FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Dünya ile ilgili Açıklanamayan ve ilginç gerçekler

Toprak - güvenle nüfus çağrılabilir bilinen tek gezegen var. Bugün benzer nesnelerin bizim kozmik evini ayıran belirleyici bir andır. Ancak, onunla Dünya hakkında ilginç gerçekler yeni başlıyor. Dünyanın birçok sırlarını cevapları ayaklarınızın altında ve başınızın üzerinden anlamıyla olmasına rağmen, bilim adamları izah edemez hala çok fazla. Öte yandan, birikmiş bilgilerin yanı derin uzayda başka bir olay daha bazen daha şaşırtıcı gerçekleri gördük.

geçmiş günlerin kılıflar

insanların uzak ataları için herhangi tüm açıklanamayan olgular tanrıları, ruhları, periler ve cadılar: Dünyada doğaüstü güçlerin varlığının kanıtıdır idi. Ancak, hatta döneminden zamanında en uzak biz başka türlü ne olup bittiğini açıklamaya çalıştı zihinleri soran algılandı. Onlar desenler dünya teorisi hakkında oluşturulan bu veya diğer olguları önceden tahmin buldum. bu girişimleri esnasında ortaya çıktı dev hayvanların sırtında dinlenme Dünya'nın Mit, nadiren inatçı çevreleyen doğayı anlamak. Halen Hintliler arasında, örneğin, buldum. Evrenin kendi modeline göre yeryüzü kaplumbağalarının sırtında duruyor ve o adım atar her zaman ürperiyor.

Titremeler

Bilim adamları, tabii ki, böyle bir açıklama depremi tatmin etmiyor. Günümüzde hemen hemen herkes bilir bu fenomenin nedeni - tektonik plakaların hareket ve çarpışma. Ancak, yine de açıklanamayan kalır bazıları depremler ve en bilinmeyen birçok gerçekler, için.

Dünya hakkında ilginç bilgiler, örneğin, aşağıdaki istatistikleri içerir:

  • Her yıl dünya çapında yaklaşık 500 bin depremler her gün sayıları 8000 ulaşır, ancak bunların çoğu algılanamaz vardır;
  • insanlara farkedilir yaklaşık 55 bin kere yılda meydana;
  • Deprem, yıkım getiren ve 5 8.9 için puan büyüklüğünü sahip, daha sık 1.000 kez yılda olmaz;
  • sonuçlarıyla en feci, neyse, çok nadir - yaklaşık her 20 yıl.

İlginç bir şekilde, depremler ve volkanik aktivitenin tamamen yok olması yapısal aktivite sona ermesi. Bu iç meydana tüm işlemlerin tamamlanmasından sonra mümkündür. Garip bir şekilde, insan istenmeyen çok benzer onu "ön ısıtma" farklılaşma kapama yer içi işareti, ve ana güç kaynağına Toprak dolayısıyla kaybı, çünkü. Gezegenin yaşamın bir işareti - O depremi söyleyebiliriz.

garip yanıp

Sert sallayarak ilişkili Earth ile ilgili oldukça sıradışı gerçekler vardır. Birçok tanığın ifadesine göre, bu fenomenler yıkım ve gerizekalı, ama parlak yanıp sadece eşlik eder. İtalya Cristiano Feruga gelen Fizikçi 2000 yılına kadar birçok kaynaktan kapsayan bu tür olaylara referanslar çok sayıda toplanan MÖ. Ancak, bilim adamları sadece Japonya'da 1966 depremi sırasında kaydedilen fotoğrafları, yayınlanmasından sonra delillere önem vermişlerdir.

Bugün benzer bir dizi fotoğraf vardır. Bazen bunu sahte ya da değil, anlamak oldukça zordur. Ancak olgunun açıklaması hala bulunamadı.

süperkıta

volkanlar, depremler ve dağ binanın patlama nedeni tektonik plakaların hareketi yatıyor. Ayrıca bilim adamları kıtanın bir sürüklenme dediğimiz yol açar. Bu süreç boyunca, dünya hakkında ilginç gerçekler ile kırdı "going" bir kez daha, ama biraz farklı konfigürasyon son birkaç süperkıtadaki varlığı hakkında bilgi tamamlanmaktadır. Bunlardan son Pangaea olarak adlandırılır. Ancak bu bakış açısıyla dünya hakkında en ilginç şey - süreci şu an devam ediyor olmasıdır. Litosferik plakalar her yıl bir kaç santimetre mesafe kapak, yani gelecekte, yaklaşık 250 milyon yıllık yeni bir birleşik kıta oluşturulur.

