MaliVergileri

Ne kadar vergi çalışan için işveren tarafından ödenen? Emeklilik fonu. Sosyal Sigorta Fonu. Zorunlu Sağlık Sigortası Fonu

Ülkemizin hukuk personel her bir çalışan için ödeme yapmak için işveren zorunlu kılmaktadır. Onlar Vergi Kanunu, işgücü ve diğer düzenlemelere düzenlenir. işveren devlet ve işçi arasındaki bir aracı işlevi görür. Ünlü% 13 PIT Hakkında her şeyi biliyoruz. Ama ne kadar aslında çalışanın dürüst işveren mal oluyor?

sigorta ödemeleri

Federal Vergi Servisi (FSS) ve transfer çalışanları için 2017 katkıları ile başlayarak Sosyal Sigorta Fonu (SIF). Her yıl Rusya Federasyonu Hükümeti belirleyen Tarifeler, yaygındır. Bu yıl transfer edilmelidir:

- Emeklilik sigortası için -% 22

- Zorunlu sağlık sigortası için - 5,1%

- FSS içinde - 2.9% (işle ilgili yaralanmalar durumunda hesap katkıları dikkate alarak değil).

faydaları ile İşverenler, vergi tablosunda bulabilirsiniz.

Kategori mükellef

Mali İstihbarat Birimi,

%

FFOMS,

%

FSS

%

toplamda

USN, OCH, UAT ve UTII için Girişimciler ve kuruluşlar (hariç yararlananlar) 22 5.1 2.9 30
PSN (catering, ticaret, kiralık kişisel mülkiyet kira) SP
755.000 ruble sonra 22 5.1 - 27.1
876.000 ruble sonra 10 5.1 - 15.1

indirgenmiş oranları, bunlar aşağıdaki tabloda sunulmaktadır vardır.

Kategori mükellef

Mali İstihbarat Birimi,

%

FFOMS,

%

FSS

%

toplamda

Eczane örgütleri, hem de UTII üzerinde çalışan IP (lisanslı eczacı) 20 - - 20
STK'lar USN sosyal hizmetler, eğitim, bilim, spor, sağlık, sanat ve kültür dahil
Organizasyonlar ve basitleştirilmiş vergi sistemi (sadece tercihli faaliyetler) bireysel girişimciler. RUB 79 Mill geçmemek kaydıyla altında.
hayır aktivitesi iletken kuruluşlar (sadece STS)
PSN SP (mülkiyet, catering ve ticaret kira dahil değildir)
serbest ekonomik bölge katılımcıları (FEZ) - Sivastopol ve Kırım 6 0.1 1.5 7.6
Girişimciler ve turizm ve rekreasyon çalışan kuruluşlar ve teknoloji geliştirme bölgesi (sadece FEZ) 8 4 2 14
BT katılan Kuruluşlar (iki koşulu gerektirir: çalışanlar fazla 7 kişi ve en az 90% yaklaşık ilk üç çeyrek olmalıdır)
Proje katılımcısı "Skolkovo" sahip kuruluşlar 14 - -
Girişimciler ve kuruluşlar (Damarları Rus Uluslararası Sicili'ne kayıtlı) mürettebata ödeme yapmak - - - 0

Federal Yasa sayısı 212 Bu yıl tabi sosyal güvenlik Tüm sorular, bu Bölüm 34 ile değiştirildi Vergisi Kanunu'nun. Makaleler 419-425 tabanını, vergilendirme, oranları ve süreleri nesneleri şarj mükelleflerin belirler. bölüm vergi ve diğer organizasyonel hususlarla hesaplama reçete.

Genel olarak, toplama sigorta primlerinin nesne bireyler için mukadder herhangi bir ödeme kabul edilir. Bir baz - her sigortalı kişi için, belirli bir süre için alınan miktar.

kişisel gelir vergisi

Bu doğrudan vergilerin biridir. Vergi koleksiyonundan az miktarda muaf brüt gelirin bir yüzdesi olarak hesaplanır. Bunlar benzeri ücretleri, emlak, prim, hediyeler, ödüller satışından elde karlar, ödenmiş hastalık izni ve sayılabilir.

çalışanın temel oranı için işveren tarafından ödenen ne kadar vergi?

Gibi biliyor - 13%. Bazı durumlarda, vergi tabanı vergi indirimleri tarafından azaltılabilir. Onlar sadece% 13 gelir vergiye tabi oran uygulanır. Kişisel gelir vergisi ücret çoğunlukla mahsup ve vergi ajanı bütçe aktarır. Onlar devlet bütçesine katkı transferi ile görevlendirilmiş devlet bütçesinden ve çalışan (vergi mükellefi) arasındaki aracılar vardır. Genellikle vergi ajanı işveren tanıdı. O haritanın çalışanlara ücretlerin transfer günde kuruluş (şirket, SP) Kayıt yerde belirli bir miktar ve vergi dairesine transferleri o tutar.

işveren üzerinde - Bu durumda, mali yük çalışan ve vergi hesaplanması ve ödeme üzerindedir. Örneğin, kendi Citizen üzerinde gayrimenkul satışından elde edilen ödeme miktarını hesaplar iken daha önce gelir özel tebliğ alınmıştır.

