SağlıkTıp

Yüzünde Benler

Yüzünde doğum lekesi ne olursa olsun biz öyle olsun ya da olmasın, görünür. Çoğu durumda, onlar hayatımızın engel olmaz ve de etkilendi yoktur. Ancak, bazen kendi büyüklüğü ve inflamasyon ani bir artış vardır. Yüzünde bir ben melanom haline açarken en tehlikeli durumdur.

Derinin bu değiştirilmiş bölümleri ile meydana değişiklikler hormonal dalgalanmaları eşliğinde ergenlik sırasında en fark edilir. Yüzünde köstebek bile yenidoğanlarda kötü durabilir. Çocukların yaşlandıkça ve bu tümörler büyüdükçe. çocuk beklediğini Kadın da onların ani ortaya çıkış ve büyüme engelleyebilir. Bu, bu dönemde vücutta meydana gelen, endokrin değişiklikler nedeniyle.

yüzünde Mol bağlı hormonal terapi, hem de mor ötesi radyasyona maruz kalmaya bağlı olabilir. Onların yapı ve boyut olarak değişiklik varsa, habis süreçlerin olsun (- tümör bu durumda melanom gelişme bir köstebek) belirleyecek bir uzmana, ziyaret etmek gereklidir.

mol türleri:

· Düz ( "lentigo"). Onlar diğerlerinden daha sık görülür. cildin üst tabakalarında bulunan melanosit gibi mol kurdu. Onlar UV ışığına maruz kaldığında karartmak değil, güneş yanığı etkisi altında girmemektedir. Cilt ve çiller biraz daha koyulaşır rengi üzerinde nadir bir konuma sahiptir.

· Yükseltilmiş mol ( "nevi"). Bunlar cildin derin katmanlarına ikamet melanositler tarafından oluşturulur. Bunların yüzey boyutu, inişli çıkışlı ya da düz olduğu - çapında bir santimetre kadar. Bu lekelerin yüzeyi tüylerle kaplıdır edilebilir.

· Cilt değişikliklerinin Büyük boy, çentikli kenarları olan tuhaf şekiller mol yapısının bir ihlali ortaya koymaktadır. "Davetsiz misafirler" gelişiyle birlikte genellikle otuz sonra insanlar tarafından yaşadı. Bu tür tümörler, yüz, kafa derisi, gövde üzerinde yer alabilir.

· Büyük düz benler yaşamın ilk günlerinden çocuklarda görünebilir. Onlar sahiplerine rahatsızlık bir sürü getirmek, ama hepsi kozmetik teknikler hızlı ve güvenli bu sorunun kurtulmak için sağlayabiliriz.

Neden bir köstebek var yüzünde?

En yaygın nedeni ultraviyole ışınlama olduğunu. hücrelerin genetik cihazlara zarar oluşum ve tümörlerin gelişme kaynağı olabilir aktif moleküllerin deri oluşan "fragmanlar" kendi maruz kalmanın bir sonucu olarak.

bir mol mekanik hasara maruz kaldıysa, kendi bütünlüğünü yeniden isteyen melanosit hücre aktif çoğalmasıdır. bu tür tümörlerin oluşumuna genetik, hormonal ya da bağışıklık insan yatkınlık durumunda mol melanom büyüyebilir.

Bir köstebek çıkarılması yüzünde

Modifiye cilt (kolay zarar giyim karşı ovmak,) bir kişinin rahatsızlık getirmek, bunları kaldırmak gerekip gerekmediğini size söyleyecektir bir uzmana görebilirsiniz. Problemleri çözüme kavuşturmak bu prosedür bir doktor tarafından sadece yapılmalıdır, bu yüzden de çok ciddi sonuçlara doludur.

Bir köstebek kaldırma gerçekten gerekli ise, kapsamlı bir incelemeden sonra bir hastanede yapılır. aşağıdaki gibi giderme olabilir:

· Elektrokoagülasyon (kendi tabanında - elektrik akımının etkisi). O hızla tümörlerin kurtulmak ve kanser hücrelerinin yayılmasını durdurmak için izin verir.

· Altında bir köstebek çıkarılması lokal anestezi uygulaması ardından kozmetik dikişlerin.

· Lazer çıkarma.

· Kriyoterapi (dondurma ve tümör hücrelerinin anlık imha) kullanılarak mol eliminasyonu.

köstebekleri kaldırmak için en uygun dönem bu sefer alt olarak, kış, erken bahar ve geç sonbahar kabul edilir güneş aktivitesi.  

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.