kayaları hareket

Hangi tektonik plakaların hareketini açıklamıyor, bu yüzden Kaliforniya'da ünlü Ölüm Vadisi'nde taşların garip pozisyonunu değiştirir. Bunlar kuru bir göl yatağı yüzeyinde ve yavaşça boyunca hareket, net izler bırakır. Çeşitli çalışmalar ve gözlemler küçük sonuçlar vermiştir - bilim adamları hâlâ taşların hareketini açıklamak mümkün değildir. Biz sadece son 7 yılda onlar yaklaşık 200 metre üstesinden biliyoruz, ama kimse onları taşımak gördü. Kış döneminde çoğu "etkinlik" kayalar.

Çok yakın Harikası

hakkında ilginç gerçekler Dünya'nın topografya bu tür sadece Amerikan kaynaklıdır. Garip taşlar var ve Romanya'da Trovant aradı. Onlara insanların yakın yaşayanlar onlar çoğaltmak mümkün olduğunu söylüyorlar. Bir süre "tomurcuk" sonra ve daha fazla kendilerini büyür ve oldukça yüksek hız ile yuvarlak taş kademeli olarak oluşmuş tümörler, On. Orada kayalar arasında "davranış" tam bir açıklama. Bazı teorilere, onlar olarak tarif edilmektedir silisyum canlıya.

Kolpnyansky Bölge Orel bölgesinde de alışılmadık kayalar bulundu. Bunlar periyodik olarak filizlenen tohumlar gibi, büyümeye başlar. Bazı yerli türbe kayalar olarak bakın. Bunları dokunmadan kuvvet ve sıhhat sağladığına inanılmaktadır.

Dünya'nın manyetik alanı: İlginç Bilgiler

Eğer ölüm vadisinden taşların bir fotoğraf bakarsak, bir şey çizer onların olduğu gibi görünüyor. Bir gezegenimiz büyük bir mıknatıs bir tür olduğunu hatırlamak zorunda kalır. İlginç bir şekilde, Dünya'nın manyetik alanın görünümünü de bilimsel açıklama yapmadan kategori kesin gerçeklere aittir. temel hipotez, demir ve nikel alaşım oluşan iç kısmın sıvı kısmı tarafından oluşturulan olmasıdır. Ancak, tüm gerçekleri, bu hipotez açıklayabilir.

Araştırmacılar lav soğur manyetik alanın yönünü ve gücünü söyleyebilir bulundu. Farklı dönemlere ait olan desenleri incelendi. Bu dünya tarihinin belli dönemlerinde alanın gücü önemli ölçüde azaldığını ortaya çıktı. Bu gerçek, hem de alanın bağımlılığı solar aktivite gezegenin manyetizma kökenli başka hipoteze kaynaklanmaktadır. Ona göre, ana rolü sürecinde havanın su okyanus tarafından oynanır. su elektrikli, buharlaşır ve pozitif bir yük alır. aynı zamanda zemin negatif iyonlar oluşturmak. Nedeniyle gezegenin dönme, aslında akım yüklü parçacıkların bir akışa. Ve biz elektrik akımı vardır okul fizik kursu da bildiğimiz gibi bir manyetik alan.

insan eliyle

Dünya ile ilgili birçok şaşırtıcı gerçekler insanlara borçludur. Ne yazık ki, çoğu zaman olumsuz bir çağrışım var. hikayeleri de insanların küçük bir grup kararı manzara oldukça güçlü değişikliklere yol açmıştır durumlarda bilinmektedir. Bu etkileyici bir örneği - Türkmenistan'da Cehennem kapıları. Bu, derin daldırma, burada şiddetli yangın. Yaklaşık 35 yıl önce, gaz gelişimi orada yürütülmüştür. kamp jeologların bulunduğu üretim platformu sırasında, derin bir mağaranın içine düştü. Bütün form verilmiş delik doğalgaz ile doluydu çünkü Aşağı şeylere, hiçbir gönüllü vardı. Bu ateşe verildi. O ana kadar yaktı ve bu insan yapımı mucize zevk ve yerlilerin korkutmak olmaktan çıkar zaman bilinmemektedir.

Dünya hakkında ilginç gerçekler sonsuzdur. Bilimin gelişmesiyle birlikte gizemli olayların ve sade garip doğal süreçlerin artan sayıda bir açıklaması var. Aynı zamanda, çalışma meraklı bilgilerin hazineye katkı yapar: Bilim adamları her yıl hiçbir fikri yoktu varlığı olan yeni bir şeyler keşfetmek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.