Sosyal Sigorta Fonu

Ödemeler, hukuk normlarına göre, işveren tutar. Vergi FSS sosyal fon dağıtır. Bu katkılar, özel durumlarda vatandaşların hakkı nakit yararlanır. Örneğin, eğer:

- survivor

- Bir engellilik makbuz,

- Bir çocuğun doğumu,

- emeklilik.

- düşük gelirli veya büyük ailenin statüsü elde.

fona çalışan için işveren tarafından ödenen ne kadar vergi? çalışanın brüt maaşının% 2,9. Ya 31 Aralık tarihine kadar, her bir sonraki ayın 15'inden veya yılda bir kez aktarılır.

FSS oran tahsisi işyerinde tehlike düzeyine bağlıdır.

Aşağıdaki oranlarının çalışma koşullarını değerlendirirken belirli bir kuruluş için geçerlidir:

- tehlikeli bir (+% 8),

- zararlı (+% 7.2)

- izin verilen ve (+% 0) en.

yaralanma sigortası katkıları birlikte maaş ile, her ay transfer edilmelidir. Dahası, CSC herhangi bir hata, bir banka veya çevirisini geciktirecek şirketi ve bu durumda ödeme adı eksik olarak kabul edilecektir.

prim ödeme son günü (herhangi bir nedenle) olmayan bir çalışma ise, o zaman ilk iş günü için hareket ettirilebilir. Bu kural her yerde çalışmaz. Örneğin, iş kazaları ödemeleri devam edilmesinde, bu haftasonu / tatile ödeme son günü ile temas halindedir, onlar bir gün önce yapılması zorunludur.

Her çalışan için ayrı ayrı yapılan FSS katkıları muhasebeleştirilmesi. FSS zamansız ödemeler hesaplanan aylık tutarının% 5'i şeklinde cezalar gerektirir.

teorik olarak,

Onun fonlarından işveren tarafından Sosyal Sigorta Fonu'na Tahsisler. fiili ve şarta: Bu ödemeler iki tipe ayrılır. İlk Fonu sivil toplum ve hükümet doğa tarafından ödenir. Çoğu zaman sağlık sigortası fonları ve sosyal yanı sıra emekli sandığı olduğunu. Örneğin, Sosyal Fonu sanayi faaliyeti sırasında yaralanan işçilere ödeme yapacaktır.

Koşullu ödemeler kuruluş (şirket, SP) hesaplar üzerinde kalır. Onlar yaralanma üretiminden sonra elde edilen örneğin bağımlı işçilerin yeterli yaşam standardı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Ve ayrıca:

- çocuk bakımı için yardımı,

- manevi zarar için tazminat (ödeme miktarı mahkemece sadece belirlenir)

- işçilere ödemeleri azaltmak ya da tasfiye durumunda etmek işten çıkardı.

RF Emeklilik Fonu

Emeklilik Fonu katkılar istihdam ilişkisine bağlıdır. Yani katkıları uzlaşma, ya da belirli süreli sözleşmeler için, belirsiz süreli iş sözleşmesi üzerinde çalışan vatandaşlar için farklı olacaktır vardır. fona Ödemeler standart boyutta organizasyon (şirket, IP) hesaplarından yapılır - brüt ücretlerin% 22. Emeklilik Fonu'na kesintilerin tarih takip eden ayın 15 olduğunu.

Federal Zorunlu Sağlık Sigortası Fonu

çalışan için işveren tarafından ödenen Herhangi daha vergi? FFOMS katkılar. ücretsiz tıbbi bakım ihtiyaçları listelenen her çalışanın maaşının% 5.1 oranında.

Bu fon tıbbi bakım düzleminde yalan sorunları durumunda mali yardım için tasarlanmıştır. Nedeniyle mevcut yönetmelikler ve federal yasaya, ülkemizin herhangi bir vatandaş yeterli tıbbi ve / veya tıbbi yardım alabilirler.

Sağlık Sigortası Fonu'na tahsisleri için tasarlanmıştır:

- çocuklar dahil işsiz,

- ilaçlar sağlamak vatandaşların ayrıcalıklı kategorileri ,

- Zorunlu sigorta faaliyetlerinin uygulanmasına kabul uygulanması.

FFOMS - Federal mülkiyet

nedeni doğrudan sosyal koruma, sağlık, refah korunması ve bazı hizmetlerin sağlanması ile ilgili kendisine verilen görevleri sayısıdır.

Zorunlu Sağlık Sigortası Fonu hesaplarına nakit akışının etkinliğini denetler. Ayrıca, incelenip Hükümeti tarafından onaylanan raporlayan işletme. fon tarafından yürütülen tüm mali işlemlerin, Federal Hazine tarafından kontrol edilir ve düzenlenir.

2017 sosyal güvenlik kürenin başından bu yana Federal Vergi Servisi teslim oldu. Değişiklikler nekardinalnye. Bunlar kayıt tabloların sadece sırasını etkiler.

