değişmesi gerçek bir sinyaldir.

"Shooting Star"

Bu fiyat artışı keskin kıracak güçlü bir sinyaldir. Bu rakam siyah kısa gövdeli bir mum ile sona eren uzun bir tırmanış kaldı aranmalıdır. "Shooting Star" piyasa cari fiyat artışı yansıtmaya duraklatılsa açıkça göstermektedir.

Şamdanlar: uygulama özellikleri

Rakamlar mümkün trendin hızlanma ve yavaşlama görselleştirmek veya değişiklik olduğunu göstermek kolaylaştırır.

  • "Çekiç" çoğu zaman aşağı yönlü seyrini sonunda görünen ve "boğa" dönüşün bir sinyal olarak kabul edilir. Bu gösterge şamdan önceki gün satın almak için ihtiyaç bahseder. Bir durdurma emri önceki gün minimum değerinin altında ayarlanır.
  • "Asılı Adam" bir yükseliş sonunda "kırıcı" tekabül etmektedir. Bu rakam, eğer onun minimum ihlal zaman satmak gerekir. Bu durumda bir durdurma emri "astı" maksimum fiyata ayarlanır.
  • "Boğa" emme sık sık kendi ters aşağı doğru eğilim ve noktalarının sonunda gerçekleşir. şamdanlar kullanımı uzun beyaz gövdeli günün zirvesinde satın almak. Bir durdurma emri az olacaktır bunlardan hangisinin bağlı büyük ya da küçük mum düşük aşağıda yer almaktadır.
  • "Ayı" emme genellikle bir yükseliş sonunda gerçekleşir. Bir satış sinyali asgari uzun siyah bir mum altındadır. Bir durdurma düzeni daha büyük bunların hangi bağlı olarak, en düşük ya da yüksek üzerinde ayarlanır.
  • "Harami" - Mümkün yükseliş veya düşüş trendini sonunda değişikliği belirlemek için yapar kombinasyonunun mum analizi. rakam mevcut piyasa koşulları ilişkili değildir. düşüş eğilimi satış sinyali sonunda beyaz uzun gövdeli yüksek mum örnek olacak. Bir durdurma emri günün en düşük yerleştirilir. Numune siyah uzun gövdeli bir mum, en azından ise, yukarı doğru bir eğilim sonunda satmak için bir sinyaldir. Bir durdurma emri o günün maksimumda ayarlanır.
  • "Sabah Yıldızı" piyasada artış eğiliminin hareketine karşılık gelir. Uzun beyaz gövdeli maksimum sağ mum satın olmalıdır. Bir durdurma emri şeklin ortasında en azından küçük bir mum yerleştirilir.
  • "Evening Star" azalan bir eğilim gösterir. siyah mumun minimum sağ satışa olmalı. Bir durdurma düzeni, Şekil merkezinde bulunan, küçük maksimum yerleştirilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.