Uzmana sorun

Konveksiyon Fırın: seçerken ne dikkate

Konveksiyon fırını - termal ısıtma ve basınçlı hava hareketi içeren bir ısıtma donatımı. Isıtma ısıtıcılar vasıtasıyla sağlanır. Tipik olarak, konveksiyon fırınları unlu ürünlerin pişirilmesi için kullanılabilir. Küçük modeller büyük, tam bir çelişki içindedir - hayır. Uygulamada, dar bir ürün yelpazesi ve küçük çaplı firmalar evrensel kullanılır - bu yüzden gastronomik ve pişirme hem olarak kullanılır.

sınıflandırma

Konveksiyon fırınlar bölünmektedir:

  1. 4, 6, 10 tepsileri: kapasitesi ile.
  2. 435h315 mm 342h242 mm 600x400 mm: tava büyüklüğüne.
  3. Buhara maruz bırakarak ve nemlendirme olmadan.

buhara üzerinde durmak. konveksiyon fırınlarda Buharlama maya ürünleri öncelikle için pişirme gerekir. Bu nedenle, maya ürünler sağlama hemen sonra ürünün yüzeyinden, sıcak ve kuru hava ile ısıtılır konveksiyon fırını gözün içine düşer hızlı şekilde bir kabuk oluşturan, nem serbest başlar. Daha sonra oluşturulan Kabuk nedeniyle ürün boyutu artmaya pişirme sırasında, patlar. pişirme üretmek, böylece kabuğun görülmesinin önlenmesi, çalışma bölmesine buhar eklenmesine ilişkin ilk beş dakika içinde, bu durumdan kaçınmak ve ürün için eşit pişirilir. Ayrıca, kusursuz ve homojen propekaniya için ürünler düzeyi ile tepsileri yüklemek için tavsiye, yani Fırınınızı Ayrıca 2'ye daha aynı anda 4 pişirme tepsileri ve fırında için tasarlanmışsa, dönüş hızı veya dönme tam durmak hiçbir ayarlama 6 seviyelerine kadar çoğu modelleri. Bu şekilde, örneğin profiteroles gibi küçük bir parça eşyalar, hücre dağıtabilir. Ayrıca, bisküvi, kabartma tozu olmadan geleneksel tariflere göre pişirilmiş da zorunlu iç hava hareketine düşebilir. pişirme için tüm diğer ürünler konveksiyon fırını için idealdir.

tava boyutunu belirlemek için nasıl

Bunu yapmak için, ürünlerin ortalama sayısı bir fırın tepsisine yerleştirilebilir nasıl ürünlerin birçok yanı sıra birinde pişirme belirleriz gerçeği göz önüne pişmiş olması hesaplamak gerekir. Tipik olarak, konveksiyon fırınları izolatörleri yüklenir. 2 kez fırın ait Mayalama kabini kapasitesi, prova pişirme işleminin 2'den kat daha uzun yapılır çünkü. Eğer geçirmezlik ihtiyaç ya da değil, unlu mamul çeşitlerini bilmek gerekir belirlemek için. Şu anda, yaygın dondurulmuş ürünlerin sonucunda,% 70'e varan önceden pişmiş. Bu ürünlerin geçirmezlik ihtiyaç olup olmadığını sağlayıcınızla kontrol etmek gerekir, çoğu prova gerektirmez. Kendi ürünlerini üretmek ve onlar yapamayacağınız rastoyki olmadan maya seçenekleri içeriyorsa o size kaliteli bir ürün elde etmek için izin verdiği, bu zorunlu bir süreçtir.

Şeyler düşünün için

senin konveksiyon fırın kanalizasyon sistemine bağlantısı varsa, hiçbir gidrozavtvora yokmuş gibi, penetrasyon soğuk hava odasında meydana gelecektir, bu su mühür aracılığıyla kendisine bağlı olduğundan emin olun ve ürün dengesiz aracılığıyla pişmiş alacak, arayan ürünlerinde farklı olacaktır.

Eğer, yani evrensel olarak bir konveksiyon fırını kullanmak istiyorsanız, En konveksiyon fırınlar fazla 5 mm'den düşük tarafla da pişirme beri onun gastronomik ürünlerini pişirmek, sen pişirme için bir kalıp satın almanız gerekir. Ayrı olarak, yüksek kurulu tepsileri yapmak için bir fırsat var, ama buna raylar arasında yeterince mesafe olmadığı için, işlem odasına bunları yüklemek her zaman mümkün değildir. nemlendirme Durumu onlar Enjeksiyon-enjeksiyon kullanılacak eğilimindedir, çünkü konveksiyon fırınlar yemek izin vermez.

Ve son olarak,

Yakın zamana kadar, Rusya'da üretim ve konveksiyon fırınlarında satışında liderleri firması Unox oldu. Bu üreticiler konveksiyon fırınları modelleri geniş bir anda, fırınlar veri yüksek güvenilirlik, performans ile karakterize edilir ve bu şekilde küçük bir alanı işgal edilir. Ancak yeni ekonomik durum ve kur istikrarsızlık fırın verilerinde fiyat önemli ölçüde artmıştır. Bugün Rusya'da konveksiyon fırını Abat üretimini yakalamak. İtalyanca aşağı hiçbir şekilde bu üreticinin Fırınlar, yakın zamanda tamamen tüm model yelpazesi modernize edilmiştir. Büyük ölçüde fırınların modelleri uygulama alanını genişletmiştir. Bunun yanında, bu fırınlar uygun fiyat var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.