Gelir İmtiyazlı kategoriler

Federal yasa dışı bütçe fonlara prim ödeme muaf olan çalışanın gelir kategorilerinin bir dizi sağlar. Bunlar arasında:

- Finansal tazminat, örneğin, işten ile bağlantılı olarak;

- devlet tarafından atanır faydaları - bu, imalat işlemi sırasında geçici olarak engelli, yaralanma ile bağlantılı, vb faydaları olabilir.;.

- mali yardım sebebiyle mücbir olaylara mal kaybı durumunda bir çocuğun bir akraba veya doğum ölümüyle ilgili olarak sağlanacak.

Tüm fonlar için katkıların ortalama tutar brüt maaş ve ücretlerin% 43 olan:% 13 - bordro vergileri tahakkuk edilir,% 30 - işveren öder.

SP

ilk IP Ve eğer işveren, çalışan için ne kadar ödeme yaptığını vergileri? tüzel kişiliği olmayan Girişimciler primleri gerekli miktarı ödeyecektir. Bunlar asgari ücretin (SMIC) düzeyinde hesaplanmıştır. Hızı hala% 26 olan Emekli Sandığı, FFOMS - ve 5.1%. Bir ödeme miktarı artmış asgari ücretin bu yana değişti. 7500 ve 1 Temmuz utverzhdenpravitelstvom dan - - 7800 2016 yılında, şimdi 6675 ruble olarak gerçekleşti.

bireysel girişimci listelemiyor FSS vergisi.

Kar SP 300 000 ruble ulaşıldığında, Mali İstihbarat Birimi ve FFOMS ödemeleri% 1'e azalır.

basitleştirilmiş vergilendirme Özellikleri

Usn azaltılır. Bu nedenle, ödemeler farklı şekilde hesaplanır. Bu maddede 58 212 Federal yasa (spor, inşaat, eğitim, vb oyuncaklar ve malların üretimi) belirlenmiş olan çalışmalar için de geçerlidir.

Tüzel kişiler ve bireysel girişimciler FSS FFOMS ve serbest katkıları vatandaşların yararına ödeme yapmaya. Onların için emeklilik fonu listelenen Yüzde% 20'ye düşürüldü.

muhasebe nüansları

Vergi hesaplama her işçi için ayrı ayrı yapılır. Öncelikle, çalışan, çok vergi çeşitli fonlarda bunun için ödeme nasıl işverene bilmemiz gerekir. İkinci olarak, katılım numaralandırılmış yüzdeleri düşük sonra belli sınırlar vardır. toplam vergiye tabi gelir 796.000 ruble üzerinde olacak Örneğin, emeklilik fonuna ödeme% 10'a azalır (ama vergilendirme basitleştirilmiş sistem üzerinde çalışan girişimciler için geçerli değildir).

FSS vergi transferleri için sınır 718 000 ruble seviyesinde sabitlenir. Bu miktarın sonra sosyal güvenlik fonuna katkılar sonlandırılır.

Geçen yıldan bu yana FFOMS vergi toplanması konusunda sınırı kaldırılmış. Tarihinden herhangi bir yarar olmadan% 5.1 oranında hesaplanır. Detaylar kamu malı, tablolar internette olan vergiden elde edilebilir.

Maaş: gölge seçmek ne

Gayri resmi, ülkemizde ücretlerinin üç tip, "siyah", "gri" ve orada "beyaz".

Medyada, dönem "beyaz" ücretler 1998 yılında ortaya çıktı ( "küçük" okuyun). O resmen bir iş ve istihdam sözleşmesi için sırayla maaş miktarını yazıldığından. Maaş "Beyaz" dan biri olabilir:

- maaş,

- ikramiyeler,

- derecesi, deneyim, kalite işareti, vb primleri,..

- satış,

- Bölgesel katsayısı (ki çalışmak ağır iklim koşullarına telafi etmek ücretlerin artırılması)

- hastalık izni.

İşverenler, çünkü vergiler ile "baş ağrısı" nın "beyaz" maaş sevmiyorum. Çalışanlar da onunla güvenli hissediyorum.

"Gri" (bir zarf içinde ya da maaş) para kısmını yansıtmaz. kuruluşlar ve şirketler, bu tür ödemelerin çalışanları, zarf içerisinde düzenlenmemiş hesaplarına yansıyan resmen küçük maaş ve takviyesi, vardır. Doğal olarak, işveren çeşitli fonlarda çok daha küçük miktarlarda düşer. Bu durumda çalışanın yeterli koruma yok. Örneğin, zarf içinde para vermeyi "unutmak" durumlar vardır.

"Siyah" ücretlerin kavramı 1996 yılında ortaya çıktı. Daha sonra, ve şimdi doğrulanmamış belgelenmiş maaştır. Ne işveren bu durumda bir çalışan için ödediği vergileri? Hiçbir anlaşılmaktadır. Doğal olarak, annelik veya yıllık izin, hastalık izni, vb ödeme Konuşma da gitmez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.