MaliVergileri

O emlak vergisi oranına nasıl hesaplanıyor ve kim tarafından

Mülkiyet vergisi muhtemelen en çok konuşulan edilir bütçe ödemeleri. Bir emlak vergisi oranı sabit tartışma: gerçek ve tüzel kişiler , yüksek miktarda memnun; Hükümet, tam tersine, mümkün olduğunca çok geliştirmek için çalışıyoruz. Ne bu vergi konusunda özel nedir ve nasıl onların muadilleri farkı nedir? Biz bu sorunu çözmek için çalışacağız.

emlak vergisi özü nedir

vergi oranı mülkiyet belirli bir kişiye aittir tüm malzeme nesnelere uygulanmalıdır. Eğer sıkı tanımını izlerseniz, bu sayı tüm gayrimenkul, arsa ve araç içermelidir. Ancak, son iki kategorisi için Vergisi Kanunu'nun kendi makaleler tanımlanır. Bu onlara ayrı bir muhasebe ve hesaplamalar olmak anlamına gelir. Bu nedenle, emlak vergisi vadeli konut ve konut dışı binalar, hem de içlerinde odaları için özel olarak kullanılmaya başlanmıştır olduğunu. Ve öyle olacak o kadar önemli değildir - ortak bir apartmanda bir oda, bir apartman, gökdelen veya sanayi bölgesindeki bir pay - tüm vergiye tabi öğeleri.

Özellik, farklı bir amaca sahip olabileceği anlaşılmaktadır. İş kişiler vatandaşların barınak olarak bunu istismar, iş için kullanabilirsiniz. Mülkiyet vergisi oranı dikkate özelliklerini alır. Yani ticari gayrimenkul için daha yüksek oranlarda uygulanır neden olduğunu ve onlar oldukça farklı şekilde hesaplanır. Bu durumda, tesisin işletilmesi gerçeği fark etmez; mülkiyet otomatik vergi yükü ima eder.

Vergi Kanunu emlak vergisi, daha doğrusu, boyutu yerel yetkililerin belirlediği gerektiği belirlenir. Federal Merkezi hesaplamalar önerilen oranlarda ana yön belirler ve üzerine çıkamayacak vergi, maksimum boyutunu ayarlar. Dinlenme - bölgesel otoritelerin sorumluluğundadır.

Tüzel kişiler ve vatandaşlar için vergi farkı nedir

Doğal olarak, bu ödeme ile güçlüklerin en tüzel kaynaklanmaktadır. oranı emlak vergisi birçok faktöre bağlıdır. Aralarında vergi mükelleflerinin kategorileri, mülkiyet, ekonomik faaliyetler ve kullanılan ekonomi, sektörler ve daha amacı. Ama ne hiçbir etkisi miktarındaki sermaye veya sahiplik oranlarının kökenli yeri.

diğer bazı ilkeler bu alanda ilişkinin vatandaşlar için inşa edilir. kurumlar gibi oran kişisel mülkiyet vergisi tamamen yerel otoriteler tarafından hesaplanır. Ancak, verginin nihai miktarı vatandaşların bu yükten kurtulmak, vergi muayene ile hesaplanan. Vergi makamları bölgesel uygulama oranlarının büyüklüğü elde ve Teknik Envanteri Bürosu - metrekarelik taşınmaz malların değeri. dinlenme - bir hile.

Ajans ödeme şartları ve vergi miktarları hakkında halkı bilgilendirmek zorundadır dikkat çekicidir. Son zamanlarda, bu bildirimler bunları uzlaştırmak için zaman içinde herhangi yorumların durumunda çok daha erken planlanan tarihten daha böylece gönderilir. Modern bir bildirimle geri bildirim formuna eklenecek etmektir. Sen düzeltmeler yapmak ve bizzat vergi dairesine ziyaret edebilirsiniz.

kategori değişmeden, ancak görevli belirtileri bazen kontrol etmek zorunda - deneyim o emlak vergisi oranı olduğu bilinmektedir. faydaların boyutu ile, hem de genel mülkün hisselerin değeri ile ilişkili en yaygın problemleri. Geçen seti, sadece federal hükümet: yerel yönetimler de kendi yararları vatandaşlar girme hakkına sahiptir. karışıklık doğar - sağ iktidar zamanında sunulmamıştır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.